reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX 8: Utrzymanie w mocy koncesji TV# (Nowa TV)

dodano: 2016-04-06 11:07 | aktualizacja: 2016-04-06 12:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji/satkurier.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) poinformowała, iż po przeanalizowaniu wniosków spółek Telewizja Polsat (należącej do Cyfrowego Polsatu) i Telewizja Puls o ponowne rozpatrzenie sprawy o udzieleniu koncesji spółce TV Spektrum (Grupa ZPR Media) na rozpowszechnianie programu telewizyjnego o charakterze uniwersalnym pod nazwą TV# (kanał ma ruszyć pod nazwą Nowa TV - więcej tutaj) w multipleksie ósmym (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), postanowiła o utrzymaniu w mocy swojej decyzji o udzieleniu tej koncesji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dodajmy, iż według wcześniejszych wypowiedzi Jana Dworaka, przewodniczącego KRRiT, decyzja o koncesji dla kanału TV# (Nowa TV) miała zostać utrzymana, jednak dopiero teraz regulator rynku potwierdził ten fakt formalnie (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż wcześniej KRRiT utrzymała w mocy decyzje o przyznaniu koncesji na rozpowszechnianie w MUX 8 dla stacji Kiwi TV (ma rozpocząć nadawanie pod nazwą Metro - więcej tutaj), za którą odpowiada spółka Green Content Sp. z o.o. (Agora), a w przypadku której odwołania złożyły spółki Telewizja Puls Sp. z o.o. i Scripps Networks Polska Sp. z o.o. (Scripps Networks Interactive) (więcej tutaj), a także o przyznaniu koncesji spółce Cable Television Networks & Partners Sp. z o.o. na rozpowszechnianie kanału Zoom TV (za projekt odpowiadają Polska Izba Komunikacji Elektronicznej/PIKE, Kino Polska TV/SPI International B.V. i Grupa Onet.pl - należąca do TVN/Scripps Networks Interactive i Ringier Axel Springer - więcej tutaj), po rozpatrzeniu odwołań firm Superstacja i Radio Eska (Grupa ZPR Media) (więcej tutaj).

Ponadto firma Discovery Polska Sp. z o.o. (Discovery Communications) złożyła wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy przyznającej firmie WP1 Sp. z o.o., należącej do Grupy Wirtualna Polska (Wirtualna Polska Holding), koncesję na nadawanie w MUX 8 kanału WP1 (więcej tutaj). Formalnie decyzji KRRiT w tej sprawie jeszcze nie poznaliśmy, ale z wypowiedzi Jana Dworaka wynika, iż decyzja o przyznaniu tej koncesji została utrzymana w mocy (więcej tutaj).

Zgodnie z decyzją KRRiT, obok 4 stacji wyłonionych w konkursie, w MUX 8 znajdą się również 3 kanały SD lub 1 SD i 1 HD od TVP. Na razie nie wiadomo jednak ostatecznie, jakie programy zaoferuje tu Telewizja Polska. Nie jest również znana oficjalna data startu MUX 8.

Więcej o tym jacy nadawcy z jakimi kanałami startowali w konkursie na zagospodarowanie MUX 8 można przeczytać tutaj. Więcej informacji o wynikach tego konkursu można znaleźć tutaj.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 550 zł Więcej...
reklama