reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Oficjalnie: 11 meczów Euro 2016 w Telewizji Polskiej

dodano: 2016-04-27 12:39 | aktualizacja: 2016-04-27 14:40
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

TVP1 HD TVP 1 HD Jedynka HD Kolejna świetna wiadomość dla fanów futbolu, jeśli chodzi o TVP. Po wielkim pakiecie obejmującym wszystkie mecze kadry w latach 2018-2022 Telewizja Polska nabyła sublicencję od Telewizji Polsat, dzięki której kibice w całej Polsce zobaczą w otwartym paśmie 11 meczów Euro 2016 we Francji – w tym wszystkie z udziałem polskich piłkarzy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

TVP pokaże 11 spotkań:
  • 10 czerwca mecz otwarcia Francja – Rumunia,
  • wszystkie grupowe mecze Polaków, w tym 12 czerwca z Irlandią Północną, 16 czerwca z Niemcami i 21 czerwca z Ukrainą,
  • dwa mecze 1/8 finału,
  • dwa mecze 1/4 finału,
  • oba półfinały,
  • finał. 

Wszystkie te wydarzenia będzie można obejrzeć w TVP1 oraz w serwisie sport.tvp.pl. Jeśli reprezentacja Polski awansuje do fazy pucharowej, jej spotkania będzie można zobaczyć również w Jedynce. 

– Jest mi niezmiernie miło poinformować państwa, że Telewizja Polska godzinę temu uzyskała zgodę UEFA na zakup od TV Polsat sublicencji na najważniejsze mecze EURO 2016 – ogłosił prezes Jacek Kurski na środowej konferencji prasowej w siedzibie TVP.

Jacek Kurski - prezes TVP


Do tej sensacyjnej informacji dołączył serdeczne podziękowania dla Zbigniewa Bońka, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Włodzimierza Szaranowicza, szefa TVP Sport i wszystkich, którzy cały czas wspierali Telewizję Polską w zabiegach o tę transakcję.

– Teraz wszystko w głowach i nogach naszych piłkarzy – mówił prezes Kurski, zapewniając jednocześnie, że Telewizja Polska uczyni co w jej mocy, by najbardziej wymagający kibice byli w pełni usatysfakcjonowani relacjami i specjalnymi programami przygotowanymi przez dziennikarzy, ekspertów i ekipy techniczne TVP.

– Od 10 czerwca stajemy zatem w szranki z Polsatem – dodał dyrektor TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz, nie ukrywając zadowolenia z pozyskania optymalnego – według jego oceny – pakietu meczowego.


To kolejna ważna impreza, którą kibice będą mogli obejrzeć na antenach TVP. W poprzednim tygodniu Telewizja Polska nabyła wyłączne prawa medialne do najważniejszych wydarzeń piłkarskich w latach 2018–2022. Dzięki temu będzie jedyną stacją w kraju, która będzie mogła transmitować mecze piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy 2020 roku, w eliminacjach mistrzostw świata 2022 oraz dwóch cyklach nowo utworzonych rozgrywek UEFA – Ligi Narodów 2019 i 2022. 

Dodatkowo TVP zapewniła sobie wyłączne prawa do kolejnych mistrzostw Europy 2020 roku. Mając na uwadze, że już wcześniej TVP zapewniła sobie prawa do turniejów finałowych Mistrzostw Świta w Rosji w 2018 roku oraz Katarze w 2022 roku oznacza to, że w latach 2018–2022 wszystkie mecze piłkarskiej reprezentacji Polski oraz wielkie wydarzenia z udziałem innych reprezentacji narodowych – EURO 2020, Mundial 2018 i Mundial 2022 pokaże tylko Telewizja Polska.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

550 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Antena TELE System TEF80R grafit

Nowa, włoska antena podświetlana znanej firmy TELE System, z nowym...

99 zł Więcej...
reklama