reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

AXN: Juliette Lewis w serialu „Podejrzany” 2

dodano: 2016-09-21 13:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Sony Corporation

AXN „Podejrzany” Juliette Lewis i Michael Ealy Juliette Lewis, ikona kina lat 90. ubiegłego wieku, gwiazda filmów „Urodzeni mordercy, „Co gryzie Gilberta Grape'a”, „Przylądek strachu”, „Kalifornia” czy „Dziwne dni”, powraca w roli nieustępliwej pani detektyw w 2. sezonie serialu „Podejrzany” („Secrets & Lies”). W nowej odsłonie kryminalnej produkcji detektyw Andrea Cornell poprowadzi śledztwo w sprawie morderstwa młodej żony spadkobiercy fortuny, Erica Warnera. Pierwszy odcinek 2. sezonu serialu wyemitowany zostanie w poniedziałek, 26 września br. o godzinie 22:15 w AXN, dzień po jego premierze amerykańskiej.

AXN „Podejrzany” Juliette Lewis i Michael Ealy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Juliette Lewis - ikona wykluczonych w 2. sezonie serialu „Podejrzany” w AXN

Tylko u największych aktorów dochodzi do takiej zawodowej schizofrenii: jednego dnia rock’n’rollowy występ ze swoim zespołem Juliette and The New Romantiques na granicy samookaleczenia, by drugiego dnia wcielić się w zimną, wyniosłą, wyrachowaną detektyw Andreę Cornell w serialu „Podejrzany”.

- Byłam czołową outsiderką kina. Ale to pisanie muzyki i granie w rockowym zespole, było moją obsesją od urodzenia

- przyznaje Juliette Lewis, główna bohaterka dwóch sezonów kryminalnej produkcji „Podejrzany”.


Ta obsesja zawładnęła nią tak bardzo, że przez sześć lat żyła wyłącznie rock’n’rollem, w kolejnych swoich formacjach muzycznych. Podejrzany przywrócił ją małemu ekranowi. Tą rolą udowodniła, że kobiety w rolach detektywów sprawdzają się niekiedy lepiej od mężczyzn. Bo kobiety w policyjnym świecie nigdy nie miały łatwo. A te prowadzące śledztwo, były prawie na przegranej pozycji. To pokazała rola z końca lat 80. ubiegłego wieku, inspektor Kate Moore (Tyne Daly) w filmie „Strażnik” prawa z Clintem Eastwoodem, wcielającym się w postać Harry’ego Callahana. Ponieważ była kobietą, żaden mężczyzna nie chciał z nią pracować. Brudnemu Harremu została przydzielona przez zwierzchnika poleceniem służbowym. Oczywiście na początku pani inspektor zaliczyła serię wpadek. Ale okazało się - ku zdumieniu Brudnego Harrego - że kobieta także może być nieustępliwa w ściganiu przestępców, odważna, znać sztuki wali, celnie strzelać z rewolweru i szybko odkrywać tajemnice zbrodni.

Inaczej to wyglądało w filmie „Fargo” braci Coen z lat 90. ubiegłego wieku. W Minnesocie doszło do serii zbrodni. Dochodzenie prowadziła Marge Gunderson (Oskar za tę rolę dla Frances McDormand), komendantka lokalnego posterunku policji. Ciężka zima, dwóch psychopatycznych morderców, zagadkowe porwanie, a pani komendant w zaawansowanej ciąży. Ale to ona odwalała najcięższą robotę i na dodatek nie traciła głowy w sytuacjach kryzysowych, jak jej koledzy po fachu. Takiej śledczej do tej pory na ekranie nie było.

Podobnie jak zastępczyni szeryfa, Molly Solverson (Allison Tolman) w serialu „Fargo”, który powstał na podstawie oskarowego pierwowzoru. Na szczęście scenariusz serialu nie trzymał się kurczowo filmu z lat 90. Bo w serialu Molly Solverson to jowialna, misiowata dziewczyna z sąsiedztwa, piekąca ciasta, zajmująca się kuchnią, zawsze w cieniu swojego nierozgarniętego szefa. Ale... jeśli trzeba przeprowadzić analizę sytuacji, podjąć odważną decyzję czy po prostu wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić porządek z bandytami na przydzielonym jej terenie, nie zawaha się. Allison wywiązała się z tego zadania aktorskiego rewelacyjnie, otrzymała nagrodę Critics' Choice Television Award dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

Deszcz nominacji do nagród spadł także na Mireille Enos czyli detektyw Sarah Linden z mrocznego serialu „The Killing”. Nominowano ją w kategorii dla najlepszej aktorki w serialu do: Emmy, Złotego Globu, Saturna i Critics’ Choice Television. W „The Killing” kobieta detektyw musi dwa razy więcej pracować, żeby udowodnić swoim kolegom, że nie jest dziewczyną od podawania kawy. W trudne śledztwo zabójstwa nastolatki zaangażowała się bez reszty. Nie chciała odpuścić nawet wtedy, gdy naciskali na nią ważni politycy, bo jej motywacją oprócz zawodowej było jeszcze to, że sama była matką. A to radykalnie skomplikowało jej pracę, bo nie mogła zająć się nastoletnim synem, razem z nim wyjechać. Jej życie osobiste było skomplikowane, za to śledztwa przez nią prowadzone były coraz bardziej przejrzyste.

