reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Agora kompletuje zespół kanału telewizyjnego Metro

dodano: 2016-04-14 16:08 | aktualizacja: 2016-04-14 16:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora/satkurier.pl

Agora Do zespołu kanału telewizyjnego Metro (początkowo projekt funkcjonował pod nazwą Kiwi TV - więcej tutaj), który Agora planuje uruchomić jeszcze w tym roku, dołączają kolejne osoby. Z początkiem kwietnia br. Hanna Baka została dyrektor programową stacji, a Joanna Rathe - menedżerem do spraw zakupów programowych. Natomiast w maju br. Magdalena Błasiak-Bielińska obejmie stanowisko dyrektor do spraw zakupów programowych kanału.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Hanna Baka ma wieloletnie doświadczenie w branży telewizyjnej. Jest specjalistką w zakresie budowania i zarządzania markami telewizyjnymi, tworzenia i wdrażania strategii programowej, selekcji i zakupów programów. Od sierpnia 2014 roku pełniła funkcję dyrektor programowej kanału Fokus TV (Grupa ZPR Media), będąc odpowiedzialną za nową linię programową stacji, strategię zakupów i produkcje własne (więcej tutaj). Wcześniej pracowała w grupie CANAL+, gdzie m. in. brała udział w tworzeniu pierwszej w Polsce płatnej telewizji premium. Była twórczynią kanału filmowego Ale Kino+, w którym w latach 2005-2013 sprawowała funkcję dyrektor programowej. W trakcie swojej kariery pracowała również w TVP2 w Redakcji Widowisk Artystycznych i Form Studyjnych oraz w TVP Łódź w Redakcji Informacji i Reportażu.   

Joanna Rathe pracę w mediach rozpoczęła w 2005 roku w CANAL+ Cyfrowym (obecnie ITI Neovision), w dziale programowym. Zajmowała się negocjacjami oraz administrowaniem umów licencyjnych kanałów Ale Kino! (obecnie Ale Kino+), MiniMini (obecnie MiniMini+), ZigZap (obecnie teleTOON+) i Hyper. Od 2008 roku odpowiadała za selekcję i zakupy programów dla kanałów lifestyle'owych Kuchnia+ i Domo+. W 2014 roku objęła stanowisko kierownika programowego kanałów Kuchnia+, Domo+ i Planete+, gdzie poza zakupami nadzorowała prace na ramówkami stacji.

W portfolio Agory jest już kanał telewizyjny Stopklatka TV. Na zdjęciu aktorka Renata Dancewicz i dziennikarka Beata Sadowska w programie „Prywatna historia kina”, emitowanym w tej stacji, foto: Stopklatka


Magdalena Błasiak-Bielińska w latach 2002-2013 była kierownikiem, a następnie dyrektorem Działu Zakupów Programowych w CANAL+ Cyfrowym, gdzie odpowiadała za nadzór nad zakupami programowymi, negocjacjami i realizacją umów licencyjnych, a także pracą działu opracowań wersji polskich dla kanałów CANAL+ i CANAL+ Film. Od maja 2013 roku do kwietnia br. pracowała jako Business and Legal Affairs Manager w firmie Monolith Films Sp. z o.o., odpowiadając za obszar negocjacji umów licencyjnych dotyczących zakupów pozycji filmowych przez spółkę.   

Kanał telewizyjny Metro ma rozpocząć działanie jeszcze w tym roku. Koncesję na nadawanie otrzymała Green Content sp. z o.o., spółka zależna Agory - jej wniosek zyskał uznanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) w konkursie na nadawanie w multipleksie ósmym (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) kanału uniwersalnego o profilu lifestyle'owym. Dodajmy, iż w ostatnim czasie regulator rynku, po rozpatrzeniu odwołań, postanowił o utrzymaniu w mocy naziemnej koncesji Kiwi TV (Metro) (więcej tutaj). Dodajmy, iż stacja pojawi się także w sieciach kablowych i IPTV. Nadawca na razie nie informuje, czy kanał będzie również dostępny w przekazie satelitarnym, w pakietach platform Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV.

- Uruchomienie kanału Metro będzie kolejnym, ważnym krokiem Grupy Agora w rozbudowywaniu obecności na rynku telewizyjnym i wzmacnianiu kompetencji w zakresie tworzenia programów audiowizualnych - informuje nadawca.

Trwają prace nad szczegółową ramówką stacji i kompletowanie zespołu, który będzie odpowiadał za rozwój kanału.

Przypomnijmy, iż Agora jest już obecna na rynku telewizyjnym. Jest nadawcą telewizji kontentowo-reklamowej CityINFOtv, a wraz z Kino Polska TV (SPI International B.V.), poprzez spółkę Stopklatka, kanału filmowego Stopklatka TV (Stopklatka TV HD) (więcej tutaj). Obok wymienionych stacji, Agora posiada również koncesję satelitarną na TV Zone (więcej tutaj). Kanał nie został jeszcze uruchomiony - spółka ma na to czas mniej więcej do połowy 2016 roku.

Agora jest ponadto m.in. nadawcą stacji radiowych (Radio Tok FM, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda, Rock Radio) i wydawcą gazet (dzienników „Gazeta Wyborcza”, „Metrocafe.pl”, czasopism „Wysokie Obcasy Extra”, „Magnolia”, „Avanti”, „Logo”, „Świat motocykli” czy „Dziecko”). Do grupy należą także sieć kin Helios, dystrybutor filmów Next Film a także udziały w spółce AMS zajmującej się reklamą zewnętrzną. Agora jest również wydawcą różnych serwisów internetowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...