reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Agora w MUX 8 z kanałem Metro zamiast Kiwi TV

dodano: 2016-03-17 10:37 | aktualizacja: 2016-03-17 13:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: press.pl/satkurier.pl

Agora Trwają prace nad uruchomieniem nowego kanału telewizyjnego spółki Agora (za projekt odpowiada spółka zależna Green Content Sp. z o.o.). Stacja, która ma pojawić się w tworzonym właśnie ósmym multipleksie (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) oraz w sieciach kablowych i IPTV (na razie nie wiadomo czy i kiedy pojawi się w przekazie satelitarnym), miała pierwotne nazywać się Kiwi TV i pod taką marką otrzymała koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT). Nadawca postanowił jednak zmienić jej nazwę na Metro i z takim wnioskiem wystąpił do regulatora rynku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
KRRiT nie wydała jeszcze decyzji w tej sprawie. Agata Staniszewska, rzeczniczka Agory, poinformowała serwis press.pl, iż z analiz spółki wynika, że nazwa Metro lepiej odda charakter nadawanego programu, a jednocześnie dobrze nawiązuje do rozpoznawalnych marek Agory. Do początku września ubiegłego roku pod nazwą „Metro” ukazywał się bowiem bezpłatny dziennik Agory - obecnie wydawany jest on jako „Metrocafe.pl”.

Metro TV ma ruszyć najwcześniej jesienią br. Ma to być stacja uniwersalna z programami lifestylowymi (więcej tutaj i tutaj).

Przypomnijmy, iż ostatnio KRRiT odrzuciła odwołania uczestników konkursu na zagospodarowanie MUX 8 od decyzji przyznającej koncesję stacji Kiwi TV (Metro) (więcej tutaj).

W portfolio Agory jest już kanał Stopklatka TV. Na zdjęciu aktorka Renata Dancewicz w programie „Prywatna historia kina”, który możemy obecnie oglądać na antenie tej stacji, foto: Stopklatka


Agora jest już obecna na rynku telewizyjnym. Jest nadawcą telewizji kontentowo-reklamowej CityINFOtv, a wraz z Kino Polska TV (SPI International B.V.), poprzez spółkę Stopklatka, kanału filmowego Stopklatka TV (Stopklatka TV HD) (więcej tutaj). Obok wymienionych stacji, Agora posiada również koncesję satelitarną na TV Zone (więcej tutaj). Kanał nie został jeszcze uruchomiony - spółka ma na to czas mniej więcej do połowy 2016 roku.

Agora jest ponadto m.in. nadawcą stacji radiowych (Radio Tok FM, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda, Rock Radio) i wydawcą gazet (dzienników „Gazeta Wyborcza”, „Metrocafe.pl”, czasopism „Wysokie Obcasy Extra”, „Magnolia”, „Avanti”, „Logo”, „Świat motocykli” czy „Dziecko”). Do grupy należą także sieć kin Helios, dystrybutor filmów Next Film a także udziały w spółce AMS zajmującej się reklamą zewnętrzną. Agora jest również wydawcą różnych serwisów internetowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...