reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Papież w Gruzji i Azerbejdżanie w TV Trwam

dodano: 2016-09-30 17:56 | aktualizacja: 2016-09-30 21:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fundacja Lux Veritatis/Warszawska Prowincja Redemptorystów/satkurier.pl

papież TV Trwam Po lipcowym pobycie w Polsce, z okazji Światowych Dni Młodzieży (więcej tutaj), papież Franciszek udaje się w kolejną podróż apostolską. Tym razem, od 30 września br. do 2 października br., Ojciec Święty odwiedzi Gruzję i Azerbejdżan. Transmisje z poszczególnych punktów tej pielgrzymki wyemitują TV Trwam i Radio Maryja.

TV Trwam Telewizja Trwam


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Gruzji papież spotka się m.in. z władzami państwowymi i duchownymi tego kraju, w tym z z prawosławnym katolikosem, patriarchą całej Gruzji, Eliaszem II, a także ze wspólnotą asyryjsko-chaldejską w kościele katolickim obrządku chaldejskiego pod wezwaniem świętego Szymona. W Tbilisi, stolicy Gruzji, na stadionie imienia Micheila Meschiego papież będzie przewodniczył mszy świętej.

Jednym z punktów pielgrzymki Ojca Świętego będzie także msza święta w kościele pod wezwaniem Maryi Niepokalanej, w ośrodku salezjańskim, w Baku, stolicy Azerbejdżanu. Franciszek spotka się również z władzami państwowymi i duchownymi tego kraju, w tym odbędzie się spotkanie międzyreligijne z udziałem szejka muzułmanów Kaukazu i przedstawicieli innych wspólnot religijnych tego państwa.

Obok transmisji z poszczególnych punktów papieskiej pielgrzymki TV Trwam zaprasza także na film dokumentalny „Tam, gdzie modlili się dawni papieże” (emisja w piątek, 30 września br. o 20:50, w nocy z piątku na sobotę, z 30 września na 1 października br. o 3:50 i w sobotę, 1 października br. o 10:15) oraz program edukacyjny „Gruzińska droga wojenna” (emisja w piątek, 30 września br. o 12:30 i w niedzielę, 2 października br. o 8:00.

Na antenie TV Trwam zobaczymy także programy dotyczące wizyty papieża Franciszka w Polsce. W sobotę, 1 października br. o 12:00 kanał transmitować będzie dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży w archidiecezji gdańskiej - mszę świętą pod przewodnictwem kardynała Zenona Grocholewskiego w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. W cyklu „Okiem kamery” stacja pokaże natomiast reportaż „W górę serca!” (emisja w niedzielę, 2 października br. o 17:30 oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 2 na 3 października br. o 0:30). - Mija coraz więcej czasu od Światowych Dni Młodzieży, pomimo tego młodzi ludzie zbierają się w różnych zakątkach Polski, aby podziękować Bogu za ten niezwykły czas. Poprzez pielgrzymi trud, śpiewy, tańce, modlitwę uwielbiają Boga, umacniają swoją wiarę i poczucie wspólnoty. Ci, którzy nie chcieli zatrzymać się tylko na wspomnieniach z lipcowych wydarzeń, przybyli między innymi na Ślężę. Byliśmy tam razem z nimi - czytamy w opisie tego reportażu.

Dodajmy, iż w tym roku Ojciec Święty odwiedził już, obok Polski, także Grecję, Kubę, Meksyk i Armenię (więcej tutaj).

Pielgrzymka papieża do Gruzji i Azerbejdżanu - transmisje w TV Trwam i Radiu Maryja.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...