Sukces mieszkańca Bochni w zawodach modelarskich w USA

dodano: 2016-04-25 16:19 | aktualizacja: 2016-04-25 17:22
autor: Janusz Sulisz | źródło: bochnia.eu

modelarstwo_160px.jpg Adrian Stępień z Bochni jako członek ekipy Aero Team ILK AGH stanął wraz ze swoimi kolegami na podium odbywających się w Stanach Zjednoczonych zawodów SAE Aerodesign West 2016. Zawody odbyły się  22-24 kwietnia 2016 r. w Van Nuys w Kalifornii.

Jak piszą członkowie ekipy:

"Zawody SAE Aero Design 2016 już za nami! W tym roku udało nam się zdobyć następujące wyróżnienia:

- drugie miejsce za raport techniczny klasy advanced
- drugie miejsce za najlepiej punktowany lot w klasie advanced
- trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej klasy advanced.

Do drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej klasy advanced zabrakło nam jedynie 0.006 (!!!) punktu.

Niestety w tym roku nie została wręczona nagroda za najbardziej spektakularną katastrofę, która niewątpliwie trafiłaby w nasze ręce. W trzecim locie, na podejściu do lądowania, nasz samolot uległ kompletnemu zniszczeniu przez wyklejenie się szuflady bagnetu skrzydła. Przyczyną katastrofy okazały się niewidoczne z zewnątrz uszkodzenia struktury płatowca spowodowane wcześniejszym lądowaniem poza pasem startowym. Na szczęście wcześniej uzyskana przewaga punktowa pozwoliła nam utrzymać się na podium pomimo nie wzięcia udziału w ostatniej kolejce startowej.

Tak więc 2 maja do Polski wracamy bez samolotu, ale za to z kilkoma medalami - cała ciężka praca nie poszła na marne."