reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

46-latek z Podkarpacia podejrzany o sharing [wideo]

dodano: 2016-04-20 13:47 | aktualizacja: 2017-06-13 12:26
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KWP w Rzeszowie

Sharing 46-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości, przerwali proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego. 46-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego poprzez sieć internetową udostępniał programy płatnych platform cyfrowych. Będzie odpowiadał za sharing.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na ślad tej sprawy natrafili policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestepczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Podczas przeszukiwania Internetu zwrócili uwagę na ogłoszenie, z którego wynikało, że autor oferuje dostęp do programów płatnych platform cyfrowych. Podejrzewając, że mogło dojść do przestępstwa określonego mianem sharingu, policjanci zabezpieczyli te materiały.
 
Najważniejsze było jednak ustalenie tożsamości ogłoszeniodawcy. Okazało się, że ta osoba rejestrowała się na różnych portalach internetowych, posługując się różnymi nickami. Oferowała możliwość darmowego testowania serwera, na którym udostępniane były programy telewizyjne. Była też aktywnym forumowiczem, zwłaszcza na forach związanych z funkcjonowaniem Internetu. Policjanci sprawdzali wszystkie tropy, analizowali historię logowania i to doprowadziło do ustalenia personaliów internauty. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego.
 
We wtorek, policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością, wspierani przez policjantów z komendy powiatowej w Brzozowie sprawdzili dwa adresy w okolicy Brzozowa. Podczas przeszukania domów i zabudowań, z których korzystał mężczyzna, ujawnili urządzenia służące do odbioru płatnych programów telewizyjnych oraz sprzęt komputerowy wykorzystywany do nielegalnego udostępniania sygnału telewizji cyfrowej. Policjanci zabezpieczyli między innymi cztery dekodery ze zmodyfikowanym oprogramowaniem, komputer, laptop, 33 twarde dyski, karty abonenckie telewizji cyfrowych i czytniki służące do ich odczytu


 
Zabezpieczone urządzenia zostaną poddane badaniom. Dopiero wtedy będzie możliwe precyzyjne określenie liczby osób, które pobierały sygnał z nielegalnego źródła. Ustalenie czasu trwania tego procederu i liczby odbiorców pozwoli na oszacowanie strat, jakie poniosły pokrzywdzone firmy.

Mężczyzna, który zajmował się nielegalnym rozsyłaniem sygnału płatnych kanałów telewizyjnych, swoim działaniem naruszył przepisy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Te działania są zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

Mówi kom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie (plik MP3)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter SCR 4UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB4 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

129 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...