reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ostateczny koniec CryptoWorks w freeSAT

dodano: 2016-03-23 13:58 | aktualizacja: 2016-03-23 19:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

cryptoworks_logo_sk.jpg Grupa medialna UPC DTH z Luksemburga ostatecznie zakończyła korzystać z systemu dostępu warunkowego CryptoWorks (CAID 0D02), z wyjątkiem programów Minimax i Viasat Explore. UPC DTH działa w Czechach i na Słowacji jako platforma freeSAT oraz UPC Direct na Węgrzech. W tych trzech krajach 15 miesięcy temu odbyła się wymiana kart CryptoWorks na nowe karty Irdeto ICE, które mogą pracować z dekoderami Irdeto, a także w urządzeniach ze starszym CryptoWorks. Wymiana kart w w Czechach i na Słowacji zakończyła się w ubiegłym roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

freeSAT
weszła na czeski, słowacki i węgierski rynek we wrześniu 2000 roku pod jedną marką UPC Direct. Od samego początku głównym systemem kodowania był CryptoWorks. Przez lata doszło do znaczących zmian w systemach kodowania.

CryptoWorks należący do CryptoTec (Philips) dziesięć lat temu w 2006 roku przejęła firma Irdeto. Nowy właściciel postanowił zakończyć aktywne wsparcie dla przestarzałego systemu CryptoWorks i klientów, którymi było wielu operatorów platform DTH i DTC oferując nowe rozwiązania od Irdeto i nowymi kartami ICE, które działają zarówno w starych, jak i nowych dekoderach Irdeto.

UPC DTH stosuje różne systemy dostępu warunkowego. Poza oryginalnym CryptoWorks UPC w 2007 roku wprowadził na rynek pierwsze dekodery HD z wbudowanym systemem Nagra MA (tj. Nagravision). 

W roku 2011 spółka UPC DTH rozpoczęła stopniową migrację do nowego systemu Irdeto i uruchamianie kart ICE w systemie Irdeto CA (CAID 0D97, 0653). We wrześniu ubiegłego roku, kanały UPC DTH zostały dodatkowo zakodowane w systemie Conax, z którego miał korzystać operator w Rumunii. Conax jest przeznaczony dla nowego dekodera HD.

CryptoWorks był jednocześnie bardzo popularnym systemem na rynku czeskim i słowackim. Kiedyś ten system dostępu warunkowego wybrały też platformy Czech Link i Slovak Link, odpowiednio CS Link i Skylink. Te dwie platformy zakończyły wykorzystanie z CryptoWorks rok temu.

źródło: parabola.cz


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...