Wzorując się na dwóch postaciach - Sarah Linden i Marge Gunderson - w Polsce scenarzyści wymyślili podkomisarz Izę Dereń (Jowita Budnik znana z „Papuszy”). W mrocznym kryminale „Jeziorak” gra policjantkę rozwiązującą sprawę zabójstwa kobiety. Pani podkomisarz jest w ciąży, trochę przez to spowolniona i niezgrabna, ale widz jest na niej cały czas skupiony dlatego, że obawia się czy dramatyczne przeżycia podczas prowadzonego śledztwa nie odbiją się źle na jej dziecku.

Dziecko ma także komisarz Aldona Ginko (Magdalena Różczka) w serialu TVP „Oficer” (emitowanym w kanałach AXN i AXN Black) (więcej tutaj). Jej postać to nowa jakość w kryminalnych serialach: skończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim (UW), zna angielski, francuski, hiszpański, została szefem Samodzielnej Grupy Dochodzeniowej, ma czarny pas w judo, była mistrzynią policji w tańcu towarzyskim i wicemistrzynią w slalomie narciarskim. Ale po śmierci męża, także oficera policji, wikła się w romans z podkomisarzem Tomaszem Kruszyńskim „Kruszonem” (Borys Szyc). Razem wychowują jej córkę Agatę. Okazuje się, że policjantki w polskich serialach, muszą bardzo walczyć ze sobą i otoczeniem, by sprawy rodzinne nie kolidowały z ich zawodowymi.

Tymczasem życie rodzinne nie wpływa na pracę detektyw Cornell (Juliett Lewis) w „Podejrzanym”. Całe jej życie to praca. Za każdym razem gdy się pojawia na ekranie mamy przed sobą nie panią detektyw lecz symbol praworządności i zapewnienie nieuchronnej kary za zbrodnie. Andrea Cornell wypełnia sobą każdą scenę, jest nienagannie ubrana, uczesana, z pistoletem i w śnieżnobiałej, bądź błękitnej bluzce pod zawsze czarną marynarką. Przesłuchiwani dowiadują się od niej, że w swojej pracy widziała już wszystko i zawsze, z podkreśleniem „zawsze”, dojdzie do prawdy. Tak było w sezonie pierwszym po zabójstwie pięcioletniego chłopca, Toma Murphy'ego. Przy okazji tej potwornej zbrodni wyszły na jaw kolejne sekrety jakie skrywali mieszkańcy spokojnego, eleganckiego, podmiejskiego osiedla na którym doszło do zabójstwa: zdrady, kłamstwa, molestowanie, przemoc domowa. Andrea Cornell nie wahała się postawić zarzutu morderstwa Benowi Crawfordowi, sąsiadowi chłopca, który podczas porannego biegania znalazł jego ciało. A i jak się okazało w tracie dochodzenia, był jego biologicznym ojcem, zdradzając żonę z sąsiadką.

W drugim sezonie Andrea Cornell będzie prowadziła śledztwo w świecie wielkiej finansjery w Karolinie Północnej. Na przyjęciu ginie Kate (Jordana Brewster znana z „Szybcy i wściekli 7”). To młoda żona spadkobiercy fortuny, Erica Warnera (znany z „Almost Human”, Michael Ealy). Pani detektyw na potrzeby śledztwa zaczyna drążyć w prywatnych relacjach łączących członków rodziny Warnerów. Walcząc o reputację i utrzymanie rodzinnego biznesu Eric odkryje, że jego żona i przyjaciele nie byli tymi, za których się podawali. Każdy odcinek serialu pokaże kolejne tajemnice z życia rodziny Warnerów, a krąg podejrzanych o morderstwo będzie się rozszerzał. Ojciec Erica, John (Terry O’Quinn znany z serialu „Lost: Zagubieni”), to biznesmen, który odnosi sukcesy. Siostra głównego podejrzanego, Amanda (znana z filmu „Kocha, lubi, szanuje”, Mekia Cox), żona uznanego chirurga, pracuje jako adwokat. Najmłodszy w rodzinie Patrick (Charlie Barnett) ma jest analitykiem finansowym w rodzinnej firmie.

Juliett Lewis od kilku lat chce połączyć dwa żywioły: muzyczny i aktorski. Nazywana „damskim Iggy Popem” przyznała, że takie porównanie do ojca punk rocka, to dla niej wielki komplement.

- Nie sądzę żebym na niego zasługiwała. Nasze kariery muzyczne są nieporównywalne. Takie określenia biorą się z podobnego stanu ducha i energii przekazywanej na koncertach. Staram się, żeby były odbierane jako autentyczne i naturalne

- mówi rock’n’rollowa Lewis, miotająca ze sceny utwory „Hot Kiss” czy „Got Love To Kill”.


Wystąpiła nawet w Polsce, podczas Festiwalu Woodstock, dla 300-tysięcznej publiczności.

Za to aktorska Juliett przyznaje:

- Jeśli już mam jakoś się określać, to przez moje role stałam się ikoną  wykluczonych. Czołową outsiderką kina lat 90.


Zasłużyła na to genialnymi rolami z lat 90.: „Urodzeni mordercy”, „Co gryzie Gilberta Grape’a”, „Przylądek strachu”, „Kalifornia”, „Dziwne dni”.

