reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Światowe Dni Młodzieży 2016 w kanałach TVP

dodano: 2016-07-14 12:27 | aktualizacja: 2016-07-14 20:09
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 - Telewizja Polska znów pokaże swoją siłę, transmitując wydarzenie o niezwykłej randze i rozmachu - informuje nadawca. Relacjom na żywo z najważniejszych uroczystości w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będą towarzyszyć liczne programy poświęcone spotkaniu młodych katolików (więcej tutaj). Transmisje w TVP Polonia pozwolą zaś współuczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży rodakom mieszkającym poza granicami naszego kraju.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Transmisje najważniejszych uroczystości Światowych Dni Młodzieży, liczne programy, filmy dokumentalne, a także okolicznościowy spot - tak Telewizja Polska jest przygotowana do roli oficjalnego nadawcy. Z okazji Światowych Dni Młodzieży nadawca uruchomi specjalne studio (pokazywane w TVP1 i TVP Polonia), którego gospodarze - Krzysztof Ziemiec i Paulina Guzik, czyli komitet organizacyjny Światowych Dni Młodzieży, a także Anna Popek i Marek Zając - będą zapowiadać poszczególne wydarzenia.

W czasie Światowych Dni Młodzieży niezwykłą oprawę będzie miało również pięć specjalnych głównych wydań „Wiadomości”, które 27 i 31 lipca br. zostaną nadane na żywo z Wawelu, 28 i 29 lipca br. - z krakowskich Błoni, a 30 lipca br. z Brzegów. TVP Info w czasie Światowych Dni Młodzieży przygotuje 92 godziny programu, z czego 41 godzin nieprzerwanie - od godziny 6:00 w sobotę, 30 lipca br. do godziny 23:00 w niedzielę, 31 lipca br. Główne studio TVP Info przeniesie się na wszystkie te dni do Krakowa i stamtąd nadawane będą serwisy informacyjne oraz rozmowy z gośćmi.

Telewizyjna Agencja Informacyjna (TAI) akredytowała 282 osoby, w tym dziennikarzy, operatorów, montażystów, etc. Do obsługi Światowych Dni Młodzieży wyśle też 13 wozów satelitarnych. Ponadto kamery TVP będą obecne w każdym miejscu, które odwiedzi Ojciec Święty. Telewizja Polska jako oficjalny nadawca ma także przywilej towarzyszenia papieżowi Franciszkowi w trakcie całej jego wizyty w Polsce - każdy moment pobytu Ojca Świętego będzie dokumentowany przez jednego z operatorów TVP.

TVP jest oficjalnym nadawcą Światowych Dni Młodzieży, foto: TVP


We wtorek, 26 lipca br. TVP1 (TVP1 HD) i TVP Polonia pokażą na żywo mszę świętą w języku łacińskim, celebrowaną przez kardynała Stanisława Dziwisza. Zainauguruje ona Światowe Dni Młodzieży (o godzinie 17:25).

W środę, 27 lipca br., również w TVP1 i TVP Polonia, będzie można oglądać ceremonię powitania papieża Franciszka na lotnisku Kraków - Balice, spotkanie na Wawelu z władzami RP i korpusem dyplomatycznym oraz z biskupami polskimi w Katedrze Wawelskiej. Wydarzeniem o niezwykłym ładunku emocjonalnym będzie pozdrowienie wiernych (około godziny 20:45) przez papieża Franciszka ze słynnego Okna Papieskiego przy Franciszkańskiej (Ojciec Święty pozdrowi też wiernych w czwartek o 20:35 i w piątek o 20:45).

W czwartek, 28 lipca br. od godziny 10:25 TVP1 i TVP Polonia będą transmitować mszę świętą z udziałem papieża Franciszka z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski (wcześniej tego dnia, około godziny 9:25, Ojciec Święty odwiedzi Jasną Górę i pomodli się w Kaplicy Cudownego Obrazu). O godzinie 16:50 na obu antenach będzie można oglądać ceremonię powitania papieża na krakowskich Błoniach.

W piątek, 29 lipca br. TVP1 i TVP Polonia pokażą wizytę Ojca Świętego w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau (godzina 9:20) oraz w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu (godzina 16:20). Dzień zakończy Droga Krzyżowa z młodzieżą pod przewodnictwem papieża (od godziny 17:50).

W sobotę, 30 lipca br. od godziny 8:05 będzie można oglądać w TVP1 i TVP Polonia wizytę Ojca Świętego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Jana Pawła II. Od godziny 18:30 anteny będą transmitować czuwanie modlitewne papieża Franciszka z młodzieżą.

W niedzielę, 31 lipca br. około godziny 8:35 TVP1 i TVP Polonia rozpoczną relację, pokazując wizytę papieża na Kampusie Miłosierdzia, a potem od godziny 10:00 będą transmitować mszę świętą Światowych Dni Młodzieży. Około godziny 16:50 widzowie obu anten wezmą udział w spotkaniu Ojca Świętego z wolontariuszami i komitetem organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży, a później, około godziny 18:15 rozpocznie się ceremonia pożegnania papieża Franciszka na lotnisku Kraków - Balice.

W czasie Światowych Dni Młodzieży specjalne programy pokażą również TVP2 (TVP2 HD) i TVP3. Dodajmy, iż Trójkę tworzą: TVP3 Białystok, TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Gdańsk, TVP3 Gorzów Wielkopolski, TVP3 Katowice, TVP3 Kielce, TVP3 Kraków, TVP3 Lublin, TVP3 Łódź, TVP3 Olsztyn, TVP3 Opole, TVP3 Poznań, TVP3 Rzeszów, TVP3 Szczecin, TVP3 Warszawa i TVP3 Wrocław.

Przypomnijmy, iż w ramach współpracy z Telewizją Polską, Światowe Dni Młodzieży pokaże również TV Trwam (Fundacja Lux Veritatis) (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...