reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

10 tys. funtów kary za nielegalne pokazywanie Sky Sports

dodano: 2016-09-26 11:02
autor: HP | źródło: FACT

czaszki piractwo sharing Hotel w Leeds został ukarany grzywną 10 tys. GBP za nielegalne transmisje kanału Sky Sports. Dokładnie 15 września 2016 r. menedżer Martin Adamson z hotelu Bay Horse w sądzie Leeds Crown Court został uznany winnym dwóch przestępstw nielegalnego odbioru i transmisji telewizyjnych (dotyczyło meczu piłki nożnej w brytyjskim Sky Sports). Naruszono akt 297 (1) ustawy o prawie autorskim z 1988 roku (Section 297 (1) of the Copyright Design and Patents Act 1988). W uzupełnieniu do otrzymanego wyroku skazującego, Martin Adamson musi łącznie zapłacić 10.554 funtów grzywny i kosztów. 

czaszki piractwo sharing


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Stephen Gerrard, szef ds. ścigania FACT powiedział:

- Sprawa ta wyraźnie pokazuje, że jeżeli licencjobiorca pokazuje transmisje Sky w swoich obiektach za pomocą innych środków niż legalna umowa handlowa z Sky to będzie za to ścigana. Jeśli skazany otrzyma nieograniczoną grzywnę to można spodziewać się znacznych kosztów sądowych. 

Federation Against Copyright Theft (FACT) została założona w celu ochrony i reprezentowania interesów swoich członków jeśli chodzi o  „własność intelektualną”. Działalność FACT stanowi kluczowy element zaangażowania Sky celu ochrony tych pubów, które inwestują w legalne dekodery dla oglądania Sky Sports w miejscach publicznych. Sky postawił na to, że kontrolerzy FACT odwiedzają setki pubów w każdym tygodniu w miastach i miasteczkach w całej Wielkiej Brytanii by sprawdzić, czy dekodery Sky są tymi legalnymi (droższe dla pubów, a nie te tańsze prywatne dla użytku domowego).

W Polsce normalnie nikt na to nie zwraca uwagi, jedynie podczas większych imprez typu Euro lub MŚ w piłce nożnej posiadacz praw czasami ściga za takie nielegalne transmisje w pubach i restauracjach. Tak robił kiedyś Polsat, ale Telewizja Polska już nie bardzo ma podstawy do ścigania, bo jej kanały są ogólnie dostępne w DVB-T (oprócz TVP Sport).

Każdy licencjobiorca dotknięty tymi kwestiami może zgłaszać podejrzenie nielegalnego nadawania Sky na stronie internetowej: http://business.sky.com/fighting-fraud


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...