- To przyszło naturalnie. Nawet nie zorientowałam się, kiedy stałam się specjalistką od ról obitych życiowo kobiet. Ciągnie mnie do nich. W tych postaciach jest niepewność, rozdwojenie osobowości, zagubienie, które mnie intryguje. Mallory Knox z Urodzonych morderców, to postać zła, ale nie do końca. Tak samo jest z Adele z Kalifornii

- mówiła aktorka.


Karierę rozpoczęła w wieku dwunastu lat, debiutując w serialu „Home Fires”. Trzy lata później porzuciła szkołę (trzy tygodnie po rozpoczęciu nauki) i zamieszkała u przyjaciółki. Za rolę w thrillerze Martina Scorsese „Przylądek strachu” otrzymała nominację do Oscara i Złotego Globu.
Zapytana czy czuje się bardziej wokalistką czy aktorką odpowiedziała, że w stu procentach scenicznym wykonawcą muzyki i jej autorem.
 
Mekia Cox w serialu „Podejrzany”, foto: Craig Sjodin/American Broadcasting Companies, Inc.
Mekia Cox w serialu „Podejrzany”, foto: Craig Sjodin/American Broadcasting Companies, Inc.
Juliette Lewis w serialu „Podejrzany”, foto: Bob D'Amico/American Broadcasting Companies, Inc.
Juliette Lewis w serialu „Podejrzany”, foto: Bob D'Amico/American Broadcasting Companies, Inc.


Premiera 2. sezonu serialu „Podejrzany” w AXN w Polsce dzień po premierze amerykańskiej

Gwiazda filmów „Urodzeni mordercy, „Co gryzie Gilberta Grape'a” oraz „Od zmierzchu do świtu”, Juliette Lewis, wraca jako odtwórczyni głównej roli w 2. sezonie kryminalnej produkcji „Podejrzany”. Pierwszy odcinek 2. sezonu serialu wyemitowany zostanie w poniedziałek, 26 września br. o godzinie 22:15 w AXN, dzień po jego premierze amerykańskiej (więcej tutaj i tutaj).

Drugi sezon serialu „Podejrzany” (angielski tytuł „Secrets & lies”) to historia śledztwa toczącego się w świecie wielkiej finansjery w Karolinie Północnej. Pewnego dnia na przyjęciu w tajemniczych okolicznościach ginie Kate (w tej roli Jordana Brewster, znana z filmu „Szybcy i wściekli 7”), młoda żona spadkobiercy fortuny, Erica Warnera (Michael Ealy). Sprawą zajmuje się detektyw Andrea Cornell (Juliette Lewis), która na potrzeby śledztwa zaczyna drążyć w prywatnych relacjach łączących członków rodziny Warnerów. Walcząc o swoją wolność, reputację i utrzymanie rodzinnego biznesu, Eric szybko odkrywa, że jego ukochana żona i bliscy nie są tymi, za których się podawali.

Każdy odcinek serialu odkrywa kolejne tajemnice z życia rodziny Warnerów, a krąg podejrzanych o morderstwo ciągle się rozszerza. Ojciec Erica, John (znany z serialu „Lost: Zagubieni”, Terry O’Quinn), to odnoszący sukcesy biznesmen i człowiek o nieskazitelnej reputacji. Siostra głównego podejrzanego, Amanda (znana z filmu „Kocha, lubi, szanuje”, Mekia Cox), żona uznanego chirurga, pracuje jako adwokat. Najmłodszy w rodzinie Patrick (Charlie Barnett) pracuje w rodzinnej firmie jako analityk finansowy.

W nowym sezonie produkcji nie zobaczymy już Ryana Philippe’a. Wraz z nowym śledztwem w serialu pojawi się nowy główny podejrzany, Eric Warner. W tej roli Michael Ealy, którego można było niedawno zobaczyć na dużym ekranie w thrillerze „Idealny facet”. Wcześniej występował z Kevinem Baconem, jako budzący strach seryjny morderca Theo w serialu „The Following”, a także w produkcji „Almost Human”.

Serial został stworzony przez Barbie Kligman („Prywatna praktyka”) i powstał na podstawie australijskiego serialu o tym samym tytule, wykreowanego przez Stephena Irwina. O tym, kto okaże się winnym głośnej zbrodni, widzowie będą mogli się przekonać oglądając drugi sezon serialu w kanale AXN.

„Podejrzany” - sezon 2., obsada

Juliette Lewis jako etektyw Andrea Cornell, rodzinne miasto: Los Angeles, Kalifornia, USA, data urodzenia: 21 kwietnia

Juliette Lewis uznaje się za jedną z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych aktorek jej pokolenia. Po tym, jak po raz pierwszy oczarowała widzów i krytyków rolą Danielle Bowden w „Przylądku strachu”, za którą otrzymała nominację do Oscara, występowała w produkcjach najwybitniejszych reżyserów - grała między innymi u Martina Scorsese, Woody'ego Allena, Lasse Hallströma, Katherin Bigelow, Olivera Stone'a i Garry'ego Marshalla. W brawurowo zagranych scenach u boku Roberta De Niro w „Przylądku strachu” Scorsese ukazała subtelności okresu dojrzewania, czym zapewniła sobie nominację do Oscara i Złotego Globu dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Scena z De Niro na sali teatralnej przeszła do historii kina jako klasyk. Dzięki grze aktorskiej Lewis odgrywane przez nią postaci stają się bardziej autentyczne lub komiczne w naturalny sposób. To aktorka niezwykle wszechstronna, a jej styl jest oryginalny i zniewalający.
 
