reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Captain America: Pierwsze starcie” w Stopklatce TV

dodano: 2016-06-07 14:48 | aktualizacja: 2016-06-07 18:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: Stopklatka/satkurier.pl

Stopklatka TV HD Jak zapowiada nadawca, świetna rozrywka, dynamiczna akcja i niepowtarzalne emocje - w niedzielę, 26 czerwca br. o godzinie 20:00 kanał filmowy Stopklatka TV pokaże wielki hit Marvel Studios „Captain America: Pierwsze starcie” (z angielskiego „Captain America: The First Avenger”). Gwiazda na piersi, niebieski strój i biało-czerwona tarcza w ręku - oto Kapitan Ameryka, największy superbohater Stanów Zjednoczonych, który w czerwcu br. zagości na antenie Stopklatki TV. Dodajmy, iż widzowie stacji Puls 2 mogą oglądać serial animowany „Avengers: Zjednoczeni”, gdzie jednym z bohaterów jest Kapitan Ameryka (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Captain America: Pierwsze starcie” to ekranizacja serii komiksów wydawnictwa Marvel, znanego między innymi z opowieści o takich bohaterach, jak Spider-Man, Fantastyczna Czwórka, Hulk czy grupa X-Men. Filmowe wydarzenia dzieją się w czasach II wojny światowej i przedstawiają przygody Steve’a Rogersa, chorowitego chłopaka z Brooklynu, który za sprawą tajemniczego eksperymentu zyskuje nadludzką siłę, a następnie wykorzystuje ją podczas wojny z nazistami. Na jego drodze staje Red Skull - prawa ręka Adolfa Hitlera i lider organizacji Hydra mającej na celu zdobycie energetycznej dominacji na świecie.

Chris Evans (z prawej) w filmie „Captain America: Pierwsze starcie”, foto: MVL Film Finance LLC, Marvel Entertainment LLC & subs.

Chris Evans (w środku) i ciężarówka Berliet GBC 8 KT w filmie „Captain America: Pierwsze starcie”, foto: MVL Film Finance LLC, Marvel Entertainment LLC & subs.

Chris Evans, Hugo Weaving, Tommy Lee Jones, Sebastian Stan i Hayley Atwell oraz bombowiec w filmie „Captain America: Pierwsze starcie”, foto: MVL Film Finance LLC, Marvel Entertainment LLC & subs.


W rolę obrońcy dobra wcielił się Chris Evans. Jako odtwórca roli Kapitana Ameryki został doceniony przez krytyków i pokochany przez fanów. Stało się to również za sprawą wartości jakie postać utożsamia: patriotyzm, honor, odwaga i poświęcenie dla dobra ogółu.

Reżyser Joe Johnston, zaserwował widzom niezwykle popularny ostatnio motyw superbohatera w kinie, sprytnie mieszając różne gatunki. Twórcy nawiązują do gatunku wojennego, a także do tzw. kina nowej przygody, z Indianą Jonesem na czele - to obraz utrzymany w dramatycznym i bohaterskim duchu z jednej strony, z drugiej nie stroniący od humoru nawet w scenach największego napięcia. Produkcja jest fabularnym wstępem do kolejnego hitu Marvel Studios pod tytułem „Avengers”.

„Captain America: Pierwsze starcie” miał swoją kinową premierę w 2011 roku i okazał się komercyjnym oraz artystycznym sukcesem. Film stał się kasowym hitem, zarabiając ponad 370 mln dolarów i do tej pory doczekał się dwóch kontynuacji. Ostatnia część „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” jest obecnie wyświetlana w kinach na całym świecie.

„Avengers: Zjednoczeni” - emisja od poniedziałku do piątku o 14:00 w kanale Puls 2 (Puls 2 HD); „Captain America: Pierwsze starcie” - emisja w niedzielę, 26 czerwca 2016 roku o 20:00 w kanale Stopklatka TV (Stopklatka TV HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...