reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Fortuna na jesieni z Sesata

dodano: 2004-05-21 09:19
autor: Janusz Sulisz | źródło:

TV_Fortuna_logo_2.jpg Nowa polska stacja tematyczna TV Fortuna tworzona przez Telewizję OKO, przy znaczącym udziale Wojciecha Pijanowskiego, ma zamiar wystartować na jesieni tego roku nadając z satelity Eutelsat Sesat - 36E. TV Fortuna ma być 24 godzinną stacją o charakterze niszowym poświęconą rozrywce (gry, quizy).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TV Fortuna prezentowała się na XXIV Konferencji Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Komunikacji Kablowej w Wiśle, gdzie sam Wojciech Pijanowski przyznał nam, że 6 lat próbował uruchomić tego typu stację o grach i teraz to na pewno się uda.

Ambicją twórców TV Fortuna jest stworzenie oryginalnego, tematycznego kanału polskiego, a tematem porządkującym obszar zainteresowań jest gra - "Gra jest starsza od kultury".

Zawartość programowa to przeplatanka gier interaktywnych (15 min.), quizów (30 min.), zabaw edukacyjnych dla dzieci i poradników (15 min). Wśród gier (programów) prezentowano Pasjans Fortuny, Enigmę i Ryzyko - trzy firmowe programy według własnych pomysłów. Na razie TV Fortuna nie ma potrzeby zakupu licencji na programy.

Programy TV Fortuny będą nadawane na żywo (450), z taśmy (90) i powtarzane (900).

TV Fortuna podała, że na początek kanał będzie nadawany z Eutelsata Sesata - 36E (prawdopodobnie niekodowany) z częstotliwości 12,54167V. Pierwsze testy mogą pojawić się już w październiku, a najpóźniej w listopadzie lub grudniu tego roku. Trwają rozmowy z sieciami kablowymi i platformami, a by TV Fortuna miała odpowiednią oglądalność. TV Fortuna będzie współpracować z najbardziej popularnym w Polsce komunikatorem internetowym Gadu-Gadu.

Chwała twórcom, że zdecydowali się na powstanie kolejnego polskiego kanału tematycznego, ale zrobionego na bazie polskiego pomysłu i wykonania. Życzymy powodzenia!


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

269 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...