Lewis współpracowała z Woodym Allenem w „Mężach i żonach”, gdzie zagrała pewną siebie studentkę ze słabością do starszych mężczyzn, a w szczególności do pewnego żonatego profesora. Niedługo potem zaczęła występować w głównych rolach w wielu kinowych hitach i produkcjach, które znalazły uznanie w oczach krytyków, takich jak „Kalifornia”, „Krwawy Romeo”, „Co gryzie Gilberta Grape'a”, czy „Urodzeni mordercy” - kontrowersyjnej satyrze Oliviera Stone'a o dwóch seryjnych mordercach, którzy stają się żywymi legendami i idolami. Lewis wystąpiła również w komedii Nory Ephron „Wariackie święta” u boku Steve'a Martina i Adama Sandlera, w filmie akcji SF „Dziwne dni” z Ralphem Fiennesem i Angelą Bassett w reżyserii zdobywczyni Oscara Kathrine Bigalow, w filmie o wampirach Quentina Tarantino „Od zmierzchu do świtu” z George’em Clooneyem i Salmą Hayek, w „Gorszej siostrze” Gary'ego Marshalla oraz w „Old school: Niezaliczona” razem z Lukiem Wilsonem, Vince’em Vaughnem i Willem Ferrellem.
 
Po pięcioletniej przerwie od aktorstwa, którą wykorzystała wyłącznie na rozwijanie dobrze zapowiadającej się kariery muzycznej, Lewis ogłosiła swój udział w wielu filmach, m.in. w „Dziewczynie z marzeniami”, komedii w reżyserii Drew Barrymore, w której występowała obok Ellen Page, Marcii Gay Harden i Kirsten Wiig, w komedii romantycznej „Tak to się teraz robi” z Jennifer Aniston, Jasonem Batemanem i Patrickiem Wilsonem, w debiucie reżyserskim Marka Ruffalo „Sympathy for Delicious” u boku Orlando Blooma i Laury Linney oraz w przyjętym z uznaniem niezależnym dramacie „Wyrok skazujący”, w którym wystąpili również Hilary Swank, Melissa Leo i Sam Rockwell. Krytycy rozpływali się nad rolą Lewis, a „Time Magazine” chwalił aktorkę za „chwile, które kradły scenę” i jej kreację przebiegłej byłej dziewczyny. W równie zachwyconym aktorką „Entertainment Weekly” napisano: „Juliette Lewis przypomniała fanom, dlaczego chcemy, żeby zawsze grała w niezależnych produkcjach”. „San Francisco Chronicle” natomiast wydał opinię, że Juliette Lewis jest wspaniałą aktorką, a jej sposobu kreacji postaci powinno się uczyć w szkołach.

Ostatnio widzieliśmy ją u boku Meryl Streep, Julii Roberts i Ewana McGregora w filmie „Sierpień w hrabstwie Osage”, który opiera się na nagrodzonej Pulitzerem i nagrodą Tony sztuce Tracy Letts, oraz w niezależnym filmie „Kelly and Cal”, za który zebrała bardzo dobre recenzje krytyków. „Entertainment Weekly” okrzyknął ją w tej roli mianem „gwiazdy u szczytu kariery”, a „Variety” dodał, że aktorka „błyszczy w głównej roli, która wydaje się stworzona specjalnie dla niej”. „Los Angeles Times” również chwalił aktorkę, która „zagrała jedną z najlepszych ról w karierze”. Na jesieni bieżącego roku Juliette występowała w filmie akcji „Jem i Hologramy”, opartym na animowanym serialu produkcji Hasbro z lat 80. ubiegłego wieku.

Lewis występowała również w wielu produkcjach telewizyjnych, między innymi w produkcji Showtime „Niebo nad Luizjaną”, za którą otrzymała nominację do Emmy, oraz obsadzono ją w głównej roli w produkcji HBO „Histeryczna ślepota” w reżyserii Miry Nair, u boku Umy Thurman i Geny Rowlands.

Michael Ealy jako Eric Warner, rodzinne miasto: Silver Spring, Maryland, USA,  data urodzenia: 16 sierpnia

Michaelowi Ealy'emu robota pali się w rękach - co chwila przenosi się z telewizji na wielki ekran i z powrotem. Ostatnio widzieliśmy go w thrillerze „Idealny facet” produkcji Sony Screen Gems, który wszedł do kin we wrześniu 2015 roku. Wcześniej występował z Kevinem Baconem jako budzący strach seryjny morderca Theo w emitowanym przez Fox „The Following”, a aktor został okrzyknięty przez media „nowym obliczem zła”. Teraz wystąpi jako Eric Warner, bystry i dobrze wykształcony spadkobierca rodzinnej firmy inwestycyjnej, w drugim sezonie dramatu ABC „Podejrzany”, u boku Juliette Lewis. Zdaje się, że główny bohater ma wszystko, między innymi piękną żonę, która wiele w swoim życiu osiągnęła. Pewnej nocy zostaje zamordowana, a jego dotychczasowe życie zostaje wywrócone do góry nogami.

