reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Muzyczno-rozrywkowa Ósemka TV zamiast Eska TV

dodano: 2016-04-13 10:32 | aktualizacja: 2016-04-13 14:21
autor: Anita Kaźmierska | źródło: wirtualnemedia.pl

Eska TV Logo Zmian w nazwach polskich kanałów telewizyjnych ciąg dalszy. Tym razem rebrandingowi ulec ma kanał muzyczny Eska TV. Pod nową nazwą Ósemka TV nadawca ma poszerzyć swoją ofertę o programy rozrywkowe, a także znacznie rozbudować zakres muzyczny w porównaniu z Eska TV. Zgodę na zmianę musi wyrazić jeszcze Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eska TV, pod nową nazwą Ósemka TV, ma stać się kanałem muzyczno-rozrywkowym. Leszek Kozioł, prezes spółki Eska TV, powiedział serwisowi wirtualnemedia.pl, że rozszerzenie zawartości programowej o elementy rozrywkowe zwiększy, jego zdaniem, atrakcyjność stacji i pozwoli na lepsze dostosowywanie jej oferty do aktualnych potrzeb rynku. Jak podkreślił Kozioł, treści muzyczne są w dzisiejszych czasach odbierane przez młodzież głównie za pośrednictwem internetu.

Wśród kanałów muzycznych Eska TV zajmowała w marcu br. drugie miejsce w rankingu oglądalności, za Polo TV, zarówno w grupie 4+, jak i w grupie komercyjnej 16-49.

Eska TV nadaje w ramach MUX 1 naziemnej telewizji cyfrowej, FTA na satelicie Eutelsat Hot Bird (13°E), a także w sieciach kablowych oraz IPTV.

Obecnie Grupa ZPR Media ma w swoim portfolio następujące kanały telewizyjne: Fokus TV, Eska TV, Vox Music TV, Polo TV i Hip Hop TV. W planach jest uruchomienie kanału Nowa TV (wcześniej pod nazwą TV#) w MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej.

Kilka dni wcześniej KRRiT wyraziła zgodę na zmianę nazwy kanału Polsat Sport News na Super Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...