reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Budowa domu w San Francisco bez solarów niemożliwa

dodano: 2016-04-26 23:59 | aktualizacja: 2016-04-28 17:41
autor: Janusz Sulisz | źródło: Forbes

panele solarne San Francisco stało się pierwszym dużym amerykańskim miastem, które przyjęło przepisy wymagające instalowania paneli słonecznych lub systemów ogrzewania wody energią słoneczną na dachach nowych budynków - zarówno tych usługowych, biurowych, jak i mieszkalnych - z wyłączeniem budynków wyższych niż 10 kondygnacji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Zwiększając nasze wykorzystanie energii słonecznej, San Francisco po raz kolejny wiedzie prym w walce ze zmianami klimatu i w zmniejszeniu naszego uzależnienia od paliw kopalnych - powiedział Scott Wiener, członek rady nadzorczej San Francisco. - Wykorzystanie nieużywanej przestrzeni dachowej jest sprytnym i skutecznym sposobem na promowanie czerpania korzyści z energii słonecznej i na poprawę stanu środowiska naturalnego.


Nowe przepisy są rozszerzeniem tych istniejących, zgodnie z którymi praktycznie każdy nowy budynek musi mieć 15 proc. powierzchni przygotowane na ewentualną instalację paneli słonecznych. Dzięki nowym przepisom, wchodzącym w San Francisco w życie z dniem 1 stycznia 2017 roku, przestrzeń dachu przeznaczona na panele rzeczywiście będzie używana na ten cel. 

W 2013 roku podobne przepisy wprowadzono już w mniejszych miastach - Lancaster i Sebastopol w Kalifornii.

Na początku 2016 roku również Francja przyjęła przepisy wymagające montażu paneli słonecznych na dachach na wszystkich nowych budynków, ale tylko w strefach handlowych.

Dubaj, największe miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i kluczowy węzeł logistyczny dla Bliskiego Wschodu, chce wprowadzić analogiczne przepisy od 2030 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Instalacje solarne


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

299 zł Więcej...