reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Oglądanie 4 systemów w jednym odbiorniku!

dodano: 2001-04-28 09:26 | aktualizacja: 2001-04-28 09:26
autor: | źródło:

Do niedawna wydawało się to całkowicie niemożliwe - 4 najbardziej popularne systemy kodowania w jednym odbiorniku bez potrzeby kupowania modułów CI. A jednak to prawda!Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pojawił się w sieci emulator, który umożliwia dekodowanie aż czterech systemów kodowania (Irdeto, BetaCrypt, Seca, Viaccess) w jednym module dostępu Irdeto. Potwierdzoną informacją jest, że emulator ten pracuje z modułem Irdeto 4.6SE i 4.7SE (najlepiej z DVB2000).

Emulator pracuje także w Humaxie IRCI-5400 ze spatchowaną wersją oprogramowania na Allcam. Mieliśmy okazję skorzystać z pokazu możliwości takiego Humaxa IRCI-5400 z emulatorem. Wielkim szokiem było oglądanie wszystkich kanałów w Seca, w tym polskiej Cyfry+. Jedynym ograniczeniem był brak hiszpańskich programów PPV (Taquille X/XX), które nie pracują w terminalach Cyfry+. Odebrać można za to Palco. Oprócz kanałów Seca odbiornik IRCI radzi sobie z większością kanałów w Viaccess (TPS, NTV+, ABSat, SLO, Viasat). Oczywistą sprawą jest, że odbiornik przy pomocy emulatora odbierał wszystkie kanały pakietów w Irdeto (oprócz Nova)i Premiere World w BetaCrypt. Dołączamy na potwierdzenie dwa ekrany, jakie zrobiliśmy podczas prezentacji Humaxa IRCI-5400.

Na razie emulator nie umożliwia oglądania pakietów w pozostałych systemach: CryptoWorks (Wizja TV/UPC Direct/Digiturk), Nagravision (Polsat Cyfrowy/Via Digital), VideoGuard (Sky Digital), ale wydaje się to kwestią czasu, że i te systemu "ulegną".

Pamiętać trzeba, że jest to na razie emulator. Potrzebny jest komputer oraz trzeba umieć sobie odpowiednio zaprogramować odbiornik. Za pewne już niedługo pojawią się karty dla systemu Irdeto otwierające 4, a może więcej (?!) systemów kodowania. Podobno już są karty Seca dla modułu Irdeto w IRCI-5400, ale to informacja niepotwierdzona. Jeszcze kilka miesięcy temu wielu nie uwierzyłoby w takie cuda.

Zapewne podrożeje jeszcze bardziej Humax IRCI-5400. Były też plotki, ze odbiornik ten został wycofany z produkcji, ale Humax oficjalnie zaprzeczył takim informacjom.

Raczej marnie w tej sytuacji wyglądają losy kodowanych pakietów. Jeśli okaże się to prawdą, że jednym modułem wbudowanym w popularny odbiornik można będzie odebrać prawie wszystkie kodowane kanały, to nie pomoże nawet największa akcja antypiracka. Wydaje się, że lepiej obniżyć koszty np. wspólnymi siłami i ceny abonamentów tak, aby nikomu nie opłaciło się kombinować.

Pozdrawiam szacownych decydentów w polskich platformach, zwłaszcza tych, którzy decydują o antypirackich posunięciach.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

309 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...