reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RTL Nitro rozkręca transmisje 4K

dodano: 2016-09-02 20:55 | aktualizacja: 2016-09-04 13:28
autor: Jerzy Kruczek/Patryk Romańczuk | źródło: HD PLUS GmbH/Parks Associates

UHD1 by Astra / HD+ Cztery trudne wyzwania z czterema gwiazdami i szesnaście ryczących silników - połączenie, które bez wątpienia wzbudzi w miłośnikach motoryzacji i fanach sportów motorowych silne emocje. „Nitro Autoquartett” to przeniesienie gry karcianej Autoquartett do świata rzeczywistego - gracze współzawodniczą ze sobą w prawdziwych samochodach. Seria zostanie pokazana w niemieckich kanałach RTL Nitro i UHD1 by Astra / HD+.

NITRO Autoquartett RTL Nitro


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Trzy odcinki show motoryzacyjnego „Nitro Autoquartett” zostały nakręcone w Ultra HD i zostaną wyemitowane równolegle w RTL Nitro (w jakości SD i w HD) oraz UHD1 by Astra / HD+ (w jakości 4K). Premierę w 4K zaplanowano na 21 października na godz. 21:15. Dwa kolejne odcinki zostaną pokazane odpowiednio 4 i 18 listopada. Tym samym, grupa RTL Deutschland po raz pierwszy pokaże swoje materiały UHD.

Aby móc oglądać szyfrowany w godzinach wieczornych kanał UHD1 by Astra / HD+, dostępny przez satelitę Astra 19,2°E, wymagany jest kompatybilny dekoder 4K z HEVC lub moduł HD+ oraz telewizor UHD. RTL Nitro SD i HD również są nadawane przez Astrę, ale wersja HD jest kodowana.

W ostatnim czasie bardzo wzrosła tendencja kupowania odbiorników telewizyjnych wspierających rozdzielczość 4K. Według wyników badań opublikowanych przez Parks Associates, 59% gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii posiadających dostęp do usług szerokopasmowych, 57% we Francji, 53% w Hiszpanii oraz 49% w Niemczech planuje zakup płaskiego telewizora wspierającego odbiór treści w jakości 4K, nawet jeśli treści w rozdzielczości Ultra HD nie są jeszcze dostępne powszechnie. Co więcej 17% tych gospodarstw domowych planuje zrealizować ten zakup w przeciągu najbliższych 12 miesięcy, a ponad połowa z nich twierdzi, że 4K jest ważnym bądź też bardzo ważnym elementem branym pod uwagę podczas zakupu nowego modelu telewizora.

Przewiduje się, że do końca 2016 roku w Niemczech będzie 3,5 mln telewizorów UHD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD UE 4K

Najtańszy na rynku odbiornik 4K z podwójną głowicą FBC DVB-S2X...

939 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...
reklama