reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Skylink: Viaccess Orca stopniowo zastąpi Irdeto

dodano: 2016-09-18 00:59
autor: Janusz Sulisz | źródło: Skylink

Skylink_antena+karta_360px.jpg Operator platformy satelitarnej Skylink rozpocznie w ciągu kilku tygodni dostarczać na czeski i słowacki rynek karty z modułami dostępu warunkowego Viaccess Orca. Celem Skylink jest, aby w ciągu roku zastąpić istniejące karty Irdeto. To małe zaskoczenie, że Irdeto poniekąd traci rynek czeski i słowacki (i nie tylko) na rzecz Viaccess Orca. Dla dotychczasowych klientów Skylink nic się nie zmienia. Kanały będą nadal kodowane w systemie Irdeto - równolegle w obu systemach - podobno przez 5 lat.

Skylink_irdeto_CAM_dekodery_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- W ramach M7 Group, zdecydowaliśmy się na projekty rozwojowe, i zamiast używać różnych systemów, będzie jeden system - Viaccess Orca - powiedział czeskiemu portalowi parabola.cz Jaromir Glisník, członek zarządu M7 Group, która prowadzi platformę Skylink.


To ciekawa wypowiedź, bo oznacza to, że Irdeto w przyszłości może stracić nie tylko rynki naszych południowych sąsiadów, ale także rodzimy rynek Beneluksu - dotyczyć to będzie holenderskiej platformy Canal Digitaal, belgijskiej TeleSAT,  flamandzkiej platformy TV Vlaanderen, austriackiej AustriaSat i także niemieckich działań M7 Germany.


- Na rynku stopniowo pojawią się nowe dekodery z nowym systemem kodowania. Nasi klienci posiadający karty Irdeto nie będą mogli korzystać z tych dekoderów. Dla nich wprowadziliśmy możliwość wymiany kart, dzięki czemu nie trzeba będzie kupować nowej karty - wyjaśnia Jaromir Glisník.


Karty Irdeto będą stopniowo znikać z rynku czeskiego i słowackiego.

- Dostawy nowych kart Irdeto na rynek stopniowo zastąpią karty Viaccess Orca. Ten proces potrwa około jednego roku. Po jakimś czasie nowe karty Irdeto nie będą oferowane nowym klientom, którzy zechcą skorzystać z Skylink, np. w telewizorze z tunerem DVB-S2 - wtedy klient będzie potrzebował moduł CAM  - mówi Jaromír Glisník.


W przypadku nowej karty Skylink w systemie Viaccess klient będzie musiał albo nowy dekoder albo moduł CAM.

- Niestety moduł Irdeto CAM w połączeniu z kartą Viaccess Orca nie będzie działał. W związku z tym, że na rynku musi pojawić się moduł CAM Viaccess Orca - mówi Jaromír Glisník.

- Nowe moduły Viaccess Orca dla Skylink będą produkowane przez francuską firmę Neotion. Moduły będą działać zgodnie standardem CI+  tylko w telewizorach i wybranych odbiornikach CI+.

- Dystrybucją kart i modułów zainteresowało się 3 dystrybutorów - mówi Jaromír Glisník
i dodaje:

- Sądzę, że pierwsze zlecenia zostaną zrealizowane w ciągu miesiąca, dwóch.


- Przez dłuższy czas na rynku będą współistnieć dekodery dwóch systemów Irdeto i Viaccess Orca - wyjaśnia Jaromir Glisník.

- Klienci nie muszą martwić się o koniec obecnego systemu oraz wymianę kart Irdeto. Nie ma planów wymiany kart - dodaje.


Jak długo będą współistnieć systemy Irdeto i Viaccess w platformie Skylink?


-  Z moralnego i technicznego punktu widzenia żywotność odbiorników to 5 lat, więc oczywiste jest, że potrwa to jeszcze przez co najmniej 5 lat, bo liczba aktywnych klientów z kartą i dekoderem Irdeto to setki tysięcy. Można powiedzieć, że przez co najmniej 5 lat nie ma sensu zmieniać kart - podsumował Jaromír Glisník, podkreślając, że nie można zagwarantować długiej żywotności niczego. Jeśli, na przykład, nastąpi jakaś awaria systemu Irdeto to przyspieszy to przejście na system Viaccess Orca.


Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

999 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...
reklama