reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Czy Polsat News zbliży się do konkurentów?

dodano: 2016-08-30 20:42 | aktualizacja: 2016-08-31 07:54
autor: Daniel Gadomski | źródło: SatKurier.pl, Inf. własna

Kamil Durczok Fakty TVN Dziennikarze i komentatorzy w mediach społecznościowych bardzo chłodno zareagowali na informację o transferze byłego redaktora naczelnego „Faktów” TVN Kamila Durczoka do kanału informacyjnego Polsat News. Od razu pojawiły się żarty o wizerunkowych kłopotach prezentera w związku z zarzutami tygodnika „Wprost” o molestowanie seksualne i mobbing wobec podwładnych. Nie ulega jednak wątpliwości, że to najgłośniejszy transfer w historii kanału informacyjnego Polsatu. Transfer, który na pewno jest złotym interesem dla nadawcy. Pozyskał bowiem byłą gwiazdę, która mimo wielu kontrowersji miała aż półtoraroczny zakaz pracy u konkurencji. Zapewne pozyskał za mniejsze pieniądze niż musiał płacić Durczokowi TVN.

Polsat News


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z informacji portalu Wirtualne Media wynika, że były szef „Faktów” TVN będzie prowadził cotygodniowy program publicystyczny w czwartki o godzinie 20. Rozmowy będą z politykami i ekspertami w wynajmowanej hali produkcyjnej, co może świadczyć o pewnym rozmachu tego przedsięwzięcia. Początek emisji już w październiku. Będziemy mieli do czynienia z ciekawym eksperymentem. Nie można wykluczyć, że jeśli produkcja odniesie sukces, to prędzej czy później trafi na większą antenę Polsatu albo Durczok poprowadzi na przykład „Wydarzenia”. Kluczowe będą zapewne słupki oglądalności i kolejne decyzje sądów w sprawach, które dziennikarz wytoczył tygodnikowi za serię artykułów na jego temat (pierwszą sprawę już wygrał i sąd nakazał zapłacić „Wprost” 500 tys. zł odszkodowania prezenterowi).

Warto nadmienić, że transfer Durczoka nie jest jedynym interesującym przedsięwzięciem Polsat News w ostatnim czasie. Nadawca przygotował odpowiedź na TVN-owską „Kawą na ławę” i TVP Info-wskie „Woronicza 17”. Co niedzielę o 9:05 będzie emitował program „Śniadanie w Radiu ZET”. Wcześniej format był obecny wyłącznie na antenie radiowej, ale po pożegnaniu się z rozgłośnią Moniki Olejnik zyska telewizyjno-radiową formułę. Gospodarzami rozmów z politykami wszystkich parlamentarnych opcji będą, na zmianę, dwa duety dziennikarskie: Beata Lubecka (Polsat News) i Łukasz Konarski (Radio Zet) oraz Joanna Komolka (Radio Zet) i Bartosz Kurek (Polsat News).

Jak wynika z informacji Business Insider Polska, to nie koniec zmian w Polsat News. Znika program „Państwo to my”, prowadzony dotąd na zmianę przez Jarosława Gugałę i Bogusława Chrabotę (Gugała ma pracować nad innym programem). Możliwe są też przetasowania na kluczowych stanowiskach w „Wydarzeniach”. W kanały informacyjne warto inwestować coraz więcej. Chociażby lipiec br. był dla nich rekordowy. Według danych Nielsen Audience Measurement dla Wirtualnych Mediów, TVN24 miał 4,73 proc. udziału w rynku, TVP Info 4,26 proc., Polsat News 1,47 proc., TVN24 BiS 0,41 proc., Superstacja 0,25 proc., a Polsat News 2 i TV Republika po 0,10 proc. Największy, bo ponad 40 proc. wzrost w stosunku do zeszłego roku zaliczył TVN24 BiS. Stało się to możliwe m.in. dzięki stworzeniu „Faktów z zagranicy” i zatrudnieniu Piotra Kraśki, który musiał pożegnać się z „Wiadomościami” TVP1 po zmianie władzy. Ten wzrost to dobry prognostyk dla przyszłości Durczoka w grupie Polsatu, choć wyniki Polsat News 2 pokazują, że nadal wiele jest do zrobienia. Im więcej droższych produkcji, tym większe szanse, że kiedyś główny Polsat News zbliży się do TVN24 i TVP Info pod względem wyników.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

239 zł Więcej...