reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Przez Euro 2016 duży wzrost sprzedaży TV

dodano: 2016-07-03 15:32 | aktualizacja: 2016-07-04 12:48
autor: Jerzy Kruczek | źródło: gfu

samsung 3D Mistrzostwa Europy w piłce nożnej we Francji wpłynęły na znaczny wzrost sprzedaży telewizorów w Niemczech od połowy maja br. W stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku sprzedaż w poszczególnych tygodniach wzrosła o 16-81 proc., podczas gdy wcześniej było to 15-65 proc.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na wzrost sprzedaży telewizorów wpłynęło także kilka innych czynników, w tym spadek cen i wzrost ilości dostępnych modeli, szczególnie tych o dużych przekątnych ekranu i obsługujących rozdzielczość UHD 4K. To z kolei przyczyniło się do wzrostu przychodów uzyskanych ze sprzedaży.

Dla wielu gospodarstw domowych w Niemczech mistrzostwa Euro 2016 stały się impulsem do kupienia nowego telewizora. Takim dodatkowym bodźcem były także transmisje mistrzostw w ultrawysokiej rozdzielczości. Część meczów można oglądać w UHD - np. w niekodowanym kanale TRT 4K czy z poziomu karty kodowej włoskiej platformy Tivusat (w kanale Rai 4K). Dla wielu osób możliwość obejrzenia mistrzostw w 4K było szczególną zachętą do poczynienia inwestycji w telewizor UHD. Oprócz tego klienci zwracali również uwagę na rozszerzoną przestrzeń barw czy technologię HDR (wysoki zakres dynamiki).

- Zgodnie z oczekiwaniami uczestników rynku, Mistrzostwa Europy w piłce nożnej spowodowały w drugim kwartale 2016 roku zauważalne efekty. Pozytywnym zaskoczeniem była wielkość sprzedaży - powiedział Hans-Joachim Kamp, przewodniczący gfu Consumer & Home Electronics GmbH we Frankfurcie. - Na bieżący rok prognozujemy ogólny stabilny rozwój rynku w sektorze elektroniki użytkowej. W tym przypadku, obszar TV, a więc klasyczna elektronika użytkowa, rozwinie się pozytywnie po raz pierwszy od pięciu lat. Utrzymująca się tendencja do dużych rozmiarów sprzętu telewizyjnego oraz znaczny wzrost sprzedaży telewizorów UHD będą temu sprzyjać i doprowadzą do wzrostu sprzedaży telewizorów o 3,7 proc. Oczekujemy również wzrostu średniej ceny wszystkich sprzedawanych telewizorów o ok. 4 proc. do 600 euro - dodał Hans-Joachim Kamp.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Quad Triax TQD 007

Najnowszy konwerter Triax TQD 007 Low Noise 0,3dB - kompatybilny...

99 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...
reklama