reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Test odbiornika Vu+ Solo 4K

dodano: 2016-08-03 11:11 | aktualizacja: 2016-09-12 17:59
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 12/2015

Vu+ Solo 4K test W ostatnim tygodniu października 2015 roku na półki sklepowe w Polsce trafił jeden z najbardziej wyczekiwanych produktów w zeszłym roku – pierwszy zewnętrzny odbiornik obsługujący rozdzielczość Ultra HD (UHD) 4K oraz nowy kodek wideo HEVC. Pierwsze kanały UHD pojawiły się już na satelitach, także w formie bezpłatnej (FTA), ale cały czas brakowało odbiorników i z dostępu do kanałów mogli cieszyć się jedynie posiadacze najnowszych modeli TV z wbudowanymi głowicami satelitarnymi i wsparciem UHD/HEVC oraz bardziej zaawansowani użytkownicy kart DVB do komputerów.

Vu+ Solo 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Inną metodą, dzięki której możemy mieć nowsze wersje oscam (np. zawierające jakieś poprawki), ale jednocześnie będą one pozbawione wygodnej metody aktualizacji „z pilota”, jest odszukanie w sieci pasującego oscam dla naszego oprogramowania, zgodny z architekturą procesora/modelem odbiornika. Dla OpenATV 5.1 nazwa będzie mieć zakończenie „openatv_armv7ahf-vfp-neon.ipk”. Zwykle pliki są dostarczane w formie dodatków z rozszerzeniem.ipk. Aby zainstalować taką wtyczkę – kopiujemy ją np. na pamięć typu pendrive i podłączamy ją do portu USB odbiornika. Jeśli wszystko się uda, to odbiornik sam wykryje obecność rozszerzenia i zaproponuje jego instalację od razu po podłączeniu. Jeśli się tak nie stanie – należy wejść niebieskim klawiszem do menu szybkiego uruchamiania, przejść do opcji Wtyczki i tam wejść w Instalator IPK. Pojawi się wybór nośnika, znajdujemy pendrive i wskazujemy co chcemy zainstalować (zaznaczamy OK, rozpoczynamy instalację zielonym przyciskiem).

Niezależnie od metody instalacji do pełni szczęścia potrzebna jest modyfikacja w konfiguracji oscam, która fabrycznie nie obejmuje np. kart nc+. Za pomocą klienta FTP przechodzimy do katalogu/usr/keys/oscam_atv (lub/usr/keys, jeśli mamy oscam z innego źródła niż feed), tam znajdujemy plik oscam.server, pobieramy go, dodajemy do zawartości (prawidłowe tylko dla kart nc+, dla innych potrzeba dostosować treść, polecamy szukać pomocy w sieci):

[reader]
label = reader0_nc
enable = 1
protocol = internal
device =/dev/sci0
caid = 0100
detect = cd
mhz = 357
cardmhz = 357
group = 1
emmcache = 1,3,2

[reader]
label = reader1_nc
enable = 1
protocol = internal
device =/dev/sci1
caid = 0100
detect = cd
mhz = 357
cardmhz = 357
group = 1
emmcache = 1,3,2

Plik zapisujemy, podmieniamy poprzez klienta FTP w katalogu.
Po instalacji i wykonaniu modyfikacji należy zrestartować odbiornik, tym razem zalecamy pełny restart. Po uruchomieniu wchodzimy niebieskim przyciskiem do menu szybkiego uruchamiania i tym razem zobaczymy tam dodatkowo „Softcam” (opcja druga od góry). Wybieramy „Softcam Panel” w środku i w „Wybierz Cam 1” wskazujemy oscam, będzie tam także numer wersji. Wciskamy przycisk zielony i wychodzimy. To powinno wystarczać i po chwili na kanałach szyfrowanych powinien po chwili pojawić się obraz.

Jednocześnie zastrzegamy, że jest to najbardziej podstawowa konfiguracja jaka jest możliwa. Jeżeli wystąpią problemy – polecamy poszukać bardziej zaawansowanego rozwiązania, zwykle można znaleźć gotowe konfiguracje dla różnych kart w sieci. Ważne aby pasowały pod posiadany odbiornik.

Vu+ Solo 4K - zrzuty ekranowe

(1 / 18)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...