reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 5-6/2016

dodano: 2016-05-31 15:35 | aktualizacja: 2016-05-31 17:00
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 5-6/2016 okładka SAT Kurier 5-6/2016
Wielkie starcie budżetowych tunerów Linux
Raport z targów CE China 2016
Piłkarskie Euro 2016 – co, gdzie i za ile?
Jak będzie wyglądał rynek CE w przyszłości?

TEST:
FBOX 4K od Fergusona

NOWE PRODUKTY:
- Splittery HDMI 4K UHD Triax
- TELE System z odbiornikiem TS ULTRA 4K
- AX 4KBOX HD51 – linuksowy odbiornik UHD 4K
- Miernik satelitarny Megasat Digital 1 HD
- Wavefrontier New Line MS5/52 i MS5/60
- Konwertery Opticum Red Robust
- AX Technology: nowe multiswitche
- Multiswitch Inverto Unicable II

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 5-6/2016 - majowo-czerwcowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

Piłkarskie Euro 2016 – co, gdzie i za ile?


Bieżące wydanie SAT Kuriera trafia do czytelników dosłownie kilka dni przed rozpoczęciem wielkiego święta
piłkarskiego, jakim niewątpliwie jest Euro 2016. Dość długo trzeba było czekać na konkrety jeśli chodzi o to, gdzie będzie można oglądać spotkania turnieju i na jakich zasadach, ale w maju doczekaliśmy się szczegółów ofert. Prawa do transmisji posiada Telewizja Polsat, a rzutem na taśmę sublicencję na pakiet 11 meczów nabyła od Polsatu TVP. Publikujemy telewizyjny przewodnik kibica na Euro 2016.

Wielkie starcie budżetowych tunerów Linux

W zasadzie przeszłością są czasy, gdy zaawansowane odbiorniki cyfrowe oparte o system Linux były dostępne w astronomicznych cenach niejednokrotnie przekraczających miesięczne pensje. Wprawdzie nadal są urządzenia o niezwykle bogatym wyposażeniu, których ceny zwalają z nóg, ale producenci dostrzegli także niszę na rynku – osoby, które nie potrzebują dziesiątek złącz, których i tak nigdy nie użyją, lub kolorowego wyświetlacza. Potrzebują sprzęt z podstawowym wyposażeniem, tani i solidny, ale nadal posiadający zalety urządzenia na otwartym oprogramowaniu, dostęp do ogromu dodatków, itp. Ostatnio ilość takich urządzeń wyraźnie wzrosła, jak i zaostrzyła się walka cenowa pomiędzy producentami. Zbadaliśmy oferty kilku popularnych sklepów internetowych i wybraliśmy 10 modeli do 800 zł dostępnych w aktywnej sprzedaży.

RAPORT: Targi CE China 2016


W dniach 20-22 kwietnia 2016 roku w Shenzhen Convention and Exhibition Center odbyła się pierwsza wystawa Consumer Electronics China (CE China). Podczas wystawy zaprezentowano nowości chińskich i międzynarodowych marek, a jej celem było zainteresowanie tymi produktami konsumentów i sprzedawców zarówno w samych Chinach, jak i w całej Azji. CE China 2016 to światowe wydarzenie w ramach targów IFA, organizowan przez zespół Messe Berlin. Zapraszamy do zapoznania się z raportem z tych targów.


Jak będzie wyglądał rynek CE w przyszłości?

Podczas dorocznej konferencji dziennikarzy IFA w Hongkongu pokazano interesujące trendy na rynku CE (Consumer Electronic). Część tych informacji i danych spróbujemy przekazać za GfK, by wskazać, w jakim kierunku to wszystko zmierza. Ale najpierw trzeba koniecznie opisać, jakie są różnice w podejściu do innowacyjności w Chinach i w Polsce.

Cisza przed burzą

Dwie, a właściwie trzy polskie platformy satelitarne (Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV) lekko przysnęły na tym naszym rynku cyfrowej telewizji, jakby konsumując to, że sytuacja jest stabilna – wszyscy dogadani – kto i gdzie zarabia?! Ale od jakiegoś czasu nic się nie dzieje poza tym, że niektórym spada liczba abonentów, a innym rośnie, ale w bardzo wolnym tempie. Dane w raportach finansowych są sprytnie opracowane i wszystko gra – biznes się kręci – co tu zmieniać? Kablówki i nadawcy też grają w tę grę – trzeba zarabiać i nikogo nowego na rynek nie wpuszczać.

Za późno na eksportowe kanały?

Szwedzi mają Viasat, Francuzi mają CANAL+, Amerykanie m.in. National Geographic Channel, Discovery Channel czy HBO, a Polacy nie mają żadnego kanału, który jest popularny w innych państwach. Już wkrótce może się to zmienić, bo Kino Polska oraz Kino Polska Muzyka otrzymały licencję na nadawanie na Ukrainie. Można napisać – lepiej późno niż wcale. Jesteśmy jednak ogromnym rynkiem, gdzie działa ponad 150 kanałów ogólnopolskich. Czy nasi nadawcy trochę nie przespali okazji do stworzenia eksportowych hitów? A może jeszcze nie wszystko stracone?

GraphyneTV – innowacyjne rozwiązanie od ADB

ZAP – nowości z satelity

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 3-4/2016.

Następne wydanie SAT Kurier 5-6/2016 na początku czerwca.


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++Magazyn SAT Kurier w 2016 roku obejmuje 6 wydań - tylko 55 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2016 (Polska) lub 33 euro w Europie. Dodatkowo planowane są wydania specjalne.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2016 roku wraz z książką tematyczną pt. "ANTENY SATELITARNE" - cena promocyjna 75 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2016 - 6 wydań + książka - tylko 75 złZapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

-- www.solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom a w szczególności technologiom solarnym

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres redakcja [at] satkurier.pl.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...