Wcześniej Ealy grał w serialu telewizyjnym wyprodukowanym przez JJ Abramsa „Almost Human”, za który otrzymał nominację do nagrody Amerykańskiego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Społeczności Afroamerykańskiej (NAACP) w kategorii „główna rola w serialu dramatycznym”. Występował również u boku Kevina Harta w filmie wyprodukowanym przez Sony Screen Gems „Myśl jak facet 2”, będącym sequelem hitu „Myśl jak facet”. Przedtem Ealy wystąpił w remake'u „Tej ostatniej nocy” (w pierwotnej wersji z Demi Moore i Robem Lowe’em), również produkcji studia Sony Screen Gems, który do kin trafił w tym roku.

W 2012 roku Ealy wystąpił w amerykańskim serialu telewizyjnym „Partnerzy” oraz w wielu odcinkach hitu CBS „Żona idealna”, chwalonego przez krytyków serialu Showtime „Californication” oraz równolegle w adaptacji filmowej znanej sztuki „For Colored Girls Only, Who Consider Committing Suicide When The Rainbow Is Not Enough” produkcji Tyler Perry Studios i Lionsgate Films. Pojawił się również u boku Kare Beckinsale w produkcji Sony Screen Gems „Underworld: Przebudzenie”. Wcześniej grał jedną z głównych ról w produkcji Sony Pictures „Siedem dusz” u boku Willa Smitha, który sam wybrał Ealy'ego do ważnej roli jego młodszego brata w tym mrocznym dramacie. Ealy wystąpił też w filmie o drugiej wojnie światowej w reżyserii Spike'a Lee „Cud w wiosce Sant Anna”, produkcji wytwórni Walt Disney Pictures. Jego hipnotyzująca gra aktorska w tej opartej na faktach historii czterech Buffalo Soldiers, którzy ryzykowali życie, by ocalić pewnego włoskiego chłopca znajdującego się na terenie zajętym przez wrogie siły, spotkała się z uznaniem widzów. Będąc studentem historii i wspierając edukację, Ealy pojawił się również w miniserialu dokumentalnym „The People Speak”, opartym na cieszącej się popularnością książce Howarda Zinna. Jedną z historycznych postaci, które odgrywał, był Malcolm X. Wystąpił też w innych miniserialach dokumentalnych z gwiazdami, takimi jak Matt Damon, Viggo Mortensen, Sean Penn, Josh Brolin i Don Cheadle.

Jedną z jego najbardziej chwalonych i zapadających w pamięć ról była ta w miniserialu Showtime „Uśpiona komórka”, gdzie wcielił się w postać Darwyna, agenta FBI będącego muzułmaninem, wysłanego incognito w celu infiltracji komórki przestępczej w Los Angeles. „Uśpiona komórka” szybko otrzymała nominację do Złotego Globu za najlepszy miniserial oraz wyróżnienie Amerykańskiego Instytutu Filmowego dla najlepszego programu roku. Ealy również otrzymał nominację do Złotego Globu za rolę w miniserialu. Oprah Winfrey wybrała Ealy’ego na partnera Halle Berry w filmie telewizyjnym ABC i Harpo Films „Oprah Winfrey przedstawia: Ich oczy oglądały Boga”. Recenzje na temat roli Ealy’ego były świetne, a film obejrzało 26 mln osób. Ealy otrzymał nominację do nagrody NAACP dla najlepszego aktora w filmie telewizyjnym, miniserialu lub dramacie za rolę „Teacake”. Aktor wystąpił też u boku DMX-a w filmie noir „Nigdy nie umieraj sam”, wyprodukowanym przez Fox Searchlight Pictures, który został zaprezentowany na festiwalu filmowym w Sundance.

Ealy pochodzi z Silver Spring w stanie Maryland, w USA, gdzie studiował filologię angielską. Wkrótce potem aktor przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie grał w wielu produkcjach teatralnych, między innymi w hitach teatru Off-Broadway „Joe Fearless” i „Whoa Jack”, za które otrzymał nominacje do nagrody Adelco. Wkrótce później pojawił się gościnnie w produkcji NBC „Prawo i porządek”, w serialu Showtime „Slow Food”, a następnie obsadzono go w cieszącym się uznaniem krytyków filmie „Całując Jessikę Stein” produkcji Fox Searchlight oraz w „Bad Company - Czeski łącznik” producenta Jerry’ego Bruckheimera.

Podczas odwiedzin u znajomych w Los Angeles aktor usłyszał o przesłuchaniu do „Barbershop”. Wybrano go do roli Ricky'ego Nasha, recydywisty pracującego w lokalnym salonie fryzjerskim. Film otrzymał nominację do nagrody NAACP za najlepszy film oraz nominację do People's Choice Award w kategorii „ulubiona komedia”.

Ealy pojawił się w wydaniach „Najseksowniejszy mężczyzna” magazynu „People” w 2002 i 2013 roku w grupie aktorów w kategorii „Na granicy” („On the Verge”). Pojawił się także w rankingu „Sizzlin’ 16” E! Entertainment Television w 2004 roku, a jego twarz trafiła na okładkę „Hollywood Screen Gems” magazynu „Essence” w jego kwietniowym wydaniu z 2004 roku.
    
