reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TV Republika rozwija swoją ramówkę [wideo]

dodano: 2016-04-22 20:41 | aktualizacja: 2016-04-25 08:46
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Republika/satkurier.pl

TV Republika Telewizja Republika logo NOWE TV Republika (TV Republika HD) wzmacnia swoją ofertę programową. Od 23 kwietnia br., w weekendy na antenie stacji pojawi się pasmo lifestylowe „Polska na dzień dobry. Weekend”, które poprowadzą Dominika Figurska i Mateusz Maranowski. Nadawca zapowiada także zmiany w programie informacyjnym „Dzisiaj”, do którego grona prowadzących dołączyła w ostatnim czasie Agnieszka Borowska, wcześniej związana z TVP. Audycja zyska nowe studio i nową, hybrydową oprawę. Zmieni się również pasmo „Po południu”. Ponadto na antenie w ostatnim czasie pojawiły się nowe programy - „Bul Głowy” i „Do mety”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TV Republika rozwija swoja ramówkę

- TV Republika aktywnie działa i systematycznie rozwija swoją ramówkę. Dołączają do nas nowi prowadzący, pojawiają się nowe programy, jak np. „Bul Głowy” Pawła Zarzecznego (więcej tutaj - red.), a niebawem wejdą na antenę nowe formaty, m.in. weekendowe pasmo śniadaniowe. Nowa ramówka poszerza ofertę naszej stacji i pełniej odpowiada na zainteresowania naszych widzów. Chcemy by kluczowe elementy naszego programingu były skonsultowane z naszymi widzami. Dlatego w sondach publikowanych w czasie emisji programów będziemy pytać o sprawy o kluczowym znaczeniu dla naszej telewizji. Pierwszym będzie pytanie do widzów o porę emisji naszego głównego programu informacyjnego „Dzisiaj”. Nasze propozycje to godz. 19:00 lub 19:30. Odpowiedzi widzów zostaną wzięte pod uwagę w nowej ramówce, którą chcielibyśmy uruchomić już w maju tego roku - poinformował nadawca.

Dodajmy, iż według wcześniejszych zapowiedzi nadawcy, rozwijana ma być także oferta sportowa TV Republika, w tym serwis informacyjny „Sport w Republice”. W ostatnim czasie na antenie stacji zadebiutował program „Do mety”, poświęcony miłośnikom biegania, a kolejne nowe audycje o tematyce sportowej mają wkrótce pojawić się w ramówce (więcej tutaj).

Zmiany w serwisach informacyjnych TV Republika

Wkrótce widzowie TV Republika będą mogli zobaczyć nowe wydania programów informacyjnych „Dzisiaj”. Pierwsza zmiana pojawiła się już jakiś czas temu w serwisie wieczornym, który jest emitowany o godzinie 19:45. Do dotychczasowego grona prowadzących dołączyła Agnieszka Borowska, wcześniej związana z Telewizją Polską.

Obecnie zmiany wkraczają w drugi etap. „Dzisiaj” przeprowadza się do przestrzennego studia i będzie w nowej, hybrydowej oprawie - z częścią przeznaczoną na najnowsze informację z kraju i ze świata oraz z częścią przeznaczoną na informacje sportowe. Premiera nowych wydań serwisów informacyjnych „Dzisiaj” zaplanowana jest na początek maja br.

Dominika Figurska w programie „Polska na dzień dobry. Weekend”, foto: Telewizja Republika

Dominika Figurska i Mateusz Maranowski w programie „Polska na dzień dobry. Weekend”, foto: Telewizja Republika


Zmieni się również pasmo „Po południu”, które jest emitowane o godzinie 15:00. Poprowadzą go dziennikarze - Karol Jałtuszewski oraz Jan Piasecki. Jak informuje nadawca, „Po południu” będzie koncentrować się na wiadomościach krajowych, co widzowie będą mogli zobaczyć już podczas czołówki programu. Pojawi się ona w nowej animacji, która będzie przeplatana materiałami wideo z kraju, realizowanymi przez operatorów TV Republika.

