reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2020-10-21 - 2020-10-22 - 2020-10-23

Eurosport z prawami do snookera na kolejne 10 lat

dodano: 2016-04-28 15:53 | aktualizacja: 2016-04-28 16:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eurosport

Eurosport Eurosport, nadawca należący do Discovery Communications, nabył prawa telewizyjne i cyfrowe do najważniejszych imprez snookera, w tym mistrzostw świata, na lata 2016/2017 – 2025/2026. Zawarcie umowy wzmacnia pozycję Eurosportu jako europejskiego nadawcy oferującego snookera.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eurosport i organizacje World Snooker oraz IMG ogłosiły przedłużenie umowy na 10 lat dotyczącej praw telewizyjnych i cyfrowych do 18 turniejów cyklu World Snooker Tour. Zawody będą transmitowane w kanałach Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz usłudze Eurosport Player, która zapewnia dostęp do relacji na żywo i na żądanie przez internet.Turnieje snookerowe będą transmitowane w Eurosporcie na wyłączność w 54 krajach w Europie*. Poza relacjami na żywo, dzięki dodatkowym magazynom, kibice będą mogli bliżej poznać tę dyscyplinę sportu. W usłudze Eurosport Player wprowadzone zostaną dodatkowe funkcje, a fani będą mogli wybrać interesujący ich mecz, przełączając się pomiędzy kamerami skierowanymi na poszczególne stoły.

Na konferencji prasowej, która odbyła się podczas trwających właśnie mistrzostw świata w snookerze, CEO Eurosportu Peter Hutton powiedział:

Snooker jest jedną z tych dyscyplin, które mają najbardziej oddanych kibiców i stanowi niezwykle ważną częścią naszej oferty programowej, począwszy od pierwszej transmisji w 2003 r. Od tego czasu Eurosport bardzo pomógł wypromować snooker w Europie, relacjonując najważniejsze turnieje i zapewniając komentarz najlepszych ekspertów. Warto podkreślić, że relacje z zawodów wzbogacamy niezwykle interesującymi magazynami, takimi jak „The Ronnie O’Sullivan Show”. Oglądalność snookera jest wysoka, dlatego z satysfakcją ogłaszamy, że przez kolejne 10 lat będziemy dzielić się najwspanialszymi momentami w tej dyscyplinie sportu z fanami na całym kontynencie.

– Długoterminowa umowa z Eurosportem to bardzo znaczący moment dla snookera. Eurosport pełnił kluczową rolę w rozwoju tej dyscypliny w ostatnich trzynastu latach, sprawiając, że stał się to jeden z najpopularniejszych sportów w regionie. Zawodnicy, podróżując po różnych zakątkach Starego Kontynentu, spotykają wielu kibiców, którzy zakochali się w snookerze dzięki relacjom Eurosportu. Jesteśmy niezwykle podekscytowani kontynuacją rozwoju naszej dyscypliny sportu przez najbliższą dekadę, dzięki której fani zobaczą nowe turnieje – dodaje Barry Hearn, Prezes World Snooker.


Będący na konferencji prasowej SVP IMG Media, Adam Kelly, również nie krył zadowolenia z zawarcia nowej umowy.

– Działając w imieniu organizacji World Snooker, cieszymy się, że dzięki zagwarantowaniu dystrybucji w Eurosporcie cykl World Snooker Tour nadal będzie się rozwijał. Przedłużenie współpracy pozwoli tej dyscyplinie sportu korzystać z bardzo obszernych relacji, zarówno w tradycyjnej telewizji, jak i w internecie – podsumował Kelly.


Umowa dotyczy także relacji na wyłączność** nowego cyklu Home Nations Series, w skład którego wchodzą turnieje Welsh Open, Scottish Open, Irish Open i English Open.

*W Wielkiej Brytanii trzy turnieje będą transmitowane w Eurosporcie bez wyłączności. Są to: mistrzostwa świata, mistrzostwa Wielkiej Brytanii i turniej Masters. Players Championship oraz World Grand Prix nie będą relacjonowane przez Eurosport w Wielkiej Brytanii w sezonach 2016/2017 i 2017/2018.

**W Wielkiej Brytanii organizacja World Snooker ma możliwość udzielenia praw do transmisji nadawcy publicznemu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Laminas AS-1500 AE

Podświetlana antena epoksydowa - offset 1,6 m w wersji AE...

1 950 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 290 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...
reklama