Terry O’Quinn jako John Warner, rodzinne miasto: Newberry, Michigan, USA, data urodzenia: 15 lipca

Terry O’Quinn zapisał się na zawsze w historii telewizji, kina i teatru. Obecnie gra Johna Warnera, czarującego i przemiłego magnata finansowego oraz kochającego ojca trójki dzieci w dramacie ABC „Podejrzany”.

Warsztat aktorski szlifował w sztukach „Wiele hałasu o nic”, „Szklana menażeria” oraz „Foxfire”, a na wielkim ekranie zadebiutował w filmie Michaela Cimino „Wrota niebios”. Po raz pierwszy zyskał rozgłos dzięki złożonej i mrożącej krew w żyłach roli w kultowym „Ojcu chrzestnym”. Zagrał również w „Miejscach w sercu”, „Czarnej wdowie”, „Młodych strzelbach”, „Człowieku rakiecie” i „Lęku pierwotnym”.

O’Quinn wystąpił także w nagradzanych filmach telewizyjnych „Wczesny mróz” i „Bez wyroku”, dzięki czemu zaczął się pojawiać częściej lub na stałe w wielu innych serialach, m.in. w „Organizacji śmierci”, „Ryzykownej grze”, „JAG - Wojskowym Biurze Śledczym”, „Prezydenckim pokerze” i „Agentce o stu twarzach”. Dzięki roli w „Agentce o stu twarzach”, twórca serialu J.J. Abram zaoferował mu rolę tajemniczego Johna Locke’a w przełomowym serialu „Zagubieni”. To właśnie za nią O’Quinn otrzymał nominację do Emmy w 2005 roku i nagrodę Emmy dla najlepszego aktora drugoplanowego w 2007 roku.

Od czasu roli w dramacie paranormalnym ABC „666 Park Avenue” O’Quinn zagrał również w serialu DirecTV „Full Circle”, w serialu Fox „Piętno gangu” oraz jako powracająca postać w hicie CBS „Hawaii 5-0”.

Mekia Cox jako Amanda Warner Young, rodzinne miasto: Orlando, Floryda, USA, data urodzenia: 18 listopada

Gdy Mekia Cox miała zaledwie 2 lata, po raz pierwszy zaśpiewała i zatańczyła przed widownią. Gdy tylko zeszła ze sceny, powiedziała, że bardzo jej się tam podobało. Już wtedy wiedziała, że celem jej życia będzie praca w przemyśle rozrywkowym.
 
Szlifując umiejętności na uniwersytecie stanowym Florydy na kierunku musicalowym, objechała cały kraj, występując w musicalach „Sława i „Smokey Joe’s Cafe”. Pod koniec drugiego roku w trasie otrzymała pierwszą rolę telewizyjną - w serialu „Pogoda na miłość”.
 
Niedługo po przybyciu do Los Angeles zagrała gościnnie w serialach „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”, „Half and Half” oraz „Kości”.
 
W 2009 roku Cox została wybrana jako jedna z dwóch głównych tancerek do serii koncertów będących legendarnym powrotem króla pop Michaela Jacksona oraz do powstałego na ich bazie filmu dokumentalnego „This Is It”, w którym tańczy do „The Way You Make Me Feel”.
 
Po powrocie na mały ekran Cox wystąpiła w serialu J.J. Abramsa „Pan i Pani Bloom” oraz w serialu Franka „Darabonta Mob City”. Inne produkcje telewizyjne, w których wystąpiła, to między innymi „Chirurdzy”, „Gotham”, „Key and Peele”, „Almost Human” i „Nie ma lekko”. Pojawiła się również u boku Ryana Goslinga i Steve'a Carrella w filmie „Kocha, lubi, szanuje”.

W wolnym czasie Cox dzieli się doświadczeniem z innymi artystami, samodzielnie reżyserując i produkując. W czerwcu br. sama wyprodukowała „Broadway at the W”, jednorazowy występ, na który wyprzedano wszystkie bilety i podczas którego prezentowano utwory z różnych przedstawień z Broadwayu.

Charlie Barnett jako Patrick Warner, rodzinne miasto: Sarasota, Floryda, USA, data urodzenia: 4 lutego

Charlie Barnett to wszechstronny aktor, który równie dobrze gra pozytywne postaci o idealistycznym nastawieniu do świata, co budzące silne emocje czarne charaktery. Zasłynął rolą Petera Millsa w serialu dramatycznym „Chicago Fire” - hicie NBC. W trzech sezonach serialu Barnett gra młodego rekruta, który chce pójść w ślady zmarłego ojca i stara się odnaleźć swoje miejsce, pracując jako strażak i ratownik medyczny w Chicago.

Wystąpił w wielu odcinkach pokrewnego serialu „Chicago P.D.” oraz gościnnie w „Prawo i porządek: Sekcja specjalna” oraz „Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar”.

Na wielkim ekranie Barnett wystąpił u boku największych gwiazd, między innymi w „Facetach w czerni 3” z Willem Smithem i Joshem Brolinem. Zagrał również w „Gejbi”, który miał premierę na festiwalu filmowym South by Southwest, w historii miłosnej z zawirowaniami - „The Happy Sad” oraz w filmie „Szeregowy Romeo”, współczesnej adaptacji „Romea i Julii”.

