reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Płatności za cardsharing w bitcoinach

dodano: 2016-08-14 19:36 | aktualizacja: 2017-06-13 12:25
autor: HP | źródło: Inf. wł.

PolSharing Na polskim rynku od blisko roku funkcjonuje nielegalna usługa umożliwiająca swoim użytkownikom oglądanie wszystkich polskojęzycznych kanałów dostępnych w platformach satelitarnych Cyfrowy Polsat i nc+. Nietypowość tej usługi polega na tym, że płatności są realizowane wyłącznie w bitcoinach - walucie elektronicznej - aby zapewnić „absolutną anonimowość”. System działa na zasadzie cardsharingu (dzielenia kart kodujących), to znaczy udostępnia użytkownikom uprawnienia z oficjalnych kart operatorów, co jest procederem nielegalnym.

Bitcoin


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy na stronie „operatora” ...cardsharingu, usługa jest przeznaczona dla tych, którzy „znajdują się poza obszarem działania oficjalnych dystrybutorów, albo których nie stać na drogi abonament”. Ponadto czytamy, że usługa „nie jest alternatywą dla oficjalnych operatorów, a jedynie uzupełnieniem oferty programowej wszędzie tam, gdzie nie można kupić oficjalnego abonamentu”. To bardzo interesujące wytłumaczenie całkowicie pirackiej usługi, no chyba, że nc+ i Cyfrowy Polsat na to świadomie pozwoliły - w co wątpimy - by oferowali usługę "wszędzie tam, gdzie nie można kupić..." , a także dla tych, co to "nie stać ich na ...drogi abonament". Faktycznie jest to alternatywa, tylko troszkę bezczelna i może być bolesna dla tych, którzy z niej skorzystają.

Przy płatności z góry za 90 dni, opłata miesięczna wynosi około 25 zł. Można też wykupić dostęp 1- lub 2-dniowy, tygodniowy, dwutygodniowy lub na 30 dni. Wtedy opłata jest relatywnie wyższa.

1 dzień - 2,99 zł (2,99 zł dziennie)
2 dni - 5,61 zł (2,80 zł dziennie)
tydzień - 14,66 zł (2,09 zł dziennie)
2 tygodnie - 21,12 zł (1,51 zł dziennie)
30 dni - 30,00 zł (1,00 zł dziennie)
90 dni - 75,00 zł (0,83 zł dziennie)

W ofercie znajdują się wszystkie kanały z oferty nc+ oraz Cyfrowego Polsatu wraz z pakietem Polsat VOD oraz PPV (Pay Per View). Oferta stanowi całość i jest ...niepodzielna, czyli dwie platformy w jednym abonamencie! Każdy użytkownik otrzymuje dostęp do wszystkich oferowanych kanałów na każdym dekoderze z aktywną subskrypcją. Co więcej "operator" usługi cardsharingu podaje dokładne instrukcje w sieci co należy dokładnie zrobić z dekoderem Linuksowym, by ta usługa działała.

Do korzystania z oferty potrzebne są: antena satelitarna, dekoder działający w systemie E2 oraz dostęp do Internetu.

Czym jest cardsharing?

Cardsharing (współdzielenie kart) to technologia umożliwiająca pobieranie kluczy rozkodowujących programy telewizyjne przez Internet zamiast z lokalnej karty abonamentowej. Innymi słowy, aby oglądać kanały płatnej telewizji, nie trzeba posiadać karty abonamentowej od operatora, a wyłącznie dostęp do Internetu i aktywną subskrypcję. Klienci, chcący posiadać dostęp do oficjalnej oferty kilku operatorów - w tym przypadku nc+ i Cyfrowego Polsatu - musieliby wykupić kilka abonamentów oraz zainstalować kilka dekodery przy każdym telewizorze. Dzięki technologii cardsharingu, można mieć dostęp do wszystkich kanałów oferowanych przez tych operatorów na każdym dekoderze działającym w systemie E2.

Zastanawiające, że nielegalna usługa działa już od blisko roku, ma swoją domenę .com (nazwy świadomie nie podajemy). Ciekawe, co na to operatorzy platform nc+ i Cyfrowy Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...