reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Francja: zatrzymania piratów w Loir-et-Cher

dodano: 2016-06-13 11:35 | aktualizacja: 2016-06-13 12:13
autor: HacKing | źródło: telesatellite.com

czaszka _pirat.gif Jak informują zagraniczne źródła - we Francji doszło do bezprecedensowej akcji tamtejszej żandarmerii. W departamencie Loir-et-Cher doszło do zatrzymania trzech piratów. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że jak twierdzi magazyn La Nouvelle République - śledczy odwiedzili także klientów piratów, konfiskując sprzęt odbiorczy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Za przestępczym procederem stało trzech braci z miast Blois oraz Romorantin. Zostali oni zatrzymani i osadzeni w areszcie. Oferowali oni odbiorniki pozwalające na korzystanie z ofert CANAL+, platformy CanalSat oraz kanałów beIN Sports bez wymaganych subskrypcji.

Tego typu zatrzymania się zdarzały już w przeszłości, ale jak do tej pory nie pojawiały się informacje, że śledczy trafili także do klientów. Tym razem wg raportów prasy udano się do użytkowników i skonfiskowano odbiorniki służące do nielegalnego odbioru kanałów TV.

Gdyby takie działania stały się powszechne, to mogłoby to mocno wystraszyć użytkowników, gdyż jednak często wiele osób korzysta z pirackiego dostępu zupełnie świadomie i z premedytacją.

Zarówno piraci, jak i użytkownicy korzystający z ich usług trafią przed sąd, nie sprecyzowano co może grozić użytkownikom. Operatorzy ocenili straty na kwotę ok. 75 tys. euro.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

999 zł Więcej...
reklama