Barnett zawsze z pasją podchodził do aktorstwa. W wieku siedmiu lat zaczął występować w operze i teatrze muzycznym w rodzinnym mieście Sarasota na Florydzie, a następnie ukończył prestiżową Julliard School w Nowym Jorku. Większość swoich dziecięcych lat spędził na jachcie żaglowym. Poza żeglarstwem jego pasją są klasyczne samochody. Mieszka w Los Angeles, choć serce pozostawił w Wielkim Jabłku.
 
Kenny Johnson jako Danny, rodzinne miasto: New Haven, Connecticut, USA, data urodzenia: 13 lipca

Przed rolą w „Podejrzanym Kenny Johnson regularnie pojawiał się w serialu „Bates Motel” oraz jednocześnie w „Chicago Fire” i „Kamuflażu”. Zagrał również w kilku odcinkach ostatniego sezonu hitu Showtime „Dexter” oraz wielokrotnie w głośnym serialu FX „Synowie Anarchii”.
 
Johnson zasłynął rolą detektywa Curtisa „Lemonheada” Lemansky'ego w dobrze ocenianym przez krytyków „Świecie gliniarzy”. Popularność przyniosła mu także główna rola w „Saving Grace”, u boku Holly Hunter. Zagrał także Matta Webba, partnera detektyw Jane Timoney (granej przez Marię Bello), w mrocznym dramacie kryminalnym „Główny podejrzany”.
 
Pochodzi z Nowej Anglii, gdzie dorastał na trzydziestoakrowej farmie. Karierę rozpoczął rolami w filmach „Zwariowana rodzinka, u boku Jennifer Tilly, „Blade - Wieczny łowca” i Pierwsza liga 3”.
 
Jordana Brewster jako Kate Warner, data urodzenia: 26 kwietnia

Dzięki talentowi aktorskiemu, urodzie i naturalności w oku kamery Jordana Brewster na trwałe zagościła na wielkim i małym ekranie, pojawiając się w licznych produkcjach hollywoodzkich. Od samego początku była nieodłączną częścią obsady serii „Szybcy i wściekli”, a wyprodukowany przez Universal film „Szybcy i wściekli 7”, który trafił do kin zeszłą wiosną, pobił rekordy wpływów, stając się najbardziej kasową serią Universal w historii.

Poza kolejnym wcieleniem w rolę Mii Toretto w „Szybkich i wściekłych 7” Brewster występowała ostatnio u boku Katherine Heigl i Patricka Wilsona w „North of Hell”. Mogliśmy ją oglądać również w „American Heist” z Haydenem Christensenem i Adrienem Brodym, który w kinach pojawił się na początku 2015 roku.

Brewster grała główną rolę w remake'u TNT „Dallas”, a obecnie gra w drugim sezonie kryminalnego dramatu ABC „Podejrzany”. Brewster występowała również w serialu TNT „Gra pozorów” i serialu NBC „Chuck”. Zagrała główną rolę u boku Jamesa Franco w „Annapolis” produkcji studia Disney Touchstone Pictures oraz rolę w „Nearing Grace”, niezależnym filmie będącym adaptacją powieści „Nearing Grace” Scotta Sommera, którego premiera miała miejsce na festiwalu filmowym w Los Angeles w lipcu 2005 rok.

Brewster wystąpiła również w prequelu „Teksańska masakra piłą mechaniczną” w reżyserii Jonathana Liebesmana dla studia New Line. Pojawiła się także w hicie festiwalu filmowego w Sundance „D.E.B.S.”, opartym na krótkometrażowej komedii Angeli Robinson, wyprodukowanym przez Samuel Goldwyn Films, którego premiera miała miejsce w marcu 2005 roku.

Jordana została obsadzona w roli Mii w „Szybkich i wściekłych” w reżyserii Roba Cohena w 2001 roku i w roli Delilah w thrillerze science fiction „Oni” w reżyserii Roberta Rodrigueza, wyprodukowanym przez wytwórnię Miramax Dimension Films w 1998 roku. Brewster występowała również u boku Cameron Diaz, Blythe Danner i Christophera Ecclestona w „Sekrecie” w reżyserii Adama Brooksa, którego premiera miała miejsce na festiwalu filmowym w Sundance w 2001 roku. Aktorka zebrała pochwały od krytyków za rolę w wysoko ocenianym miniserialu NBC „The Sixties”.

Brewster szlifowała zdolności aktorskie w nagrodzonym Emmy dramacie telewizyjnym „As the World Turns”, dzieląc czas między naukę w liceum i rolę Nikki Munson. Po „Szybkich i wściekłych” zrobiła przerwę na studia na Uniwersytecie Yale, który ukończyła w 2003 roku na kierunku filologia angielska. Mieszkała w Brazylii, Anglii i w Nowym Jorku, a obecnie mieszka w Los Angeles z mężem i nowo narodzonym dzieckiem.

„Podejrzany” - sezon 2., produkcja

Barbie Kligman - producentka wykonawcza

Barbie Kligman to scenarzystka i producentka pochodząca z Brooklynu w Nowym Jorku. Swoją przygodę z telewizją rozpoczęła od serialu „Prawo i porządek: Sekcja specjalna”. Pracowała przy takich produkcjach jak „Jack & Bobby”, Everwood”, „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku” i „Pamiętniki wampirów”. Po dwóch latach pracy nad „Prywatną praktyką”, spin-offem „Chirurgów” wykreowanym przez Shondę Rhimes, została producentką wykonawczą. Wyprodukowała odcinek pilotażowy „Podejrzanego”, stworzonego na podstawie australijskiego serialu, i napisała do niego scenariusz.
 
