reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dipol na wystawie SAT KRAK 2016

dodano: 2016-09-16 16:12 | aktualizacja: 2016-10-03 12:05
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkrak.com

Dipol Firma Dipol z Krakowa kolejny rok z rzędu będzie uczestniczyła w wystawie telewizji cyfrowej SAT KRAK. Nie dość, że będzie prezentować swoje najnowsze produkty i rozwiązania na stoisku w Hotelu Galaxy w Krakowie, to jeszcze wygłosi prezentację pt. „Światłowodowa instalacja multiswitchowa RTV/SAT TERRA”. Wstęp na wystawę SAT KRAK 2016, która odbędzie się w dniach 6-7 października, jest bezpłatny - zapraszamy!

SAT KRAK 2016


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Temat prezentacji firmy Dipol:
Światłowodowa instalacja multiswitchowa RTV/SAT TERRA

Opis prezentacji:
Instalacje multiswitchowe odpowiedzialne za dosyłanie sygnału naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T oraz telewizji satelitarnej do mieszkań, stanowią doskonałe uzupełnienie, jak również alternatywę dla instalacji sieci kablowych w budynkach zamieszkania zbiorowego. Wykorzystanie w nich światłowodów może wiązać się z wieloma zaletami – zarówno pod względem technicznym, jak i finansowym.

Czas trwania: 20 minut
Termin: 7 października (piątek), godz. 10:30
Prowadzenie: Tomasz Świątek - Dipol
 

Ponadto firma Dipol zgłosiła trzy produkty do plebiscytu SAT Kurier Awards 2016:

Światłowodowa instalacja multiswitchowa RTV/SAT TERRA do kategorii Najlepszy element instalacji zbiorczej:

Multiswichowe instalacje optyczne pozwalają na odbiór i dystrybucję cyfrowych sygnałów naziemnych DVB-T, radiowych DAB oraz satelitarnych SAT przy zastosowaniu techniki światłowodowej. Główną zaletą instalacji opartej na światłowodach jest możliwość transmisji sygnałów na zdecydowanie większe odległości, niż w przypadku rozwiązań opartych na kablach koncentrycznych. Oprócz korzyści wynikającej z większego zasięgu, zyskujemy również łatwość wykonania instalacji. W miejscu typowej pięcio- lub dziewięciokablowej magistrali multiswitchowej umieszczony zostaje jeden kabel światłowodowy. Oznacza to, że instalacje tego typu łatwiej wykonać w istniejących już obiektach wyposażonych w wąskie szachty kablowe lub pozbawione takich szachtów. Tego typu technologia charakteryzuje się niskim tłumieniem, małymi zakłóceniami. Światłowodowa instalacja multiswitchowa RTV/SAT TERRA jest uniwersalna i można w niej zamontować urządzenia końcowe (multiswitche) dowolnego producenta.

W skład zestawu wchodzą:
• Konwerter satelitarny QUATRO
Klasyczny Konwerter satelitarny QUATRO dedykowany do instalacji satelitarnych.
Nadajnik optyczny OT501 TERRA
Transmisja odbywa się w II (1310nm) i III (1550 nm) oknie transmisyjnym.
Satelitarny odbiornik optyczny QUATRO z DVB-T
Satelitarny odbiornik optyczny QUAD z DVB-T

Satelitarny odbiornik optyczny QUATRO/QUAD służy do konwersji sygnału światłowodowego z jednej pozycji satelitarnej na sygnał elektryczny IF w kablu koncentrycznym. Odbiornik optyczny QUATRO posiada 5 wyjść i dokonuje podziału całego pasma na cztery pary polaryzacja/pasmo (VL–HL–VH–HH) oraz sygnał DVB-T, DAB, FM. Do niego należy podpiąć multiswitch o odpowiedniej do ilości abonentów liczbie wyjść. Odbiornik optyczny QUAD posiada 4 wyjścia z pełnym sygnałem satelitarnym SAT, DVB-T, DAB oraz FM. Służy do bezpośredniego podpięcia tunera satelitarnego, tunera cyfrowej telewizji naziemnej (telewizora) i tunera radiowego DAB lub FM.
• Splitter optyczny 1x2 FC/APC
Splitter optyczny 1x2 FC/APC to element stosowany do podziału sygnału optycznego. Sygnał światłowodowy dzielony jest na dwa tory optyczne.
Splitter może również być stosowany w dowolnych aplikacjach PON.


