reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Piłkarski i wspomnieniowy czerwiec w Kino Polska

dodano: 2016-06-01 21:44 | aktualizacja: 2016-06-04 14:15
autor: Łukasz Knapik | źródło: SPI International B.V./satkurier.pl

Kino Polska Jak zapowiada nadawca, czerwiec w tym roku upłynie w rytm meczów naszej reprezentacji na piłkarskich mistrzostwach Europy - i w telewizji Kino Polska również pojawi się sporo futbolu („Kroniki futbolowe”). Ale nie zabraknie też filmowych atrakcji, takich jak m.in.: „Krzyżacy”,„Zaklęte rewiry”, „Ćma”, „Rykowisko”, „Zapach psiej sierści”, „Podwójne życie Weroniki”, „Mój Nikifor”, „Śluby panieńskie” i „Uwikłanie”. Wspominać będziemy Romana Wilhelmiego i Krzysztofa Kieślowskiego. Ponadto w „Programie obowiązkowym” o swojej pracy w TVP Magdalenie Juszczyk opowie Grażyna Torbicka.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tuż przed spotkaniem Polska - Niemcy kibice - a przede wszystkim zawodnicy Adama Nawałki - będą mieli szansę wzmocnić morale, oglądając w Kino Polska zwycięski mecz z roku 1410: epickich „Krzyżaków” Aleksandra Forda. Kanał przypomni też nieco nowsze sukcesy polskich piłkarzy. W dwuczęściowych „Kronikach futbolowych” opowiedzą o nich najwięksi gawędziarze tego sportu: trenerzy Andrzej Strejlau i Antoni Piechniczek, dziennikarze Stefan Szczepłek, Tomasz Smokowski (z CANAL+ Sport), Tomasz Wołek i Marian Kmita (szef kanału Polsat Sport, dyrektor do spraw sportu Telewizji Polsat) oraz reżyser Janusz Zaorski. Ilustracją będą najciekawsze futbolowe fragmenty „Polskich Kronik Filmowych”, widzowie na własne oczy zobaczą więc słynne gole Gerarda Cieślika i Włodzimierza Lubańskiego czy niewiarygodne obrony Jana Tomaszewskiego (więcej tutaj).

Maja Ostaszewska w filmie „Uwikłanie”, foto: SPI International B.V.

Irene Jacob w filmie „Podwójne życie Weroniki”, foto: SPI International B.V.

Emil Karewicz w filmie „Krzyżacy”, foto: SPI International B.V.

Kazimierz Deyna w programie „Kroniki futbolowe”, foto: SPI International B.V.


Z okazji przypadającej 6 czerwca br. rocznicy urodzin Romana Wilhelmiego, w poprzedzającą sobotę, 4 czerwca br. telewizja Kino Polska zaprasza na popołudnie i wieczór z filmami tego niezapomnianego aktora. Jubileusz rozpocznie się już rano, od opowieści Stanisława Janickiego w poświęconym Wilhelmiemu odcinku „Kalejdoskopu polskiego filmu”. Tego dnia fani Romana Wilhelmiego będą mieli szansę przypomnieć sobie jego najsłynniejsze role i odkryć te mniej znane, Kino Polska przygotowało bowiem nie tylko „Zaklęte rewiry” czy „Ćmę”, ale też na przykład świetną komedię „Rykowisko” i „Zapach psiej sierści”, łączący thriller z wątkami melodramatycznymi.

W czerwcu urodziny obchodziłby także Krzysztof Kieślowski, a że trwa jego jubileuszowy rok, na antenie Kino Polska pojawią się kolejne filmy reżysera (więcej tutaj). Tym razem będzie to zrekonstruowane cyfrowo „Podwójne życie Weroniki” z pamiętną rolą Irene Jacob i poruszającą muzyką Zbigniewa Preisnera. W specjalnym wydaniu „Programu obowiązkowego” o filmie i jego twórcy opowiadać będą operator Sławomir Idziak, sopranistka Elżbieta Towarnicka, która użyczyła głosu Jacob, Irena Strzałkowska ze Studia Filmowego Tor oraz Maria Kieślowska. Warto także zwrócić uwagę na wydanie „Programu obowiązkowego”, którego gościem będzie Grażyna Torbicka. W rozmowie z Magdaleną Juszczyk nie tylko opowiedziała o swojej miłości do kina, ale też podsumowała dotychczasową telewizyjną karierę (więcej tutaj).

Jak zawsze w propozycjach Kino Polska znalazło się także miejsce dla produkcji z ostatnich lat. W czerwcu br. widzowie kanału zobaczą między innymi przejmującego „Mojego Nikifora” Krzysztofa Krauze, doskonałe fredrowskie „Śluby panieńskie” Filipa Bajona z pełną uroku młodą obsadą oraz mocny thriller „Uwikłanie” Jacka Bromskiego na podstawie bestsellerowej książki Zygmunta Miłoszewskiego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

469 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...