reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jakie logo kanału Ósemka TV?

dodano: 2016-08-13 18:04
autor: Anita Kaźmierska | źródło: UPRP/satkurier.pl

Ósemka TV 8TV 21 lipca 2016 roku do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP) wpłynął wniosek o zarejestrowanie znaku graficznego Ósemka TV. Wniosek został złożony przez spółkę TV Spektrum, której właścicielem jest Grupa ZPR Media, mająca w swoim portfolio takie stacje telewizyjne, jak Fokus TV, Polo TV, Eska TV, Vox Music TV i Hip Hop TV. W planach jest uruchomienie kanału Nowa TV (wcześniej pod nazwą TV#) w MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej.

Ósemka TV 8TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W kwietniu br. pojawiła się informacja, że kanał Eska TV zmieni nazwę na Ósemka TV. Jak się później okazało, Eska TV jako kanał telewizyjny nie zniknie całkiem z polskiego rynku, bowiem 28 czerwca br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przyznała spółce Eska TV (Grupa ZPR Media) koncesję na nadawanie kablowo-satelitarne właśnie dla kanału Eska TV.

Ósemka TV będzie miała charakter wyspecjalizowany muzyczno-rozrywkowy. Audycje prezentujące muzykę rozrywkową oraz inne rodzaje muzyki zajmą nie mniej niż 48% w tygodniowym czasie nadawania programu w godz. 6:00-23:00. Audycje informacyjno-publicystyczne zajmą nie mniej niż 1%, audycje rozrywkowe nie mniej niż 12%, filmy i seriale nie mniej niż 10%, audycje edukacyjno-poradnicze nie mniej niż 0,88%, natomiast audycje powtórkowe - nie więcej niż 50% tygodniowego czasu nadawania programu w godz. 6:00-23:00. Przewidywany procentowy udział w dobowym czasie nadawania programu audycji i innych przekazów niepochodzących od wnioskodawcy, tj. niewytworzonych przez wnioskodawcę ani na jego wyłączne zamówienie, ani we współdziałaniu z innymi nadawcami, wyniesie nie więcej niż 50%.

Program Ósemki TV będzie miał charakter pasmowy. W paśmie porannym nadawana będzie muzyka oraz audycje poświęcone zdrowiu i fitness. W paśmie południowym znajdzie się muzyka, a także audycje muzyczne z udziałem gości (w tym powtórki weekendowych premier), po południu będzie można obejrzeć audycje na żywo, teleturnieje muzyczne i seriale dla młodych (w tym przede wszystkim te z dużą ilością muzyki), zaś wieczorem przewidziane w tygodniu pasma filmowe.

Należy dodać, że zgłoszonemu do UPRP znakowi graficznemu (logo Ósemka TV) nie przyznano jeszcze numeru prawa wyłącznego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...