reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Udane testy transmisji 4K z F1

dodano: 2016-09-23 16:03
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Sky/Tata Communications/F1

F1 UHD 4K Formuła 1 Podczas 2016 Formula 1 Singapore Airlines Singapore Grand Prix w dniach 16-18 września br. indyjski gigant Tata Communications, Formula One i brytyjski Sky przeprowadzili testy transmisji w rozdzielczości UHD. Był to pierwszy raz w historii F1, kiedy wyścig został pokazany w 4K. Na tym się nie skończy, bo Sky planuje nadawać w ultrawysokiej rozdzielczości wszystkie GP sezonu 2017.

Formuła 1 F1 Sky


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aby przeprowadzić transmisję F1 w UHD, na torze w Singapurze zainstalowano nowoczesne kamery 4K. Materiał filmowy był montowany na miejscu, a sygnał wyjściowy UHD był przekazywany do centrali Sky w Osterley w Wielkiej Brytanii przy użyciu rozwiązania Tata Communications. Video Connect umożliwia nadawcom dostarczanie strumienia wideo na żywo za pośrednictwem sieci światłowodowej.
 

UHD oferuje czterokrotnie wyższą rozdzielczość niż HD, przez co oglądanie F1 jest dla fanów mocniejszym i bardziej wciągającym wrażeniem niż kiedykolwiek przedtem. Chcemy pokazać każdy wyścig kolejnego sezonu na żywo w UHD przy użyciu usługi nowej generacji Sky Q, a także chcemy nadal dawać naszym klientom pełne akcji wrażenia z oglądania F1, jakich oni pragną

- powiedział Keith Lane, dyrektor operacyjny Sky.

W Polsce prawa do pokazywania Formuły 1 ma Eleven Sports Network. Co prawda, nadawca uruchomił niedawno swój trzeci kanał Eleven Extra, ale o planach rozpoczęcia nadawania w 4K milczy. Byłaby to ciekawa opcja, biorąc pod uwagę, że to właśnie wielkie wydarzenia sportowe najbardziej napędzają popyt na nowe technologie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...