reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-04-21 - 2021-04-22 - 2021-04-23

Eurosport z prawami do snookera na kolejne 10 lat

dodano: 2016-04-28 15:53 | aktualizacja: 2016-04-28 16:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eurosport

Eurosport Eurosport, nadawca należący do Discovery Communications, nabył prawa telewizyjne i cyfrowe do najważniejszych imprez snookera, w tym mistrzostw świata, na lata 2016/2017 – 2025/2026. Zawarcie umowy wzmacnia pozycję Eurosportu jako europejskiego nadawcy oferującego snookera.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eurosport i organizacje World Snooker oraz IMG ogłosiły przedłużenie umowy na 10 lat dotyczącej praw telewizyjnych i cyfrowych do 18 turniejów cyklu World Snooker Tour. Zawody będą transmitowane w kanałach Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz usłudze Eurosport Player, która zapewnia dostęp do relacji na żywo i na żądanie przez internet.Turnieje snookerowe będą transmitowane w Eurosporcie na wyłączność w 54 krajach w Europie*. Poza relacjami na żywo, dzięki dodatkowym magazynom, kibice będą mogli bliżej poznać tę dyscyplinę sportu. W usłudze Eurosport Player wprowadzone zostaną dodatkowe funkcje, a fani będą mogli wybrać interesujący ich mecz, przełączając się pomiędzy kamerami skierowanymi na poszczególne stoły.

Na konferencji prasowej, która odbyła się podczas trwających właśnie mistrzostw świata w snookerze, CEO Eurosportu Peter Hutton powiedział:

Snooker jest jedną z tych dyscyplin, które mają najbardziej oddanych kibiców i stanowi niezwykle ważną częścią naszej oferty programowej, począwszy od pierwszej transmisji w 2003 r. Od tego czasu Eurosport bardzo pomógł wypromować snooker w Europie, relacjonując najważniejsze turnieje i zapewniając komentarz najlepszych ekspertów. Warto podkreślić, że relacje z zawodów wzbogacamy niezwykle interesującymi magazynami, takimi jak „The Ronnie O’Sullivan Show”. Oglądalność snookera jest wysoka, dlatego z satysfakcją ogłaszamy, że przez kolejne 10 lat będziemy dzielić się najwspanialszymi momentami w tej dyscyplinie sportu z fanami na całym kontynencie.

– Długoterminowa umowa z Eurosportem to bardzo znaczący moment dla snookera. Eurosport pełnił kluczową rolę w rozwoju tej dyscypliny w ostatnich trzynastu latach, sprawiając, że stał się to jeden z najpopularniejszych sportów w regionie. Zawodnicy, podróżując po różnych zakątkach Starego Kontynentu, spotykają wielu kibiców, którzy zakochali się w snookerze dzięki relacjom Eurosportu. Jesteśmy niezwykle podekscytowani kontynuacją rozwoju naszej dyscypliny sportu przez najbliższą dekadę, dzięki której fani zobaczą nowe turnieje – dodaje Barry Hearn, Prezes World Snooker.


Będący na konferencji prasowej SVP IMG Media, Adam Kelly, również nie krył zadowolenia z zawarcia nowej umowy.

– Działając w imieniu organizacji World Snooker, cieszymy się, że dzięki zagwarantowaniu dystrybucji w Eurosporcie cykl World Snooker Tour nadal będzie się rozwijał. Przedłużenie współpracy pozwoli tej dyscyplinie sportu korzystać z bardzo obszernych relacji, zarówno w tradycyjnej telewizji, jak i w internecie – podsumował Kelly.


Umowa dotyczy także relacji na wyłączność** nowego cyklu Home Nations Series, w skład którego wchodzą turnieje Welsh Open, Scottish Open, Irish Open i English Open.

*W Wielkiej Brytanii trzy turnieje będą transmitowane w Eurosporcie bez wyłączności. Są to: mistrzostwa świata, mistrzostwa Wielkiej Brytanii i turniej Masters. Players Championship oraz World Grand Prix nie będą relacjonowane przez Eurosport w Wielkiej Brytanii w sezonach 2016/2017 i 2017/2018.

**W Wielkiej Brytanii organizacja World Snooker ma możliwość udzielenia praw do transmisji nadawcy publicznemu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD Trio 4K

Nowy odbiornik marki GigaBlue - tani odbiornik 4K Combo z...

539 zł Więcej...

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

839 zł Więcej...
reklama