reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał Nowa TV rozpocznie nadawanie 28.10

dodano: 2016-09-07 14:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa ZPR Media/satkurier.pl

Nowa TV black Nowa TV, nowy kanał Grupy ZPR Media, rozpocznie nadawanie 28 października br. - poinformował nadawca. Stacja ma być dostępna w uruchamianym właśnie ósmym multipleksie (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) oraz w sieciach kablowych i IPTV (jego dodanie zapowiedział m.in. operator sieci Asta-Net - więcej tutaj). Kanał pojawi się prawdopodobnie także w przekazie satelitarnym, ale nie są na razie znane szczegóły odnośnie tej formy nadawania - czy będzie to emisja niekodowana, tak jak w przypadku innych stacji tego nadawcy, i czy trafi na listy platform Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV.

Nowa TV Grupa ZPR Media


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, Nowa TV będzie ogólnodostępną, bezpłatną telewizją skierowaną do całej rodziny. W swoim portfolio ma programy o charakterze rozrywkowym, informacyjnym oraz seriale i filmy fabularne, jak również atrakcyjne propozycje dla dzieci. Nowa TV będzie stacją blisko widza, oferującą rozrywkę na najwyższym poziomie, a tematy podejmowane w programach publicystycznych oraz informacyjnych będą dotyczyć najważniejszych kwestii, interesujących widzów z każdego zakątka Polski (więcej tutaj).

Nadawca poinformowała również, iż Tomasz Sygut został redaktorem naczelnym w nowym projekcie telewizyjnym Grupy ZPR Media. Będzie odpowiadał za produkcję audycji informacyjnych i publicystycznych w stacji Nowa TV.
 

- Chcemy, aby program informacyjny był wizytówką naszej stacji i w pełni odpowiadał oczekiwaniom jej widzów. Będziemy zaskakiwać, łamać konwencje, a także wprowadzać elementy, których dotychczas w informacjach nie było. Przede wszystkim zaś, chcemy być blisko naszych widzów. Informować ich, ale też wskazywać fakty, które zmieniają i mają wpływ na ich codzienne życie. To nie będzie program złożony z kilku informacji, z których połowa dotyczy polityków i polityki. Ci pierwsi zaś nie będą jedynymi, którzy objaśniają ludziom świat. Będziemy dalej od polityki, a bliżej ludzi i ich spraw. Zależy nam na tym, żeby do naszych widzów mówić zrozumiałym językiem o sprawach, które ich najbardziej interesują

- o koncepcji programów informacyjnych mówi Tomasz Sygut.

Tomasz Sygut pracuje w mediach od 16 lat. Ostatnio był dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (TAI) TVP (nadzorował wszystkie programy informacyjne TVP) i szefem TVP Info. Wcześniej pełnił funkcje m.in. zastępcy dyrektora Ośrodka Programów Regionalnych TVP, sekretarza programowego TVP Polonia, wydawcy programów publicystycznych „Punkt Widzenia” w TVP2 oraz „Newsroom” w TVP Info (więcej tutaj). Przez wiele lat pracował jako dziennikarz prasowy. Publikował m.in. w „Przeglądzie”, „Super Expressie” oraz gazetach regionalnych. Jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. W 2009 roku był nominowany do nagrody Grand Press w kategorii „News”.

Obecnie Grupa ZPR Media ma następujące kanały telewizyjne w swoim portfolio: Fokus TV (SD/HD), Eska TV (SD/HD), Vox Music TV, Hip Hop TV, Polo TV, Polo TV US, a także internetowe stacje Wawa TV, Polo Party TV, Eska Rock TV, Eska Party TV, Eska Best Music TV i Vox Old's Cool TV, które są dostępne w sieci w serwisie EskaGO. W przygotowaniu, obok kanału Nowa TV, jest też stacja 8TV (więcej tutaj). Według wcześniejszych doniesień chce ruszyć w sieci z nowymi stacjami bazującymi na marce Fokus TV, takimi jak m.in. Fokus Historia, Fokus Geo i Fokus Investigation (więcej tutaj).

Do Grupy ZPR Media należą ponadto również m.in.: serwisy internetowe, rozgłośnie Radio Eska, Radio Eska Rock, Radio Wawa, Radio Vox FM, broker IDMnet, wydawca dziennika „Super Express” czy czasopism „Żagle”, „Podróże”, „Murator”, „Architektura - Murator”, „Dobre wnętrze”, „Moje mieszkanie”, „M jak mieszkanie”, „M jak mama” i „Zdrowie”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

179 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

29 zł Więcej...