reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chromecast Ultra oficjalnie [wideo]

dodano: 2016-10-04 22:29 | aktualizacja: 2016-10-05 12:15
autor: Janusz Sulisz | źródło: Google

Chromecast Ultra Podczas konferencji Pixel w dniu 4 października br., Google zaprezentowało Chromecast Ultra - wersję 4K swojego urządzenia do streamingu. Chromecast Ultra może strumieniowo przesyłać treści 4K z YouTube, Netfliksa i Vudu, a od listopada także z Google Play Movies. Treści HDR - w formatach zarówno HDR10 jak i Dolby Vision - również są obsługiwane przez Chromecast Ultra.

Chromecast Ultra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Google twierdzi, że Chromecast Ultra, niezależnie od tego, czy ma się telewizor 4K, czy nie, załaduje wideo 1,8 raza szybciej niż standardowy Chromecast, dzięki ulepszonej łączności Wi-Fi. Możliwe jest również połączenie za pośrednictwem portu Ethernet w przypadkach, kiedy łącze Wi-Fi telewizora nie będzie na tyle szybkie, by dystrybuować treści 4K.

Wygląd wersji Ultra jest bardzo podobny do wyglądu standardowej wersji Chromecastu - ma kształt krążka hokejowego, ale z logo „G” zamiast znaczka Chrome i mały przewód HDMI. Urządzenie można łatwo schować za telewizorem. W przyszłości urządzenie będzie współpracować też z Google Home - kolejną nowością od Google.

Chromecast Ultra wejdzie na amerykański rynek w listopadzie 2016 roku i będzie kosztować dwa razy więcej niż standardowy Chromecast, czyli 69 dol. Chromecast Ultra będzie dostępny w 15 krajach na całym świecie.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...