reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Konwertery z Astry-TV

dodano: 2001-04-17 22:20 | aktualizacja: 2001-04-17 22:20
autor: Janusz Sulisz | źródło:

Poznańska firma Astra-TV wprowadziła w kwietniu br. do sprzedaży nową serię konwerterów uniwersalnych produkcji firmy Veccom. Występują pod marką COMSAT.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według zapewnień Astry-TV powstały one we współpracy z wiodącymi producentami uznanych marek konwerterów takich jak np. Sharp, Alps, Veccom.

Występują pod marką COMSAT, która dla swoich produktów stosuje firma ASTRA-TV:

- Single : COMSAT CM9LD,

- Twin : COMSAT CM79D,

- Quattro: COMSAT CM89D,

- Quad : COMSAT CM99D.

Nowa seria konstrukcyjna ma zastąpić dotychczasowe modele, oznaczane cyfrą 6 np. Single - CM6LD, które ma jeszcze w sprzedaży szczecińska firma Rajsat pod marką Digistar. Stara linia różniła się m.in.tym od nowej, że obudowa pozbawiona była ochrony złącza F.

Testowaliśmy i porównywaliśmy już oba konwertery Veccom Single (stary i nowy), jeszcze bez nalepek Comsat czy Digistar. Nie zauważyliśmy specjalnych różnic w konstrukcji czy odbiorze po naklejeniu nalepek...

Nowszy model jest konstrukcyjnie podejrzanie podobny do ...Sharpa, co może być uznane za podróbkę (to nasza zupełnie wzrokowa opinia, nie mająca związku z jakością). Ich jakość jest przyzwoita, wyraźnie Veccom (a nie Astra-TV czu Rajsat) poprawił jakość i precyzję wykonania obudowy (lepszy plastik). Faktem jest, że nowy konwerter robi dużo lepsze wrażenie niż poprzedni model.

Ze zdziwieniem zauważyliśmy, że internetowe serwisy bez zająknięcia skopiowały "informację prasową", którą podała firma Astra-TV - nie tylko nie widząc obu modeli konwerterów na oczy, nie mówiąc o testowaniu czy rozbieraniu tych konwerterów.

Zdarzyło się nawet, że ktoś napisał o nich "konwentery", ale to była zwykła pomyłka...

Trudno zrozumieć dziwną rywalizację polskich importerów, bo wynika z niej, że firma Astra-TV chce się przyznać, że sprowadziła do Polski złe konwertery starej linii Veccoma, teraz ma je inna firma, a tak w ogóle obie firmy mają już te lepsze?! A tak ogólnie, to o co chodzi?

My zaś, nie wtrącając się w rywalizację dwóch polskich firm, które mają ten sam konwerter pod różnymi markami musimy stwierdzić, że wszystko wyjdzie z czasem. Okaże się jak to Veccom produkuje konwertery, bo już kiedyś wiele firm w Polsce miało problemy z "wynalazkami" tej firmy. Zakładamy, że teraz będzie już dobrze z ich jakością i awaryjnością. Użytkownika zaś niezbyt interesuje z jaką nalepką ma bardzo dobry konwerter tego samego producenta...

Obaj polscy importerzy zachwalają wyjątkowo niską awaryjnością - 0,2% - ponieważ są to konwertery z najwyższej grupy selekcji poprodukcyjnej. Najlepiej, żeby tak było!


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Produkty - testy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...