reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: TVP Sport od lutego w DVB-T, nowy kanał sportowy TVP

dodano: 2016-08-24 14:02 | aktualizacja: 2016-08-24 15:06
autor: Daniel Gadomski | źródło: SatKurier.pl, Business Insider Polska

TVP Sport Dobre wiadomości dla fanów sportu. Prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski, zdradził swoje plany odnośnie oferty sportowej telewizji publicznej. Okazuje, że jeszcze do lutego 2017 roku trzeba będzie czekać na bezpłatny dostęp do kanału TVP Sport. Za pół roku bowiem kanał trafi do naziemnej telewizji cyfrowej i to w wysokiej rozdzielczości. - Pojawi się w nich nowy kanał pod nazwą TVP Sport Max lub TVP Sport Premium - zapowiedział również prezes TVP w rozmowie z Business Insider Polska.

TVP Sport HD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uruchomienie dodatkowego kanału sportowego to dla telewizji publicznej szansa na zachowanie opłat gniazdkowych od operatorów kablowych i platform cyfrowych za ofertę sportową. Po wejściu do DVB-T kanał TVP Sport stanie się siłą rzeczy bezpłatnym, więc TVP nie będzie za niego pobierać pieniędzy od np. nc+ i Cyfrowego Polsatu. Przypomnijmy, że ewentualnie uruchomienie przez TVP drugiego kanału sportowego przeznaczonego na potrzeby DVB-T rozważaliśmy już w styczniu 2015 roku.

Nowy kanał jest uruchamiany m.in. dlatego, że nadawca publiczny ma coraz więcej praw piłkarskich. Chociażby do Mistrzostw Świata i Europy w piłce nożnej od 2018 roku. Już przy okazji ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro pojawiały się głosy krytyki wobec TVP, że część transmisji z niektórych dyscyplin jest dostępna jedynie w internecie. Nadawca publiczny nie zdecydował się na uruchomienie specjalnych olimpijskich kanałów okolicznościowych albo przeformatowanie na czas imprezy TVP Kultura czy TVP Historia w tego typu stacje, jak czyniły czasami niemieckie ARD czy ZDF.

Pytanie, czy prezesowi Kurskiemu uda się zrealizować swoje plany. Słowo Premium źle kojarzy się w kontekście z Telewizją Polską. Mieliśmy już przecież zapowiedź jednego z poprzednich włodarzy Woronicza, że kanał TVP HD zostanie przekształcony w TVP Premium HD. Spełzło to na niczym. Tym razem może być podobnie, jeśli Rada Mediów Narodowych powierzy jesienią fotel prezesa TVP komuś innemu niż Kurski. Były polityk uchodzi za fana piłki nożnej, więc szeroka dostępność TVP Sport może mu posłużyć za ocieplenie wizerunku nadszarpniętego krytyką wokół programów informacyjnych TVP.

Co ciekawe, niewykluczone są także inne nowości tematyczne od telewizji publicznej. Nadawcy zostało bowiem do zagospodarowania jeszcze jedno miejsce w ósmym multipleksie DVB-T. - Są różne pomysły. Może to być kanał TVP Seriale albo nowy kanał lifestylowy. Silna grupa domaga się TVP Dokument. Ja nie jestem zwolennikiem tego ostatniego rozwiązania, bo te tematy dobrze zagospodarowuje TVP Historia - powiedział Kurski w rozmowie z Business Insider Polska. Kanał TVP Seriale uchodzi za jedną z najpopularniejszych stacji tematycznych. Choć nadaje przede wszystkim powtórki kultowych produkcji, to wielu widzów narzeka, że musi płacić za stację nadawcy publicznego płatnym operatorom, podczas gdy płacą przecież abonament radiowo-telewizyjny.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Daniel Gadomski


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...