reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Big Brother na żywo zniknie z Canal+ Żółtego?

dodano: 2002-05-09 11:17 | aktualizacja: 2002-05-09 11:17
autor: Janusz Sulisz | źródło:

Radio Zet poinformowało, że szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oficjalnie wezwał Canal+ do natychmiastowego zaprzestania łamania prawa, czyli całodobowej emisji programu „Big Brother” na cyfrowym kanale Żółtym. Jeśli nadawca się do tego nie zastosuje zostanie ukarany grzywną.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Przewodniczący uczynił tyle, ile mógł w ramach przysługującego mu prawa. To pierwszy środek, jaki może zastosować w celu ukrócenia bezprawnego postępowania. Następnym będzie kara finansowa” – powiedziała rzeczniczka KRRiT Joanna Stempień.

Według koncesji Canal+ Żółty w ciągu roku nadawania powinien przeznaczać co najmniej 65 % czasu na filmy, 5% - na programy dokumentalne, 10 % - na sport, tyle samo na publicystykę. W pozostałych 10 %, czyli 180 godzinach może nadawać inne programy.

Zdaniem Krajowej Rady od 8 maja Canal+ łamie prawo. Tego dnia wyczerpał bowiem swój limit na „inne programy”.

Szef KRRiT Juliusz Braun uznał, że nadawca nie może samowolnie wprowadzać takich zmian w koncesjonowanym programie.

„Program „Big Brother” nadawany przez całą dobę na Canal+ Żółtym nie mieści się w ramach koncesji” – powiedział Juliusz Braun.

Decyzję Rady poprzedziły liczne protesty abonentów Cyfry+, o których głośno było w mediach. Dotyczy to tych zawiedzionych abonentów Cyfry+, którzy chcą nadal oglądać na Canal+ Żółtym filmy, a nie relacje z domu Wielkiego Brata.

(Przyznać należy, że poniekąd mają oni rację. Nigdy nie negowałem potrzeby zaistnienia petycji, może jedynie mało fortunnie komentując fakt publikacji o niej akurat w Gazecie Wyborczej, która co dopiero odsprzedała swoje udziały w Canal+ Polska. Co więcej, twierdziłem od samego początku, że petycja jeśli już powstała, to powinna była najpierw wylądować na biurku szefa KRRiT, a nie w mediach i w Canal+).

Co zrobi Canal+ Polska w związku z tymi wypowiedziami szefa KRRiT?

Raczej nie zanosi się na wykorzystanie osobnego kanału chyba, że będzie nadawany bez polskiej koncesji np. ze Sztokholmu. Koncesji na Big Brother live od tej KRRiT Canal+ raczej nie dostanie. Pozostaje ewentualnie przeniesienie na kolejny kolorowy Canal+ i granie na zwłokę. Cyfra+ odnotowała znaczny wzrost zainteresowania zakupem abonamentów i raczej nie zrezygnuje tak łatwo z Big Brothera.

Interesujące, jak się ma do tej decyzji opinia KRRiT o całodobowych transmisjach Polsatowskich "Dwóch Światów" na kanałach Info i Komedia (precyzyjne info i ładna komedia?!).

Z drugiej strony KRRiT pokazuje, że potrafi skutecznie utrudnić życie każdemu nadawcy. Wydaje się, że jak tak dalej pójdzie, to większość nadawców satelitarnych będzie nadawało spoza Polski, w tym nie tylko Big Brothera na żywo z 4 kamer na jednym obrazie, ale interaktywnego na 4 kanałach - dojdą też kanały hard-porno.

PS. Uprzejmie proszę o nie kopiowanie urywków ze stron, a jeśli już to podawanie linków. Zamieszczanie moich prywatnych listów na stronach z informacjami też wydaje się mało zrozumiałe i budzi mieszane uczucia o podpisującym je administratorze...


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CYFRA+


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

179 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 RC20 UHD Triple Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 399 zł Więcej...
reklama