reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TO!TV ze wsparciem MWE. W planach wersja HD

dodano: 2016-06-30 13:27 | aktualizacja: 2016-06-30 16:48
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Media/forum.satkurier.pl (PowerTV)/satkurier.pl

TO!TV Na podstawie umowy outsourcingowej ze spółką Telestar S.A. (należącą do Hyperion S.A.) firma Michał Winnicki Entertainment świadczyć będzie usługi techniczne dla kanału TO!TV od 1 lipca 2016 roku - poinformował na forum.satkurier.pl przedstawiciel nadawcy Power TV. Od tego dnia obowiązywać będzie także nowa ramówka TO!TV. Ponadto według zapowiedzi w planach jest start TO!TV w wysokiej rozdzielczości (TO!TV HD).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Nasza firma od ponad 10 lat świadczy usługi outsourcingowe dla nadawców z całego świata. Mamy zasoby niezbędne do nadawania wielu kanałów SD/HD/4K. Taka współpraca to nie jest nic nowego na rynku - np. kanały Romance TV HD i Motowizja są nadawane technicznie przez firmę 4vod ze Śląska, tylko mało się o tym mówi, bo to nie ma żadnego znaczenia dla widza

- poinformował na forum.satkurier.pl przedstawiciel firmy Michał Winnicki Entertainment.


Dodajmy, iż 29 czerwca br. na kilka godzin przerwano satelitarną emisję kanału TO!TV (Eutelsat Hot Bird 13°E). Przekaz został już wznowiony, ale z nowych parametrów (więcej tutaj).
 

- Niespodziewanie jednak musieliśmy zacząć świadczenie usługi transmisji od 29 czerwca br. Zmiany w TO!TV są od razu zauważalne - dużo lepszy obraz na satelicie. W kablówkach wkrótce udostępnimy wersję z bitrate audio 320Kb, także tam dźwięk będzie „żyleta”. Obraz SD MPEG4 5Mbit światłowodem. Wersja HD pewnie po wakacjach

- poinformował na forum.satkurier.pl przedstawiciel firmy Michał Winnicki Entertainment.


Od 1 lipca br. będzie obowiązywać nowa ramówka TO!TV z programami produkcji firm Michał Winnicki Entertainment oraz Telestar. Dodajmy, iż według wcześniejszych zapowiedzi spółki TVN Media (Scripps Networks Interactive), zajmującej się sprzedażą reklam w TO!TV (więcej tutaj), 1 lipca br. ramówka kanału TO!TV ulegnie diametralnej zmianie. Nadawca po analizie wyników oglądalności postanowił powrócić do emisji większej ilości pasm muzycznych, które w ubiegłych latach cieszyły się największym zainteresowaniem widzów (więcej tutaj). Czarnym koniem ramówki będzie kultowy program „Discostacja”, który w nowym formacie zostanie wydłużony i wzbogacony o nowe teledyski. Wśród nowości w weekendy emitowany będzie „PoloRanek” - pasmo muzyczne mające nakręcić wszystkich od rana w rytmie muzyki disco polo. Kontynuowana będzie emisja programu kulinarnego na żywo „To do garów”, w którym gwiazda stacji i dyrektor programowa kanału, Monika Goździalska, prezentować będzie ciekawe przepisy na smaczne i zdrowe potrawy (więcej tutaj).

Monika Goździalska w programie „To do garów”, foto: TO!TV


Stacja pod nazwą TO!TV nadaje od 27 lutego br., kiedy to, w wyniku decyzji nadawcy, zmieniono nazwę istniejącego już projektu ITV (więcej tutaj). Kanał ITV rozpoczął nadawanie w 2003 roku (więcej tutaj). Początkowo stacja prezentowała programy interaktywne poświęcone nowym technologiom i publicystyczne. Potem zmodyfikowano ramówkę, w której dominowały pasma muzyczne, rozrywkowe, erotyczne i ezoteryczne (Ezo TV). Nadawca zgłosił kanał w pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), ale naziemnej koncesji nie uzyskał (więcej tutaj). W przeszłości spółka Telestar była również nadawcą stacji Hot TV (początkowo jako Ezo TV), która jednak zakończyła emisję (więcej tutaj) oraz dostępnych w Wielkiej Brytanii stacji The Dating Channel i Gaydatetv (więcej tutaj).

W portfolio firmy Michał Winnicki Entertainment są obecnie takie kanały jak Power TV (SD/HD), Nuta.tv (SD/HD), Adventure (SD/HD) i Top Kids (SD/HD). Firma chce także zostać operatorem naziemnych multipleksów lokalnych MUX L5 oraz MUX L6 i chce umieścić w nich m.in. własne kanały, np. Power TV (więcej tutaj). Nadawca planuje też wprowadzić kanał Adventure na inne rynki poza Polską (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

719 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...