reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Polonia zniknie z MUX 3 DVB-T w lipcu?

dodano: 2016-06-14 15:11 | aktualizacja: 2016-06-14 16:21
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: press.pl

TVP Polonia TV Polonia Jak informuje Press.pl, zarząd TVP podjął decyzję o usunięciu TVP Polonia z oferty naziemnej telewizji cyfrowej. Dzięki usunięciu stacji dodatkowe miejsce na MUX 3 Telewizja Polska przeznaczy na emisje w HD innych swoich kanałów. TVP Polonia pozostanie w ofertach sieci kablowych oraz w bezpłatnym przekazie satelitarnym.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
MUX 3 naziemnej telewizji cyfrowej wykorzystuje w całości Telewizja Polska i decyduje o jego zawartości. W tej chwili emitowanych jest 8 kanałów, ale dwa w jakości HD. Dostępne są: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Regionalna, TVP Info, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Rozrywka i TVP Polonia.

Daje to pewien nadmiar w stosunku do planowanych 8 slotów SD. Kanały HD uznaje się za 2 sloty SD, więc w obecnej sytuacji używanych jest jakby 10 slotów zamiast planowanych 8, co wymusza większą kompresję stacji. To jednak nie zmieni się - według Press.pl wyłączenie TVP Polonii pozwoli na przełączenie do wysokiej rozdzielczości kanału TVP Info oraz miałoby pozwolić na pewną poprawę jakości TVP1 HD.

Usunięcie TVP Polonii Telewizja Polska sugerowała już pod koniec kwietnia br., ale wtedy mówiono, że w miejscu tego kanału powinien pojawić się TVP Sport (więcej informacji). Nie wiadomo, czy to zmiana planów nadawcy, czy też informacje zostaną w tej kwestii dopiero doprecyzowane.

TVP Polonia może zniknąć z DVB-T jeszcze przed rozpoczęciem Letnich Igrzysk Olimpijskich w Brazylii (przed 5 sierpnia), jako potencjalną datę wskazuje się 11 lipca.

Mimo obecności w DVB-T kanał TVP Polonia ma bardzo niską oglądalność, według danych Nielsen Audience Measurement średni udział kanału w widowni telewizyjnej wyniósł tylko 0,45 proc.

Poza MUX 3 TVP posiada także 1 slot w MUX 1 DVB-T, gdzie nadawany jest kanał TVP ABC oraz przyznane są także 3 sloty w MUX 8, którego uruchomienie ma dopiero nastąpić (więcej informacji) i na razie nie wiadomo jak TVP wykorzysta miejsce tam, wiadomo tylko, że nadawca ma dążyć do udostępnienia kanału TVP Sport.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...