reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ORF z bezkartowym modułem CI+

dodano: 2016-04-11 11:03 | aktualizacja: 2016-04-11 15:04
autor: Anita Kaźmierska | źródło: DF/satkurier.pl

orf_red_logo_sk.gif Austriacki nadawca publiczny ORF zamierza wprowadzić w przyszłości nowy system szyfrowania. Nie zastąpi on jednak istniejącego rozwiązania, a będzie dla niego uzupełnieniem. W pierwszym kwartale 2017 roku, obok aktualnych kart kodowych, wprowadzone zostaną moduły CI+ z zaimplementowanym oprogramowaniem dla dekodowania kanałów ORF.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co ciekawe, nowe moduły CI+ nie będą wymagały karty kodowej. Podobne bezkartowe rozwiązanie jest już z powodzeniem wykorzystywane od 2013 roku przez austriacką sieć DVB-T2 simpliTV. Użytkownicy simpliTV korzystają z bezkartowych modułów CI+ firmy Neotion z oprogramowaniem Irdeto.

Zaletą modułów niewymagających kart kodowych jest uniknięcie w przyszłości kosztów związanych z ewentualną wymianą kart.

Za pomocą nowych, bezkartowych modułów CI+ widzowie będą mogli uzyskać dostęp do kanałów ORF nadawanych przez satelitę Astra (19,2°E).

Dla obecnych użytkowników kart ORF na razie nic się nie zmieni. Rozwiązanie to będzie nadal wykorzystywane przez austriackiego nadawcę, a karty ORF będą wydawane do połowy 2018 roku. Wsparcie kart ORF jest planowane przez kolejnych 10 lat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

389 zł Więcej...
reklama