reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Sługi boże” - film Agory i TVP w kinach

dodano: 2016-09-16 17:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora/satkurier.pl

Agora TVP „Sługi boże” wiara religia Kościół chrześcijaństwo W piątek, 16 września br. do kin trafił film „Sługi boże”. Za jego produkcję odpowiada Prasa i Film, koproducentami są Agora, TVP, Odra Film, Studio Produkcyjne Orka i Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF), wsparcia udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Dolnośląski Fundusz Filmowy, a jego dystrybutorem jest spółka Next Film, należąca do Grupy Helios (Agora). W obsadzie znaleźli się m.in. Bartłomiej Topa, Julia Kijowska, Małgorzata Foremniak, Adam Woronowicz, Henryk Talar, Andrzej Konopka, Krzysztof Stelmaszyk, Karolina Kominek, Anna Lucińska, Anna Kerth i Monika Dryl.

Agora TVP „Sługi boże” wiara religia Kościół chrześcijaństwo


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, „Sługi boże” to trzymająca w napięciu historia śledztwa w reżyserii Mariusza Gawrysia. Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Dochodzenie prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa) wraz z Aną Wittesch (Julia Kijowska), niemiecką policjantką o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia, by prowadzić inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się, że do miasta przybywa wysłannik watykańskiego banku, doktor Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana, komisarz Warski i Ana muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie ufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna.
 
Bartłomiej Topa na plakacie promującym kinową emisję filmu „Sługi boże”, foto: Agora
Bartłomiej Topa na plakacie promującym kinową emisję filmu „Sługi boże”, foto: Agora


„Sługi boże” to pierwsza rodzima produkcja, której premiera odbędzie się jednocześnie w Polsce oraz w szerokiej dystrybucji w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Widzowie za granicą zobaczą film 16 września br. dzięki Phoenix Productions. Docelowo „Sługi boże” trafią do ponad 100 zagranicznych kin.

Filmowi towarzyszy także powieść kryminalna autorstwa Adama Formana pod tym samym tytułem, która ukazała się w czwartek, 25 sierpnia br. nakładem Wydawnictwa Agora (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna podwójna E863B - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

139 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...
reklama