reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX 8: Utrzymanie w mocy koncesji Zoom TV

dodano: 2016-03-24 15:12 | aktualizacja: 2016-03-24 16:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji/SPI International B.V./wp.pl/satkurier.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) poinformowała, iż po rozpatrzeniu wniosków firm Superstacja i Radio Eska (Grupa ZPR Media) o ponowne rozpatrzenie sprawy o przyznaniu koncesji spółce Cable Television Networks & Partners Sp. z o.o. na rozpowszechnianie kanału Zoom TV (za projekt odpowiadają Polska Izba Komunikacji Elektronicznej/PIKE, Kino Polska TV/SPI International B.V. i Grupa Onet.pl - należąca do TVN/Scripps Networks Interactive i Ringier Axel Springer - więcej tutaj) w multipleksie ósmym (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), postanowiła o utrzymaniu w mocy swojej decyzji o udzieleniu tej koncesji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dodajmy, iż we wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy spółka Superstacja Sp. z o.o. zarzuciła naruszenie art. 89 par. 2 „Kodeksu postępowania administracyjnego” poprzez nieprzeprowadzenie rozprawy administracyjnej i jednocześnie wniosła o jej przeprowadzenie. KRRiT odmówiła przeprowadzenia takiej rozprawy.

Przypomnijmy, iż wcześniej regulator rynku utrzymał w mocy decyzję o przyznaniu koncesji na rozpowszechnianie w MUX 8 dla stacji Kiwi TV (planowana zmiana nazwy na Metro - więcej tutaj), za którą odpowiada spółka Green Content Sp. z o.o. (Agora), a w przypadku której odwołania złożyły spółki Telewizja Puls Sp. z o.o. i Scripps Networks Polska Sp. z o.o. (Scripps Networks Interactive) (więcej tutaj). Na razie nie są znane decyzje KRRiT w sprawie kolejnych odwołań, bowiem:

- Telewizja Polsat Sp. z o.o. (Cyfrowy Polsat) oraz Telewizja Puls Sp. z o.o. złożyły wnioski o ponowne rozpatrzenie sprawy zakończonej wydaniem decyzji o udzieleniu koncesji spółce TV Spektrum Sp. z o.o. (Grupa ZPR Media) na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą TV# (planowana zmiana na Nowa TV - więcej tutaj);
- Discovery Polska Sp. z o.o. (Discovery Communications) złożyła wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy przyznającej firmie WP1 Sp. z o.o., należącej do Grupy Wirtualna Polska (Wirtualna Polska Holding), koncesję na nadawanie w MUX 8 kanału WP1 (więcej tutaj).

Dodajmy jednak, iż 14 marca br. Jan Dworak, przewodniczący KRRiT, udzielił wywiadu dla programu „#dziejesienazywo” Wirtualnej Polski.

- Mogę powiedzieć z całą pewnością, że nie będzie żadnych zmian. Trwa proces przygotowywania decyzji po podjęciu uchwał

- powiedział Jan Dworak.


Takie stwierdzenie oznacza, iż również w przypadku kanałów TV# (Nowa TV) i WP1 możemy spodziewać się decyzji odrzucających odwołania. Formalnie jednak na razie nie poznaliśmy tych decyzji regulatora rynku. Dodajmy, iż zakończenie postępowań w sprawie odwołań - TV# zaplanowano na dzień 10 marca br., a WP1 na 18 marca br.

Zgodnie z decyzją KRRiT, obok 4 stacji wyłonionych w konkursie, w MUX 8 znajdą się również 3 kanały SD lub 1 SD i 1 HD od TVP. Na razie nie wiadomo jednak ostatecznie, jakie programy zaoferuje tu Telewizja Polska. Nie jest również znana oficjalna data startu MUX 8.

Więcej o tym jacy nadawcy z jakimi kanałami startowali w konkursie na zagospodarowanie MUX 8 można przeczytać tutaj. Więcej informacji o wynikach tego konkursu można znaleźć tutaj.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...