reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W ukraińskim DVB-T2 pojawi się kanał Kultura

dodano: 2016-09-04 09:32
autor: RO | źródło: telekritika.ua

Zeonbud Narodowa Rada Ukrainy ds. telewizji i radia podsumowała konkurs na jedno wolne miejsce w ogólnokrajowym multipleksie MX-5 naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2, które wcześniej było wykorzystywane przez publiczny kanał Bank TV. Filia Narodowej Telekompanii Ukrainy (NTKU) jako jedyna biorąca udział w konkursie zgłosiła państwowy kanał Kultura.

Kultura (Ukraina)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obecnie w kanale Kultura trwają prace nad uwspółcześnianiem treści. Na przykład, ostatnio w ramówce pojawiły się informacje kulturalne. Ponadto kanał do współpracy przyciągnął absolwentów wyższych uczelni – reżyserów, scenarzystów, operatorów i prezenterów telewizyjnych. Wszyscy oni pracują nad stworzeniem nowych projektów. We wrześniu na antenie Kultura zadebiutują dwa nowe programy, a w październiku zaplanowany jest jeszcze jeden.

Kanał telewizyjny Bank TV jest założony w 2011 roku przez Narodowy Bank Ukrainy, na czele którego stał Siergiej Arbuzow. W maju 2014 r. Arbuzow został pozwany za defraudację środków publicznych, które szły na tworzenie tego projektu. Wtedy wszczęto procedurę prowadzącą do wyłączenia nierentownego i kosztownego kanału, co nastąpiło 1 sierpnia 2015 roku. Od tamtej pory miejsce po kanale Bank TV w multipleksie MX-5 było "do wzięcia" i pierwotnie miało zostać zajęte przez państwowy kanał Ukraine Tomorrow, którego w ostateczności nie udało się uruchomić.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX88 4K UHD S2 + IP

Octagon SX88 4K UHD S2 - odchudzona wersja odbiornika UHD...

399 zł Więcej...

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

35 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 3m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 3.0m (HDMI v.1.4) - działa...

249 zł Więcej...
reklama