reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W Bratysławie mogą rozpocząć się testy DVB-T2/HEVC

dodano: 2016-08-03 11:42 | aktualizacja: 2016-08-08 14:03
autor: Janusz Sulisz | źródło: rozhlas.cz/satelitnatv.sk

Kamzik_360px.jpg W Bratysławie mogą rozpocząć się testy emisji w DVB-T2/HEVC. Wydano stosowne zezwolenie, które jest ważne do końca lipca 2018 roku. Słowacki operator nadajników naziemnych - spółka Towercom w wywiadzie dla Digitální rádio poinformował, że chce korzystać z naziemnego multipleksu dla testów emisji kanału Ultra HD.

DVB-T2 Słowacja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Słowacki Urząd regulacji łączności elektronicznej i usług pocztowych (RÚ), oficjalnie poinformował operatora telekomunikacyjnego Towercom o pozwoleniu na emisję w standardzie DVB-T2. Nadajnik będzie działać w 3. paśmie, konkretnie na kanale 6. Operator chce użyć testowej transmisji dla rozpowszechniania technologii DVB-T2 / HEVC i formatu Ultra HD. Prawdopodobnie zostaną nadane wybrane treści w 4K z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Nadajnik DVB-T2/HEVC będzie działać z masztu Bratysława - Kamzik. Transmisja w polaryzacji pionowej (V). Wysokość układu antenowego nad ziemią 180 m, maksymalna wydajność ERP - 5000 watów, 32k i modulacja 256-QAM. Ważność zezwolenia RÚ na testy do 31 lipca 2018 r. Częstotliwość kanału 6 w Bratysławie w celu testów może być wykorzystana tylko do czasu, aż zacznie emisję ogólnokrajowa sieć naziemna. Do standardu DVB-T2 (AVC) obecnie przechodzi płatny serwis Plustelka. 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...