Transmodulatory sygnału: DVB-S/S2 (8PSK, QPSK) - DVB-T (COFDM) TDX410C TERRA r81617oraz DVB-T/T2/C - DVB-T (COFDM) TTX410C TERRA r81615 do kategorii Innowacja roku:

Transmodulator DVB-T/T2/C - COFDM TTX-410C R81615 służy do regeneracji, zmiany częstotliwości i innych parametrów cyfrowych sygnałów DVB-T/T2/C. Transmodulator TTX-410C R81615 znajduje zastosowanie w sytuacji kiedy poziom błędów (wysoka bitowa stopa błędów BER oraz niski współczynnik błędu modulacji MER) w sygnale bezpośrednio za anteną jest wysoki i zastosowanie wzmacniaczy kanałowych, czy przemienników częstotliwości okazuje się nieskuteczne i nie pozwala na dystrybucję sygnału w instalacji zbiorczej. Urządzenie umożliwia odbiór kanałów niekodowanych oraz kodowanych. Jeden panel odbiera sygnał z całego multipleksu (kilkanaście programów) oraz przekazuje go do multipleksu DVB-T umożliwiając dystrybucję do 5 serwisów (max 31 PID-ów) przy maksymalnej przepustowości wynoszącej 31,66 Mbit/s - tryb multipleksacji. W przypadku wykorzystania trybu transparentnego, moduł przekazuje do multipleksu cały strumień wejściowy. Dostępny na wyjściu cyfrowy sygnał DVB-T COFDM dostarczany do odbiorników końcowych – najczęściej z wykorzystaniem rozgałęźników/odgałęźników.

Odbiornik TDX-410C R81617 jest urządzeniem umożliwiającym dystrybucję i zarządzanie ofertą telewizji satelitarnej we własnej instalacji telewizyjnej. Moduł TDX-410C R81617 służy do zamiany sygnału DVB-S/S2 (8PSK/QPSK) na sygnał DVB-T (COFDM). Urządzenie umożliwia odbiór kanałów niekodowanych oraz kodowanych. Jeden panel odbiera sygnał z całego transpondera (kilkanaście programów) oraz przekazuje go do multipleksu DVB-T umożliwiając dystrybucję do 5 serwisów (max. 31 PID-ów) przy maksymalnej przepustowości wynoszącej 31,66 Mbit/s. W przypadku przekroczenia wartości granicznej, możliwe jest podanie sygnału na kolejne moduły TDX-410C R81617. Dostępny na wyjściu cyfrowy sygnał DVB-T COFDM dostarczany do odbiorników końcowych – najczęściej z wykorzystaniem rozgałęźników/odgałęźników. Rozwiązanie takie sprawdza się najlepiej w nowoczesnych instalacjach hotelowych, dystrybuujących wysokiej jakości programy, w tym kanały wysokiej rozdzielczości HD.


Enkoder Signal-433 HDMI-IP do kategorii Najlepsze akcesoria:

Modulator SIGNAL-433 R86433 jest urządzeniem wielofunkcyjnym, które wejściowy sygnał podany na złącze HDMI enkoduje do strumienia IP. Enkoder HDMI na IP marki Signal R86433 umożliwia podłączenie sygnału wysokiej rozdzielczości (HD). Posiada wejścia: HDMI, USB, SATA oraz wyjście RJ-45. Enkoder może generować trzy niezależnie konfigurowane strumienie wideo. Transmisja odbywa się poprzez wyjście RJ-45 oferujące strumieniowanie sygnału IP w technice UDP (unicast/multicast), RTMP oraz HLS.

Niezbędny do transmisji live na urządzeniach firmy Apple protokół HLS (HTTP Live Streaming) jest protokołem komunikacyjnym HTTP. Umożliwia adaptacje przepływności strumienia do możliwości sieci i może być wykorzystywany przy bezprzewodowej transmisji multimediów (również HD) do urządzeń mobilnych.

Źródło sygnału stanowić mogą między innymi: odtwarzacze multimedialne, rejestratory DVR, odtwarzacze Blu-ray, komputery PC, czy dekodery STB. Sygnał IP wychodzący z enkodera może być podany na switch ethernetowy celem podziału na większą liczbę urządzeń w sieci Ethernet bazującej na skrętce komputerowej lub router, który umożliwia szybkie tworzenie sieci przewodowej/bezprzewodowej. Przepływność sygnału kompresowanego na wyjściu Enkodera wynieść może maksymalnie 15 Mbit/s. Do oglądania strumieni IP generowanych przez enkoder posłużyć mogą komputery PC, laptopy, smartfony oraz inne urządzenia mobilne z zainstalowaną darmową aplikacją VLC.

Signal-433 R86433 wyposażony jest w złącze USB umożliwiające nagrywanie materiału źródłowego w formacie .ts oraz odtwarzanie tego lub innego materiału w tym formacie. Oznacza to, że do odtworzenia jakiegokolwiek materiału multimedialnego nie jest konieczne podłączanie do modulatora żadnego urządzenia - wystarczy pendrive z odpowiednim plikiem lub zbiorem plików.

Konfiguracja ustawień konfiguracyjnych takich, jak: rodzaj transmisji IP, przepływność bitowa strumienia, czy rozdzielczość, dokonuje się przez przeglądarkę WWW. Przed przystąpieniem do konfiguracji, użytkownik powinien upewnić się, że adres IP komputera znajduje się w tej samej klasie adresów, co domyślny adres modulatora oraz dodatkowo, że są one różne. Konflikt lub zła adresacja uniemożliwią połączenie się z urządzeniem.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii SAT KRAK


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

339 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...