reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX 8: Utrzymanie w mocy koncesji TV# (Nowa TV)

dodano: 2016-04-06 11:07 | aktualizacja: 2016-04-06 12:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji/satkurier.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) poinformowała, iż po przeanalizowaniu wniosków spółek Telewizja Polsat (należącej do Cyfrowego Polsatu) i Telewizja Puls o ponowne rozpatrzenie sprawy o udzieleniu koncesji spółce TV Spektrum (Grupa ZPR Media) na rozpowszechnianie programu telewizyjnego o charakterze uniwersalnym pod nazwą TV# (kanał ma ruszyć pod nazwą Nowa TV - więcej tutaj) w multipleksie ósmym (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), postanowiła o utrzymaniu w mocy swojej decyzji o udzieleniu tej koncesji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dodajmy, iż według wcześniejszych wypowiedzi Jana Dworaka, przewodniczącego KRRiT, decyzja o koncesji dla kanału TV# (Nowa TV) miała zostać utrzymana, jednak dopiero teraz regulator rynku potwierdził ten fakt formalnie (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż wcześniej KRRiT utrzymała w mocy decyzje o przyznaniu koncesji na rozpowszechnianie w MUX 8 dla stacji Kiwi TV (ma rozpocząć nadawanie pod nazwą Metro - więcej tutaj), za którą odpowiada spółka Green Content Sp. z o.o. (Agora), a w przypadku której odwołania złożyły spółki Telewizja Puls Sp. z o.o. i Scripps Networks Polska Sp. z o.o. (Scripps Networks Interactive) (więcej tutaj), a także o przyznaniu koncesji spółce Cable Television Networks & Partners Sp. z o.o. na rozpowszechnianie kanału Zoom TV (za projekt odpowiadają Polska Izba Komunikacji Elektronicznej/PIKE, Kino Polska TV/SPI International B.V. i Grupa Onet.pl - należąca do TVN/Scripps Networks Interactive i Ringier Axel Springer - więcej tutaj), po rozpatrzeniu odwołań firm Superstacja i Radio Eska (Grupa ZPR Media) (więcej tutaj).

Ponadto firma Discovery Polska Sp. z o.o. (Discovery Communications) złożyła wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy przyznającej firmie WP1 Sp. z o.o., należącej do Grupy Wirtualna Polska (Wirtualna Polska Holding), koncesję na nadawanie w MUX 8 kanału WP1 (więcej tutaj). Formalnie decyzji KRRiT w tej sprawie jeszcze nie poznaliśmy, ale z wypowiedzi Jana Dworaka wynika, iż decyzja o przyznaniu tej koncesji została utrzymana w mocy (więcej tutaj).

Zgodnie z decyzją KRRiT, obok 4 stacji wyłonionych w konkursie, w MUX 8 znajdą się również 3 kanały SD lub 1 SD i 1 HD od TVP. Na razie nie wiadomo jednak ostatecznie, jakie programy zaoferuje tu Telewizja Polska. Nie jest również znana oficjalna data startu MUX 8.

Więcej o tym jacy nadawcy z jakimi kanałami startowali w konkursie na zagospodarowanie MUX 8 można przeczytać tutaj. Więcej informacji o wynikach tego konkursu można znaleźć tutaj.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...