Nowy program w TV Republika - pasmo lifestylowe „Polska na dzień dobry. Weekend”

W weekend 23-24 kwietnia br. TV Republika rusza z nowym pasmem porannym „Polska na dzień dobry. Weekend”. Odmieniona odsłona poranka będzie rozpoczynać się w sobotę o godzinie 10:00 oraz w niedzielę o godzinie 9:00. Gospodarzami będzie niezwykły duet: aktorka telewizyjna i teatralna Dominika Figurska oraz dotychczasowy prowadzący poranki w TV Republika - Mateusz Maranowski.

To całkowita nowość w TV Republika. Tym razem stacja skoncentruje się na tematyce lifestylowej. Weedług zapewnień nadawcy, nie będzie to jednak oznaczało, że tematy podejmowane przez prowadzących będą mniej istotne. Jak podkreśliła Dominika Figurska - „będziemy rozmawiać poważnie o lekkich sprawach i lekko o poważnych”.

Jak zapewnia nadawca, zmieni się format dotychczasowego pasma porannego, ale nie zmienią się wyznawane i podkreślane przez TV Republika wartości. Tematyka i sposób jej ujęcia mają wciąż pozostawać odzwierciedleniem misji TV Republika.

- Chciałbym, żeby ten program pokazywał przede wszystkim, że wartości: rodzina, wiara, Polska mieszczą się w wyrazie „lifestyle”

- mówi Mateusz Maranowski.


Weekendowemu pasmu porannemu przyświecać będzie hasło „Ona, on, one, rodzina”. Jak zapewnia nadawca, program przeznaczony będzie dla osób w każdym wieku i będzie łączył pokolenia. Zintegruje rodziców i dzieci - równorzędnie traktując ich problemy i zainteresowania. Zarówno sobotnie, jak i niedzielne wydanie programu, to połączenie rozmów w studiu z materiałami nagranymi w wielu ciekawych miejscach.

Sobota będzie realizowana pod hasłem „Człowiek”. Reporterzy Jan Korab i Piotr Pawelec będą odsłaniać „nowe twarze” znanych polityków, sportowców, czy artystów, z którymi będą rozmawiać o ich pasjach, rodzinie, pracy. Widzowie będą mogli sprawdzić, jak znane osoby spędzają czas wolny i podejrzeć je w tak zwanej prywatnej przestrzeni.

W pierwszej odsłonie cyklu widzowie poznają nieznaną twarz Bartłomieja Wróblewskiego, posła Prawa i Sprawiedliwości (PiS), który zdobył koronę Ziemi. W kolejnych reportażach będzie można zobaczyć Marcina Święcickiego - posła Platformy Obywatelskiej (PO), który kiedyś był znanym sportowcem. „Niepolityczną” twarz pokaże również Marek Jakubiak - poseł ruchu Kukiz ’15.

„Polska na dzień dobry. Weekend” w TV Republika - zapowiedź:Hasłem przewodnim niedzielnych materiałów jest „Przestrzeń”. Reportaże będą realizowane w różnych miastach i regionach, a także podczas interesujących wydarzeń plenerowych. Kamera TV Republika wybierze się również tam, gdzie widz sam nie miałby szans dotrzeć.

Ponadto widzowie dowiedzą się, jakie wydarzenia kulturalne zaplanowane są na kolejny tydzień, jak się zdrowo odżywiać, jak ćwiczyć i dbać o kondycję fizyczną, co nowego słychać w świecie nowych technologii, a także co ciekawego w kolorowych czasopismach.

Ekspert do spraw zdrowia, Jolanta Rostkowska, będzie zagłębiać tajniki wielu chorób i mówić, jak dbać o zdrowie i dobre samopoczucie, a doświadczeni rodzice opowiedzą, jak spędzać czas z dziećmi, jak z nimi rozmawiać, jak rozwiązywać problemy wychowawcze i jak sobie radzić z rodzinnymi wyzwaniami.

Pogodę i związane z nią zagadnienia będą widzom przybliżać prezenterki pogody TV Republika, Ilona Januszewska oraz Aleksandra Zarzycka (więcej tutaj).

Widzowie będą mogli również zadawać pytania ekspertom w studiu poprzez portale społecznościowe. Ponadto będą mogli sami proponować tematy, które chcieliby poruszyć.

- Będziemy ten program tworzyć z widzami - to trzeba podkreślić

- mówi Mateusz Maranowski.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...