reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Całodobowy kanał TBN Polska coraz bliżej

dodano: 2016-10-05 18:32
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fundacja Trinity Broadcasting Network Polska/satkurier.pl

TBN Polska Fundacja Trinity Broadcasting Network Polska z Gdańska poinformowała, iż w związku ze zbliżającym się startem całodobowego kanału TBN Polska w Polsce gościli szefowie amerykańskiej grupy Trinity Broadcasting Network (TBN) - Matthew Crouch i Laurie Crouch. - Było to bardzo inspirujące spotkanie, będące zwieńczeniem intensywnych prac i przygotowań do uruchomiania całodobowego kanału telewizyjnego - czytamy w komunikacie. Dodajmy, iż obecnie TBN Polska to pasmo w ramach kanału TBN Europe (więcej tutaj).

TBN Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na spotkaniu z zespołem TBN Polska Matt Crouch podzielił się historią powstania TBN, szczególnie podkreślając przy tym duchowe, chrześcijańskie dziedzictwo oraz misję sieci TBN Networks.

- TBN jest globalną wizją, by imię Jezusa było głoszone i usłyszane przez cały świat - powiedział Matthew Crouch. - Wierzę, że TBN Polska jest dużą częścią dziedzictwa, jakim jest Trinity Broadcast. TBN szerzyło ewangelię przez 40 lat, teraz jest czas na to by pchnąć chrześcijańską telewizję na nowy poziom - dodał.

- TBN Polska stanie się ważną częścią krajobrazu medialnego w Polsce - dużą, opiniotwórczą telewizją, mającą pozytywny wpływ na życie wielu Polaków i ich rodzin. Poprzez produkcje własne oraz starannie wyselekcjonowane produkcje z całego świata, zredefiniuje myślenie na temat telewizji chrześcijańskiej i familijnej w Polsce

- zapowiada Krzysztof Rompa, prezes TBN Polska.


Nadawca poinformował również, że budowa studia telewizyjnego TBN Polska dobiegła końca i rozpoczęły się nagrania do nowych produkcji. Start całodobowego kanału TBN Polska jest planowany na początek 2017 roku.
 
Anna Świątczak w nowym studiu TBN Polska, foto: Fundacja Trinity Broadcasting Network Polska
Anna Świątczak w nowym studiu TBN Polska, foto: Fundacja Trinity Broadcasting Network Polska


Przypomnijmy, iż od 1 sierpnia 2015 roku TBN Polska nadaje swój program w języku polskim jako pasmo w ramach kanału TBN Europe. Fundacja Trinity Broadcasting Network Polska od początku, czyli od 2014 roku, planuje jednak start pełnowymiarowego kanału TBN Polska, podawane były nawet przybliżone daty uruchomienia stacji (więcej tutaj), ale jak na razie TBN Polska wciąż funkcjonuje jako pasmo w ramach TBN Europe. Kanał TBN Polska ma nie emitować reklam i ma utrzymywać się m.in. ze wsparcia darczyńców. Siedziba stacji mieści się w Gdyni.

Dodajmy, iż przekaz TBN Europe dostępny jest z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E) - emisja jest niekodowana.

Parametry techniczne przekazu satelitarnego TBN Europe:
Eutelsat Hot Bird 13B (13,0°E)
tp. 50 (11,727 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

ID: TBN Europe
PID V: 8001 (MPEG-2/SD)
PID A: 8002 (eng)
PID PCR: 8001
SID: 13801
PID PMT: 1817
Provider: TSA
Kodowanie: brak

Za projekt TBN Polska odpowiada trójmiejska Fundacja Trinity Broadcasting Network Polska, prezesem zarządu której jest Krzysztof Dominik Rompa, który jest pastorem Kościoła ZOE, a członkiem jej zarządu jest Matthew Wendell Crouch, prezydent Trinity Broadcasting Network.

Kanał TBN Polska jest częścią amerykańskiej grupy Trinity Broadcasting Network (TBN). To międzynarodowa i największa na świecie sieć telewizji chrześcijańskiej. Jednym z kanałów tego nadawcy jest TBN Europe. W kwietniu 2015 roku uruchomiono stację TBN UK, dedykowaną na rynek brytyjski (więcej tutaj), a w czerwcu br. Hillsong Channel (więcej tutaj). TBN emituje programy środowisk protestanckich, katolickich, międzywyznaniowych, mesjanistycznych, organizacji pozarządowych, twórców niezależnych. TBN jest również właścicielem kanałów: The Church Channel, Smile of a Child TV, TBN Enlace i Juce TV. Założycielem TBN był Paul Crouch (zmarł w 2013 roku). Sieć TBN w roku 2013 celebrowała 40. rocznicę powstania. TBN dziś to około 30 kanałów telewizyjnych, które tworzą sieć Trinity Broadcasting Family of Networks.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

660 zł Więcej...