reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX 8: Utrzymanie w mocy koncesji WP1

dodano: 2016-04-19 13:06 | aktualizacja: 2016-04-19 15:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji/satkurier.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) poinformowała, iż po rozpatrzeniu wniosku spółki Discovery Polska Sp. z o.o. (Discovery Communications) o ponowne rozpatrzenie sprawy o udzieleniu koncesji firmie WP1 Sp. z o.o., należącej do Grupy Wirtualna Polska (Wirtualna Polska Holding), na rozpowszechnianie programu telewizyjnego o charakterze uniwersalnym pod nazwą WP1 w multipleksie ósmym (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj), postanowiła o utrzymaniu w mocy swojej decyzji o udzieleniu tej koncesji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dodajmy, iż według wcześniejszych wypowiedzi Jana Dworaka, przewodniczącego KRRiT, decyzja o koncesji dla kanału WP1 miała zostać utrzymana, jednak dopiero teraz regulator rynku potwierdził ten fakt formalnie (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż wcześniej KRRiT utrzymała w mocy decyzje o przyznaniu koncesji na rozpowszechnianie w MUX 8 dla stacji Kiwi TV (ma rozpocząć nadawanie pod nazwą Metro - więcej tutaj), za którą odpowiada spółka Green Content Sp. z o.o. (Agora), a w przypadku której odwołania złożyły spółki Telewizja Puls Sp. z o.o. i Scripps Networks Polska Sp. z o.o. (Scripps Networks Interactive) (więcej tutaj); o przyznaniu koncesji spółce Cable Television Networks & Partners Sp. z o.o. na rozpowszechnianie kanału Zoom TV (za projekt odpowiadają Polska Izba Komunikacji Elektronicznej/PIKE, Kino Polska TV/SPI International B.V. i Grupa Onet.pl - należąca do TVN/Scripps Networks Interactive i Ringier Axel Springer - więcej tutaj), po rozpatrzeniu odwołań firm Superstacja i Radio Eska (Grupa ZPR Media) (więcej tutaj); a także o przyznaniu koncesji spółce TV Spektrum (Grupa ZPR Media) na rozpowszechnianie kanału TV# (stacja ma ruszyć pod nazwą Nowa TV - więcej tutaj), po rozpatrzeniu odwołań spółek Telewizja Polsat (należącej do Cyfrowego Polsatu) i Telewizja Puls (więcej tutaj).

Zgodnie z decyzją KRRiT, obok 4 stacji wyłonionych w konkursie, w MUX 8 znajdą się również 3 kanały SD lub 1 SD i 1 HD od TVP. Na razie nie wiadomo jednak ostatecznie, jakie programy zaoferuje tu Telewizja Polska (więcej tutaj). Nie jest również znana oficjalna data startu MUX 8. Operatorem tego multipleksu jest Emitel.

Więcej o tym jacy nadawcy z jakimi kanałami startowali w konkursie na zagospodarowanie MUX 8 można przeczytać tutaj. Więcej informacji o wynikach tego konkursu można znaleźć tutaj.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Maximum Multifocus E85

Tajwańska antena eliptyczna 90cm typu multifocus firmy Jonsa dla 5...

259 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...
reklama