reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

2x2 - nowy polski kanał dla dzieci i młodzieży [wideo]

dodano: 2016-08-16 14:54 | aktualizacja: 2016-08-16 17:03
autor: Jerzy Kruczek | źródło: 2x2

2x2 Na 1 września 2016 roku planowany jest start zupełnie nowej polskiej stacji telewizyjnej skierowanej do starszych dzieci i młodzieży, 2x2. Niewidziane wcześniej w Polsce animacje, dawno nieemitowane klasyki, teledyski i programy o grach wideo – to wszystko na antenie kanału, będącego oryginalną alternatywą dla osób znudzonych ofertą nadających obecnie telewizji dziecięco-młodzieżowych i szukających czegoś nowego.

2x2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak wynika z materiałów przesłanych przez nadawce, 2x2 ma być nadawany przez całą dobę, w jakości HD, w języku polskim. Ma być możliwość wyboru pomiędzy polską wersją językową oraz wersją oryginalną z polskimi napisami. Stacja ma nie przerywać programów reklamami.

Na antenie 2x2 zadebiutuje wiele nowych seriali i filmów animowanych. Wśród nich znajdą się też japońskie anime, które stacja będzie emitować dzięki współpracy z polskim dystrybutorem japońskich animacji, Anime Eden, który wcześniej sprowadził do Polski tytuły takie jak „Sailor Moon – Czarodziejka z Księżyca” czy „5 centymetrów na sekundę”, autorstwa wybitnego twórcy Makoto Shinkaia.

Wśród seriali emitowanych na antenie telewizji 2x2 znajdą się, między innymi, następujące nowości: 
  • Służąca przewodnicząca – Liceum Seika, niegdyś będąca placówką tylko dla chłopców, staje się koedukacyjna, ale 80% jej uczniów nadal stanowią mężczyźni. Wszystko zmienia się, gdy po raz pierwszy w historii szkoły dziewczyna zostaje przewodniczącą samorządu uczniowskiego. Jest jednak coś o czym nikt nie wie... Misaki Ayuzawa po szkole dorabia w maid cafe!
  • Prosiaki z sąsiedztwa – Prosiak Phil uważa się za stworzonego do wyższych celów niż przebywanie na farmie. Pewnego dnia wraz z rodziną wyrusza do miasta. W nowym otoczeniu znajduje pracę jako sprzedawca samochodów, jego żona interesuje się modą, a dzieci chodzą do szkoły. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że są jedynymi świniami, którzy mieszkają wśród ludzi.

Powrócą też dawno nieemitowane klasyczne seriale, cenione przez dzieci i młodzież w kraju i na całym świecie:
  • Wszechświat Blastera – Serial rozgrywka się w 2222 roku. Mający bzika na punkcie nauki i kosmosu dwunastoletni Blaster pomaga swojej przyjaciółce C.G. ocalić jej rodzinną galaktykę. Potajemnie stawiają czoła najgroźniejszym, wyjętymi spod prawa, przestępcom.
  • Pitaszki – Dołącz do Eddiego Skorwitza oraz jego szalonej rodziny i zobacz jak wygląda życie ptaków obdarzonych ludzkimi cechami. Praca w fabryce robaków, jedzenie posiłków w barze szybkiego przelotu czy przeżywanie zmierzchu życia w „Domu dla zagrożonych gatunków” to dla nich codzienność.
 
„Służąca przewodnicząca” - jedna z propozycji nowego polskiego kanału 2x2

2x2 nawiązało również współpracę z niezwykle popularnymi wśród młodych ludzi YouTuberami. Od dnia startu na antenie kanału pojawią się materiały od Antygaming, doświadczonej ekipy twórców internetowych materiałów poświęconych elektronicznej rozrywce i tematom pokrewnym. Tworzą oni materiały publicystyczne, komentując na bieżąco wydarzenia w branży elektronicznej rozrywki. Regularnie odwiedzają najważniejsze branżowe wydarzenia po to, aby możliwie najrzetelniej pokazać, co jest na topie w świecie gier.

W związku z planowanym startem nadawania kanału ruszył fanpage na Facebookuprofil w serwisie Twitter, dzięki którymi można łatwo śledzić nowości związane z działaniem 2x2. Niebawem uruchomiona zostanie również oficjalna strona internetowa stacji pod adresem 2x2tv.pl.

Nadawcą kanału 2x2 jest przedsiębiorstwo telekomunikacyjne Romwer. 2x2 będzie dostępne w wybranych sieciach kablowych w całym kraju.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502 Combo

Odbiornik HD Combo (DVB_S2/DVB-T2) PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

249 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama