reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Aresztowania za piracki streaming w Lancashire

dodano: 2016-08-11 15:59 | aktualizacja: 2017-06-13 12:42
autor: HP | źródło: FACT

piractwo czaszka Działania jednostki do spraw Przestępstw Przeciwko Własności Intelektualnej (PIPCU) policji londyńskiego City doprowadziły do zatrzymania trzech osób, które podejrzewa się o zaaranżowanie dystrybucji i przesyłu tysięcy nielegalnie zmodyfikowanych dekoderów do ludzi na całym świecie.

czaszka piractwo europa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
10 sierpnia br. o świcie funkcjonariusze PIPCU przeprowadzili serię nalotów w Chorley w hrabstwie Lancashire. Aresztowano trzech mężczyzn w wieku odpowiednio 36, 40 i 58 lat, pod zarzutem zmowy w celu przeprowadzenia oszustwa i prania brudnych pieniędzy.

Do tej pory zajęto ponad 30 serwerów i „lewych” dekoderów z wgranym nielegalnym oprogramowaniem, umożliwiającym dostęp do setek płatnych kanałów, a także PPV i VOD. Zajęto również 15 anten satelitarnych.
 
Serwery zajęte przez londyńską policję, fot. FACT
 
Część z anten satelitarnych zajętych przez londyńską policję, fot. FACT

Dochodzenie PIPCU wykazało, że pirackie urządzenia były powszechnie dostępne do zakupu w Internecie. Ponadto, urządzenia te były opisywane jako legalne do użytku w dowolnym miejscu na świecie, przy rocznej opłacie w wysokości około 400 funtów.

Działania jednostki do spraw Przestępstw Przeciwko Własności Intelektualnej (PIPCU) policji londyńskiego City były wspierane przez funkcjonariuszy policji w Lancashire i przez Federation Against Copyright Theft (FACT).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...