Aaron Kaplan - producent wykonawczy

Aaron Kaplan to założyciel i dyrektor generalny Kapital Entertainment, samofinansującej się, niezależnej wytwórni filmowej. Od chwili założenia w 2009 roku Kapital Entertainment stało się czołową firmą w branży, słynącą z licznych produkcji telewizyjnych, cyfrowych i filmowych. Obecnie spółka zajmuje się produkcją seriali „Podejrzany” dla ABC, „Tajemnice Laury” dla NBC, „Scenki z życia” dla CBS, „Instant Mom” dla Nickelodeon, „Pojedynek na życie” i „Kevin from Work” dla ABC Family oraz „Divorce” dla HBO. Przed założeniem firmy Kaplan pełnił funkcję dyrektora do spraw produktów stworzonych na podstawie scenariuszy w William Morris Agency, gdzie zasiadał również w zarządzie. Kaplan otrzymał dyplom na Uniwersytecie Południowej Kalifornii.

Tracey Robertson - producentka wykonawcza

Tracey Robertson to dyrektor generalna i współzałożycielka Hoodlum, firmy z branży rozrywki wyróżnianej nagrodami Emmy i BAFTA. Stworzyła ją wraz ze swoim wspólnikiem, Nathanem Mayfieldem, z którym współpracuje od 20 lat. Jako dyrektor generalna Tracey sprawuje pieczę nad Hoodlum Television, produkując dramaty w Australii oraz na całym świecie.
 
Tracey mieszka obecnie w Los Angeles, gdzie powstaje drugi sezon serialu telewizji ABC pod tytułem „Podejrzany”, stworzonego na podstawie nagradzanego sześcioczęściowego australijskiego serialu produkcji Hoodlum z Martinem Hendersonem w roli głównej i scenariuszem autorstwa Stephena M. Irwina. Poza tym Hoodlum sprzedało do Stanów Zjednoczonych licencje do dwóch innych australijskich seriali: „The Strange Calls”, zakupiony przez 20th Century Fox, i „Fat Cow Motel”, zakupiony przez ABC Studios i ABC Network. Tracey pracuje również nad kilkoma oryginalnymi produkcjami amerykańskimi, brytyjskimi i australijskimi przeznaczonymi dla studiów, sieci, telewizji kablowych i dostawców usług wideo na żądanie.

Robertson należy do organizacji BAFTA LA, Międzynarodowej Akademii Sztuk i Nauk Telewizyjnych, Australijskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (AACTA) oraz Amerykańskiej Gildii Producentów Filmowych (PGA). W ostatnim czasie została uznana za wybitną absolwentkę i otrzymała stanowisko na Wydziale Kreatywnego Przemysłu na Politechnice w Queensland.

Nathan Mayfield - producent wykonawczy

Nathan Mayfield to współzałożyciel i dyrektor kreatywny Hoodlum, firmy z branży rozrywki wyróżnianej nagrodami Emmy i BAFTA.
 
W 2014 roku Hoodlum wyprodukowało sześcioczęściowy thriller „Podejrzany” dla australijskiej stacji Network Ten. „The Strange Calls”, sześcioodcinkowy serial komediowy przeznaczony dla australijskiego ABC, pojawił się w 2012 roku i jest obecnie emitowany w USA przez Hulu. Odcinek pilotażowy „The Strange Calls” został wyprodukowany dla telewizji NBC w 2015 roku przez 20th Century Fox. Hoodlum współpracuje również z ABC (USA) przy remake’u telewizyjnego serialu komediowego „Fat Cow Motel”. W 2011 roku Hoodlum wyprodukowało dramat na platformę Fox 8 pod tytułem „Przeskok”, który otrzymał nominację do międzynarodowej nagrody Emmy. Hoodlum pracuje teraz nad nowym thrillerem fantasy „Tidelands”, nowym thrillerem dla studia A&E, filmem telewizyjnym Any Given „Day” dla Foxtel oraz fabularnym filmem science fiction dla nastolatków pod tytułem „Red Sands” wraz ze studiem Disney.
 
Mayfield stworzył wielokrotnie nagradzane, przeznaczone na różne platformy produkty związane z najpopularniejszymi seriami telewizyjnymi i filmowymi, takimi jak „Wikingowie”, „Texas Rising”, „Więzień labiryntu”, „Dziedzictwo Bourne’a”, „Lost: Zagubieni” telewizji ABC (nagroda Emmy), „Tajniacy” (dwie nagrody BAFTA), „Siły pierwotne”, „FlashForward: Przebłysk jutra”, „Transformers”, „Salt”, a także operami mydlanymi „Emmerdale” i „Zatoka serc”. W Australii powstała nagradzana produkcja dotycząca Dance Academy i nie tylko.
 
Mayfield wykłada na Politechnice w Queensland i jest ekspertem w dziedzinie narracji transmedialnej. Wykorzystuje swoje zdolności i rozległe doświadczenie, aby tworzyć niesamowite produkty, które urzekają odbiorców bez względu na to, w jaki sposób będą z nich korzystać - oglądając, grając czy udostępniając.

„Podejrzany” - sezon 2., emisja w poniedziałki (od 26 września 2016 roku) o 22:15 w AXN (AXN HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...