reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy kanał zastąpi Bank TV w ukraińskim DVB-T2

dodano: 2016-06-12 09:39 | aktualizacja: 2016-06-12 10:14
autor: RO | źródło: interfax.com.ua/tele-satinfo.ru

Bank TV.jpeg Ministerstwo Polityki Informacyjnej Ukrainy przekazało Narodowej Radzie ds. telewizji i radia licencję na nadawanie naziemne w DVB-T2 kanału Bank TV. Stacja telewizyjna, której pierwszym właścicielem był Narodowy Bank Ukrainy, nie prowadzi emisji od 1 sierpnia 2015 roku. Następnie stacja przeszła pod kierownictwo Ministerstwa Polityki Informacyjnej, które miało ją przekształcić w kanał międzynarodowy Ukraine Tomorrow.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Plany Ministerstwa nie wypaliły, ponieważ markę Ukraine Tomorrow zarejestrował wcześniej prywatny koncern Inter Media Group należący do Dmitrija Firtasza. Ukraiński resort ostatecznie uruchomił kanał UA|TV, który korzysta z zasobów nieistniejących stacji UTR i Bank TV.

Zwrócona licencja na wolne miejsce w multipleksie DVB-T2 ma być przekazana innemu nadawcy publicznemu. W najbliższym czasie rozpocznie się procedura likwidacji Bank TV, a posiadany sprzęt emisyjny będzie przekazany na rozwój platformy multimedialnej ukraińskiej telewizji dla zagranicy UA|TV.  

Bank TV był założony w 2011 roku przez Narodowy Bank Ukrainy, na czele którego stał Siergiej Arbuzow. W maju 2014r. Arbuzow został pozwany za defraudację środków publicznych, które szły na tworzenie tego projektu. Wtedy wszczęto procedurę prowadzącą do wyłączenia nierentownego i kosztownego kanału, co nastąpiło 1 sierpnia 2015 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 450 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88 4K UHD S2 + IP

Octagon SX88 4K UHD S2 - odchudzona wersja odbiornika UHD...

399 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...
reklama