reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX 8: Utrzymanie w mocy koncesji WP1

dodano: 2016-04-19 13:06 | aktualizacja: 2016-04-19 15:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji/satkurier.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) poinformowała, iż po rozpatrzeniu wniosku spółki Discovery Polska Sp. z o.o. (Discovery Communications) o ponowne rozpatrzenie sprawy o udzieleniu koncesji firmie WP1 Sp. z o.o., należącej do Grupy Wirtualna Polska (Wirtualna Polska Holding), na rozpowszechnianie programu telewizyjnego o charakterze uniwersalnym pod nazwą WP1 w multipleksie ósmym (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj), postanowiła o utrzymaniu w mocy swojej decyzji o udzieleniu tej koncesji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dodajmy, iż według wcześniejszych wypowiedzi Jana Dworaka, przewodniczącego KRRiT, decyzja o koncesji dla kanału WP1 miała zostać utrzymana, jednak dopiero teraz regulator rynku potwierdził ten fakt formalnie (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż wcześniej KRRiT utrzymała w mocy decyzje o przyznaniu koncesji na rozpowszechnianie w MUX 8 dla stacji Kiwi TV (ma rozpocząć nadawanie pod nazwą Metro - więcej tutaj), za którą odpowiada spółka Green Content Sp. z o.o. (Agora), a w przypadku której odwołania złożyły spółki Telewizja Puls Sp. z o.o. i Scripps Networks Polska Sp. z o.o. (Scripps Networks Interactive) (więcej tutaj); o przyznaniu koncesji spółce Cable Television Networks & Partners Sp. z o.o. na rozpowszechnianie kanału Zoom TV (za projekt odpowiadają Polska Izba Komunikacji Elektronicznej/PIKE, Kino Polska TV/SPI International B.V. i Grupa Onet.pl - należąca do TVN/Scripps Networks Interactive i Ringier Axel Springer - więcej tutaj), po rozpatrzeniu odwołań firm Superstacja i Radio Eska (Grupa ZPR Media) (więcej tutaj); a także o przyznaniu koncesji spółce TV Spektrum (Grupa ZPR Media) na rozpowszechnianie kanału TV# (stacja ma ruszyć pod nazwą Nowa TV - więcej tutaj), po rozpatrzeniu odwołań spółek Telewizja Polsat (należącej do Cyfrowego Polsatu) i Telewizja Puls (więcej tutaj).

Zgodnie z decyzją KRRiT, obok 4 stacji wyłonionych w konkursie, w MUX 8 znajdą się również 3 kanały SD lub 1 SD i 1 HD od TVP. Na razie nie wiadomo jednak ostatecznie, jakie programy zaoferuje tu Telewizja Polska (więcej tutaj). Nie jest również znana oficjalna data startu MUX 8. Operatorem tego multipleksu jest Emitel.

Więcej o tym jacy nadawcy z jakimi kanałami startowali w konkursie na zagospodarowanie MUX 8 można przeczytać tutaj. Więcej informacji o wynikach tego konkursu można znaleźć tutaj.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...