reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sagem ISD4285 dla Polsatu

dodano: 2001-05-12 19:14 | aktualizacja: 2001-05-12 19:14
autor: Leszek Wrona | źródło:

Długo zapowiadany przez Polsat terminal z przeglądarką Internetu wreszcie pojawił się u dystrybutorów. SAGEM ISD 4285 wyglądem i strukturą grafiki ekranowej bardzo przypomina poprzednie terminale (SAGEM ISD 3275, ISD 4275) bez przeglądarek. Nowy terminal ma podobne wymiary jak poprzednie modele.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Karta kodowa nie chowa się za uchylną osłonką, widać ją w czytniku, ale nie wystaje poza obudowę. Wyświetlacz i przyciski na panelu przednim, takie same jak w innych Sagemach. Podobnie panel tylny. Zawiera te same złącza. Identyczny z pozoru pilot zdalnego sterowania obsługuje więcej funkcji, gdyż większość przycisków ma podwójne znaczenie. Między innymi przyciski numeryczne są na potrzeby Internetu także alfabetycznymi.

Obsługa terminala, jako tunera satelitarnego niczym nie różni się od obsługi poprzednich modeli Sagema. Grafika, funkcje i możliwości odbioru kanałów są więc identyczne. Przypomnijmy, iż terminale te umożliwiają odbiór zarówno kanałów platformy cyfrowej Polsat i niekodowanych programów MCPC i SCPC. Programowanie kanałów można przeprowadzić funkcją Transponder oraz Przeszukiwanie. Pierwsza metoda pozwala zaprogramować mniejszą liczbę kanałów, ale tak aby programy z pakietu Polsatu były na początku listy.

Metoda druga jest bardziej czasochłonna. Można za jej pomocą zaprogramować jednocześnie kanały z dwóch satelitów (Astra, Hot Bird). Jak wspomniałem wcześniej w terminalu SAGEM ISD 4285 (pod warunkiem posiadania linii telefonicznej) można uruchomić przeglądarkę Internetu.

Terminal wyposażony w modem został skonfigurowany tak aby łączył się z serwerem TP SA przez ogólnopolski numer dostępowy 0202122. Strony nie są pobierane (jak niektórzy mogą mylnie sądzić przez satelitę) a jedynie łącza telekomunikacyjne takie same jak te, z których korzystają internauci komputerowi. Do uruchomienia przeglądarki wystarczy na pilocie nacisnąć przycisk @. Menu Główne Internetu, które pokaże się na ekranie pozwala wybrać w dalszej kolejności:

- przeglądanie stron Internetowych

- odbieranie poczty

- dostęp do ulubionych i najlepszych stron

- załączenie kanałów TV lub Radia cyfrowego

- konfigurację ustawień sieci.

Wybór pierwszego punktu MENU uruchamia automatycznie połączenie ze stroną „domową”, czyli stroną Polsatu. Do przeglądania innych stron można korzystać z funkcji Ulubione lub z klawiatury pilota wpisać jej tytuł w odpowiednie okno na ekranie. Oprócz przeglądania stron możliwe jest także odbieranie i wysyłanie poczty.

Wybierając drugi punkt Głównego Menu Internetu - Poczta odbieramy wiadomości kierowane na nasz adres, a po naciśnięciu przycisku zielonego możemy na nie odpowiadać. Podczas wysyłania poczty można korzystać z książki adresowej tworzonej w przeglądarce.

Przeglądanie witryn Internetowych, szczególnie tych nie przystosowanych rozmiarami do formatu przeglądarki, powoduje że na ekranie naszego telewizora widzimy tylko część strony Internetowej.

Przesunięcie kursora, tak aby zobaczyć inny jej fragment nie jest niestety, tak szybkie jak w przeglądarkach komputerowych. Trzeba poczekać kilka, a niekiedy kilkanaście sekund. To główna bolączka tego rozwiązania.

Niestety wad jest dużo więcej:

- bardzo niskie tempo pisania poczty elektronicznej z klawiatury pilota (znają ten problem użytkownicy telefonów komórkowych wysyłający wiadomości SMS ).

- długi czas łączenia z serwerem i uruchamiania popularnych stron.

- brak możliwości ściągania jakichkolwiek plików.

Pamiętać trzeba jeszcze o najważniejszym. Opłata miesięczna za użytkowanie przeglądarki w SAGEMIE, to tylko 16zł, które płacimy Polsatowi. Dużo większy rachunek przyjdzie nam zapłacić TP SA za długie godziny spędzone przy Internecie, który zamiast bawić, irytuje powolnością.

Szczegółowy opis odbiornika Sagem ISD4285 czytaj w drukowanym wydaniu SAT Kuriera 2/2001 (od 18 maja).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Produkty - testy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

339 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...