reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

29-latek odpowie za sharing. Grozi mu kara do 2 lat więzienia [wideo]

dodano: 2016-09-09 12:58 | aktualizacja: 2017-06-13 12:25
autor: Jerzy Kruczek | źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

czaszka piractwo Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, kolejny proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego został przerwany przez policjantów zajmujących się zwalczaniem cyberprzestępczości. Za sharing odpowie 29-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego, który poprzez sieć internetową udostępniał programy płatnych platform cyfrowych.

czaszka piractwo europa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uwagę policjantów z Wydziału do Walki z Cyberprzestepczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zwróciło internetowe ogłoszenie, którego autor oferował dostęp do programów płatnych platform cyfrowych. Oferował on możliwość darmowego testowania serwera, na którym udostępniane były programy telewizyjne. Funkcjonariusze pracowali nad ustaleniem tożsamości ogłoszeniodawcy. Sprawdzali wszystkie tropy, analizowali historię logowania i to doprowadziło do ustalenia personaliów internauty. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego.
 
W środę, policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością, wspierani przez policjantów z komendy powiatowej w Lubaczowie, sprawdzili ustalony adres, w jednej z miejscowości w powiecie lubaczowskim. Funkcjonariusze ujawnili urządzenia oraz sprzęt komputerowy służące do nielegalnego udostępniania sygnału telewizji cyfrowej. Policjanci zabezpieczyli między innymi komputery, twarde dyski, telefony, karty chipowe telewizji cyfrowych oraz czytniki służące do ich odczytu.
 
Fot. KWP w Rzeszowie
 
Fot. KWP w Rzeszowie
 
Fot. KWP w Rzeszowie

Zabezpieczone urządzenia zostaną poddane badaniom. Mężczyzna został przesłuchany. Sprawa ma charakter rozwojowy, czynności prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie. 29-latek swoim działaniem naruszył przepisy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...